Skocz do zawartości

YAK54 EPP 3D Profile KIT (35.4in)


wapniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poskładałem model jak w temacie:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=15302

 

I parę uwag,

 

Model na gotowo z Emax CF 28-12, Aku 1300mAh 3 S 20C, regulatorem HK SS 20 A, serwa 4x turnigy 900, waży mniej więcej 500 g.

 

Z tym ,że śc wypada jakieś 15 mm za skrajnym zalecanym.

Czyli serwa sterów trzeba montować pod skrzydłem a nie w miejscach pod nie przeznaczonych przez producenta( to na jutro zajęcie).

Na szczęście nie trzeba ciąć żadnej dziury, można wykorzystać na serwa tą od odbiornika, a regulator z aku dać pod Welcro. Ma to tę zaletę, że nie trzeba stosować przedłużek do kabli serw.

 

To co widać na fotkach w HK na kadłubie to rurki 3 mm wklejone w dwóch rzędach i przyklejone do wręgi silnikowej.

 

W skrzydłach od dołu wklejona rurka o kwadratowym przekroju 4x4 mm i wklejony w nią pręt fi 3 mm służący do połączenia obu części skrzydła.

 

Całość sprawia wrażenie solidności.

 

Wszystkie ruchome powierzchnie sterowe odciąłem i połączyłem na taśmę zbrojoną szkłem przyklejaną na ten klej:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3822

 

jest rzadki i wydaje się do tego celu idealny. Nalewa się stróżkę wzdłuż krawędzi i rozsmarowuje palcem. Po chwili na przeschnięcie, przykleja się taśmę i gotowe.

Fotki jutro.

 

Edit:

 

Fotki są tu:

 

http://www.fotosik.pl/u/wapniak100/album/1057808

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,że chodzi Ci o przeszkody przy lądowaniu czyli badyle, trawa itp. Czyli o powierzchnię narażoną na spotkanie z nieoczekiwaną przeszkodą.

 

Siły działania serwa są w kierunku równoległym do cięciwy skrzydła. Serwo pcha lub ciągnie lotkę z całą siłą uciągu serwa, nawet kilkaset gram.

W poprzek czyli wzdłuż rozpiętości skrzydła działają siły bezwładności serwa, czyli powiedzmy 3 x ciężar serwa...

 

No i pokołysałem serwem, wychodzi na to, że tak jak jest , jest dobrze, czyli znacznie sztywniej w kierunku działania siły serwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zmontowałem ten modelik, niestety nie pora na oblatanie aktualnie, ale mam nadzieję że nie długo będzie ku temu okazja.

Z pomocą andrzej351 wyposażyliśmy go w:

Turnigy Park450 Brushless Outrunner 1050kv

Turnigy AE-30A Brushless ESC

Turnigy 1300mAh 3S 25C Lipo Pack

SF E-Prop 10x4.7 / 254x119.5mm

4x HobbyKing 939MG Metal Gear Servo 2.5kg/ 12.5

 

Na tym wyposażeniu modelik waży 580g

 

Czekamy na pogode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.