Skocz do zawartości

Zestaw FPV.


extream
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję zakup sprzętu FPV. Niestety nie orientuję się za dobrze w temacie i nie mam też obecnie wielkich pokładów wolnego czasu aby to nadrobić, dlatego proszę o Waszą pomoc w doborze dobrego sprzętu. Wymagań nie mam zbyt wiele.

1. Sprzęt musi nadawać się do latania na goglach - taki jest cel :D

2. Musi współpracować z Spektrum

3. Chciałbym aby wyświetlał mi informacje o odległości, stanie baterii itp. czyli chyba tzw. OSD ?

4. Mieć możliwość zamontowanie head trakera - czy jak to się zwie - chodzi mi o ruchomą kamerkę.

5. Dobrze byłoby móc zastosować ten sprzęt po jakimś czasie w quadrocopterze.

6.Fajnie byłoby również mieć taką jakość obrazu : http-~~-//www.youtube.com/watch?v=XaKobQaY1xA&feature=related , ale nie chce też aby sama kamera kosztowała z 600 zł..

Wymagań chyba tyle... Możecie też napisać jakie modele nadają się jako platformy do spokojnego latania i podziwiania ziemi z góry :) ( Myślałem między innymi nad tym : Link lub np. Twin starze. Dziękuję z góry za pomoc i obiecuję zdawać relację z budowy, oblotów itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie ponad półtorametrowe skrzydełka, np. Zagi. Zamiast tej pseudo makietki z HK, lepszy byłby z tego sklepu Bixler - klon Bety 1400.

Tradycyjnie - Easy Star (którego Beta mocno przypomina), Easy Glider Pro - słowem wszelkie spore motoszybowce.

 

Spectrum - 2,4GHz. Szukaj nadajnika video 1,2GHz lub lepiej 5,8GHz,

Moc nie duża, wystarcza spokojnie przedział 500-800mW.

 

OSD - tradycyjnie wspieramy polskie produkty, wiec OSD Remzibi + GPS.

Do HT dodatkowe dwa kanały, więc o tyle więcej trzeba mieć wolnych kanałów.

 

Co do filmu, to rewelacyjna jakość to to nie jest. Jak chcesz jakości - kamera HD.

Tak jak na filmiku - dobrej klasy kamerka płytkowa CCD 540 linii. Najlepiej markowa.

Polecane są Sony z serii TVL. Do tego obiektyw o kącie z przedziału 2.8 do 3,4 (rybie oko).

Najważniejsze, żeby kamera nie dawała się oślepiać pod słońce. Niektóre (te bardzo tanie) zaczerniają całkowicie obraz.

 

Zajrzyj do tematu:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=25053

Sporo stron, ale wiedzy też sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, co napisał Madrian, ale z dwoma zastrzeżeniami.

 

1. skłaniałbym się ku 1,2 GHz do przesyłu video. 5,8 GHz ma mniejszy zasięg przy tej samej mocy, jest bardziej czułe na zasłonięcie anteny (drzewo, krzak, osoba), czułe nawet na zwiększoną wilgotność powietrza czy rosę na trawie.

Na 1,2 GHz 500 mW ze stockowymi antenkami zasięg spokojnie koło 2 km.

 

2. moim zdaniem dla kamer z przetwornikiem 1/3" optymalna jest ogniskowa obiektywu 2,8 mm, a dla kamery z przetwornikiem 1/4" - 3,4 mm. Żaden z nich nie będzie rybim okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew :)

Przebrnąłem przez podany wątek choć nie było to ani łatwe ani przyjemne :)

Efekty następujące :

myślę nad zakupem :

Nadajnik i odbiornik LINK lub LINK

Kamera LINK

Model pewnie ten : LINK i teraz pytanie, czy zamawiać do niego jakiś większy pakiet niż zalecany biorąc pod uwagę, że będzie taszczył sprzęt FPV ? Może lepiej zamówić kit i dobrać inny napęd, bardziej wydajny ? Jeśli tak to również na tym polu liczę na propozycję :) Rozumiem, że w sprawie toru wideo, nie ma znaczenia który zamówię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.