Skocz do zawartości

jaki kupić pierwszy heli


heli12345
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sfrustrowany

chcesz 6ch? z t-38? ok, Twoja sprawa. v3 i v4 to co-axial i banał, sam lata po wytrymowaniu możesz nawet iść zjeść kanapkę a ona dalej będzie wisiała może 2m dalej. a 6ch to już 1 wirnikowe przeważnie, od e-sky to belt i honey bee king. W miarę duże, sam planuję niedługo kupić bo tanie części itp. cena belta to +/- 600zł nowy używany 400 gdzieś. honey podobnie. oczywiście RTF kit-y około 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oskar, twierdzisz ze lepiej najpierw kupic ta lame v4? Bo upatrzylem sobie hk 450, tylko ze strasznie malo jest nowych heli. Znalazlem same uzywane.

 

Proponujesz zebym kupic takiego belta? http://allegro.pl/helikopter-belt-cp-v2-zdalnie-sterowany-2-4-ghz-i2022229967.html

Jezeli wiesz wiecej o tym modelu to mi napisz, jak wyglada to wszystko, od sterowania po czesci, Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

Tzn belt a lama to inna półka ale chodzi o podstawowe nawyki (jak zmieni się rewers to i tak podświadomie używa sie starego ustwienia nawet po 10 lotach moją lamą przez to ściana ma rysę :P ). HK450 bez treningu może być trudne, belt też. Lama jest takim no przystankiem nonsensu, lata się nią fajnie na początku, kosztuje 350zł a potem jest do niczego bo pilotaż jest za łatwy. Można spróbować belta bo części są bardzo tanie http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=belt&x=0&y=0 i dostępne, nie polecam znacznych tuningów aluminiowych gdyż jest to przereklamowane. sam planuję go zakupić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belt to dobra firma wedlug Ciebie? Jakie czesci wysiąda najpredzej? nie mowie tutaj o kraksach tylko o zuzyciu. Bo ja juz 2 raz wymieniam w t38 te plastikowe zebatki napedzajace....

 

A masz juz uzbierana sume na tego belta? Moze go zakupimy z 1 sklepu czy sprzedawcy i zyskamy znaczny rabat.. Gdy kupowalem t38 to na 3 sztuki dostalem prawie 40zl, ale to byla kwota znacznie mniejsza.

 

Jeszcze takie pytanko do was, koledzy

 

http://allegro.pl/e-sky-belt-cpx-w-pelni-sprawny-oblatany-i2020571313.html

 

Czy takie oferty oplacaja sie? w sensie czy warto kupic lepszy ale uzywany model heli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

Hmm, najpierw sprzedam lamę później kupię belta :devil: Cóż niezbyt mądry system działania ale postanowiłem ją sprzedać. Ale co do używanych to mam mieszane odczucia gdyż często nie wspominają o jakimś szczególe (np nieaktywny kanał, wytarte szczotki czy też zębatki). Trzeba pojechać, rozebrać i sprawdzić co się kupuje :faja: Jeśli się właściciel nie zgodzi to podziękować, kupił i "naprawił" trupa (nowe obudowa:D) a teraz udaje igłę. a i jeszcze pakiet (bateria) do belta za 100zł może być na skraju agonii więc już cena się przestaje opłacać a wielu oszukuje na stanie pakietów bo np mają 40 ładowań ale nie widać i sprzedają jako "kilka razy w locie-nowa!!!" Różnica niewielka bo 150zł i masz nowego. Swoją drogą, to ma być heli do domu czy na pole pod bardziej zaawansowane manewry jak się nauczysz latać?

 

@belt to model firmy e-sky, prawowitego właściciela lamy :) tzn najlepsze części zamienne gdyż zyskała wielką popularność. poszukaj może co tam e-sky ma w ofercie floty, chyba z 15 helików kiedyś widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

hk to 99% części t-rexa cóż podróba:D ale nie, hk jest fajny popatrz na hobbykingu ale jego będziesz musiał składać i polutować. dlatego hk jest (kupuj klasę 450 a nie 250 na początek bo 250 to rwany diabeł). a do domu to raczej tylko co-axial typu lama (chyba, że będziesz bardzo dobrze latał hk lub beltem) na hali to nie ma ograniczeń a na pole to lama też pociągnie ale lepsze już hk lub belt. ja mam lamę firmy reely (deutschalnd-.-) ale jest nawet ładniejsza od e-sky, jednakże różni sie budową a popularność w Polsce jest na razie średnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

Beltem nie latałem cóż trochę e-sky ma u mnie status sprawdzonej marki a opinie są różne. hk450 jest jak t-rex a on jest jak bolid f1 o robienia prawa jazdy.

 

 

HK i Belt...latają podobnie aczkolwiek kh jest bardziej rwane

 

http://www.epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=printview&t=26672&start=0

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=39495

http://www.epheli.com/index.php?name=PNphpBB2&file=printview&t=17398&start=75

 

I podejmij sam decyzję, który Ci się bardziej podoba bo taka prawda :) Kto ma hk narzeka na belta i vice versa

 

 

|A i jeszcze coś, belta się opłaca w porównaniu do hk450 jeśli kupi się rtf za ~600zł no chyba że masz więcej kasy i możesz pozwolić sobie na coś lepszego "za około 1000 zł możesz mieć HK-450 z wyposażeniem (około 500 zł ) z hobbyking.com oraz aparaturę Turnigy 9X z ładowarką Turnigy Accucell w Polsce w rc-electrotown lub na allegro (też około 500 zł)" a wiadomo taka aparatura i ładowarka to na lata a od e-sky tylko do tego modelu (tzn nie ma takich perspektyw jak turnigy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gre wchodzi raczej model ktory bedzie juz zlozony. To znaczy na bank taki. Czyli hk odpada. I do tego jest za drogi... potrafie wydac 2,3 tysiace na kominezon motocyklowy ale nie na taki model raczej... Ale belta jak najbardziej, tylko ze chcialbym ja zobaczyc z bliska... albo jak ktos nia lata.. Jest takis posiadacz belty na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-sky to belt i honey bee king

nie polecaj takiego badziewia bo kolega się zniechęci do heli po pierwszym dniu

Sfrustrowany,

kolego wypisujesz takie farmazony że to się w głowie nie mieści :crazy:

nie wzoruj się filmami z yt że Belt czy king dobrze latają w wersji RTF...

jeżeli kolega chce 6ch to 450'tka hk czy copterx czy align

ale nie e-sky

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-sky to belt i honey bee king

nie polecaj takiego badziewia bo kolega się zniechęci do heli po pierwszym dniu

Sfrustrowany,

kolego wypisujesz takie farmazony że to się w głowie nie mieści :crazy:

nie wzoruj się filmami z yt że Belt czy king dobrze latają w wersji RTF...

jeżeli kolega chce 6ch to 450'tka hk czy copterx czy align

ale nie e-sky

otrafie wydac 2,3 tysiace na kominezon motocyklowy

sam kombinezon nie uratuje Ci życia jak będziesz jechał motorem ("e-sky" złożonym przez małe chińskie rączki) 200km/h i odpadnie Ci np koło

pewny będziesz na motorze który sam poskładasz (np copterx) jeżeli nie będziesz, nie jeździ (czytaj nie lataj)

ku przestrodze żebyś wiedział jaką odpowiedzialność bierzesz na siebie

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=VdIlUYiVmnc

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

Punkt wyjścia, polecasz algina 450 jako pierwszy helikopter? to jest właściwie pierwszy helikopter więcej niż 3 kanałowy a skoro nawet lamy się rozbiją to co dopiero algin. polecam założyć temat na epheli.pl tam jest dużo o helikopterach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

a żebyś zdał sobie sprawę z helikoptera. nie startuj gdy jesteś bliżej niż 3-4m. ale co do rączek, przecież adrian zaznaczył, że nie będzie składał a nawet gdyby spróbował mogłoby wyjść gorzej niż u chińczyków. jakoś hk a e-sky mija się owszem tak samo jak cena...kolega ma max 650zł z tego co się zorientowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem o co CI chodzi z tym filmikiem...

fakt jest mało wymowny...

koleś z dziurą w nodze po heliku

chodzi o to że sprzęt e sky jest nie pewny nie wiesz kiedy coś doprowadzi do kreta

sekunda i masz to samo...

większość ludzi którzy nie mieli styczności z heli nie ma pojęcia jaka energia kinetyczna drzemie w wirniku rozpędzonym do 2800-3200 obr/min

więc tłumaczę sprzęt byle jaki za małe pieniądze tzw RTF High Risk For Injury

sprzęt za niewiele większe pieniądze złożony przez siebie samego zgodznie z wiedzą i sztuką budowania modeli odp sobie sam

podam Ci jeszcze historię kolegi z forum heli

w skrócie:

Ćwiczył zawisy,kretował, naprawiał,oszczędzał na łopatach ,kupił chińskie pianki ze źle wklejonym prętem ołowianym na krawędzi natarcia i dostał nim prosto w oko, oka już nie ma, po 2 tyg został kaleką i już się nie bawi modelami

tłumaczyć Ci jeszcze?

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzecież adrian zaznaczył, że nie będzie składał a nawet gdyby spróbował mogłoby wyjść gorzej niż u chińczyków.

to nie jest dla niego hobby albo ma dobre ubezpieczenie

kolega ma max 650zł z tego co się zorientowałem.

za 800 złożę hk 450 razem z radiem bezpiecznego na najbliższe 4-6 miesięcy bezpiecznego latania

150 zł warto ryzykować??

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.