Skocz do zawartości

Dobry, lepszy, najlepszy model do F3E?


Depesz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że dosyć ciężko mi się latało podczas tegorocznych zawodach F3E moim Swordem (bo to ciężka cegła jest), zastanawiam się nad czymś bardziej profesjonalnym i co ważne lżejszym. Z tego co się wstępnie orientowałem, to na niektóre modele trzeba czekać 3 miesiące i dłużej, więc to chyba dobra pora by zacząć przymiarki. I tu moje pytanie, co koledzy by polecili? Dodam jedynie, że interesowało by mnie coś w okolicy 3.5m i raczej kompozyt. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Proponuje zerknąć na :

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=33081&highlight=scary

 

Model lata bardzo dobrze na zboczu i w termice do tego ma taką zaletę kadłub elektryczny jest szeroki na tyle że nie trzeba w nim stosować silników z przekładnią za 500€ i można wstawić praktycznie dowolny akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Problem polega na tym, że mam model zboczowy Sword z Mawi, i dawał sobie radę nawet z lżejszymi od siebie, ale ciężej jest precyzyjnie nim wylądować (przynajmniej mi), więc pomyślałem o czymś klasy F5J, czyli 3.5m i 2 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku skłaniałem się ku Pike'owi, firma produkująca model znajduje się w Czechach, więc można spokojnie podjechać, ale cena troszeczkę wysoka, od 1100€. Znalazłem jeszcze innego producenta w Czechach, model to Shock, co Wy na TO

 

Pozdrawiam Cię Piotrze, ale jak kupię Jantara, to niedługo to będzie F3E Jantar Cup :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest jeszcze jedna opcja-ukraińska. Vladimir Models produkuje całą gamę modeli elektrycznych w oparciu o konstrukcję modelu Supra, Grafit, Ava czy najnowszej Maxy. W wydaniu elektrycznym modele są lżejsze od typowych F3J gdyż nie są tak "pancerne". Można z powodzeniem zakupić wersję Light. W Polsce latają dwie Supry F3J. Jedną z nich właśnie elektryfikuje nowy właściciel.

 

link do strony: http://f3d.in.ua/electric-rc-gliders.html

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Z pewnością Maxa czy Supra byłyby najlepsze w tej klasie. Ale moim zdaniem do tej klasy Cularis wystarczy a 2,4m VB, który pokazał Rafał w Bielsku jest chyba optymalny !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się zareklamuje- mam do sprzedania nowego Xplorera F3J(tegoroczny mistrz Europy F3J latał xplorerami :))- po przeróbkach kadłuba spokojnie poleci w F3E, można nawet kupić u producenta do niego kadłub specjalnie pod elektro.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.