Skocz do zawartości

Modyfikacja prezentu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że jestem fanem rajdów KJS dostałem pod choinkę Subaru Imprezę RC. Jest to zabawka firmy ZAPTOYS. Wygląda ono tak:

Dołączona grafika

 

 

Jak na zabawkę jestem mile zaskoczony osiągami na asfalcie i panelach podłogowych. Jednakowoż chciałbym ją w jakiś skuteczny i bezpieczny sposób ulepszyć (moc itp.) Zabawka jest napędzana silnikiem (chyba) Mabuchi 130 z przekładnią.

Czy jest taka możliwość? Czy może lepiej nie zawracać sobie głowy i zainwestować w Himoto Nascada?

Dodam jeszcze że posiadam elektronikę z motoszybowca- silnik 380, aku 8,4V Ni-MH 600mAh. Może dałoby radę jakiegoś swapa zrobić...

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Osobiście nie zawracał bym sobie tym głowy, na przeróbki możesz wydać prawie tyle co na goły model himoto nascada. Ale jeśli bardzo chcesz to pozostaje zmiana silniczka na wysokoobrotowy jeśli to mabuchi 130 to poszukaj silniczków tuningowych np od xmods-ów i ewentualna zmiana zasilania na li-po albo ten twój pakiecik ni-mh jeżeli tylko standardowa elektronika wytrzyma albo wymiana na "normalną'' :P elektronikę [regulator odbiornik serwo itp.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku samochodów, LIPO nie są dobrą opcją. Są zbyt delikatne i wymagają dodatkowej ochrony (tzw. hard case). A niewiele się daje z nich uzyskać wiecej niż już mamy. Tu NIMH mają zdecydowaną przewagę w typowych modelach rozrywkowych. Jeżeli już to warto wymienić ogniwa na większej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.