Skocz do zawartości

Aparatury E-Sky od heli


marcin133

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas na allegro pojawiają się aukcje z możliwością zakupu 6cio kanałowych aparatur pochodzących od modeli śmigłowców.

 

Przykład:

 

esky.jpg?cache=cache&w=300&h=341

 

Pomimo iż na aukcjach aparatura często opisywana jest jako wspaniały 6cio kanałowy sprzęt dla początkujących modelarzy w rzeczywistości takim nie jest! Aparatury tego typu nie nadają się do sterowania modelami lądowymi czy samolotami chyba że ktoś ma wybitne zdolności elektroniczne. Więcej na ten temat tutaj. Piszę to z myślą o tym aby ktoś z was niechcący niepotrzebnie się przejechał.

 

Moim zdaniem jest to sprzedaż nie zgodna z opisem. Chyba nie ma nic gorszego niż szukanie naiwniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ale dlaczego się nie nadają? O co chodzi? O wbudowane miksery, czy o zasięg?

Ja mam podobną od lamy i zastanawiam się czy ją sobie przerobić, czy sprzedać. Napisz, bo niewiele się dowiedziałem. Zalinkowany post już czytałem. Przeróbka ci ładnie wyszła. Dlaczego jesteś w końcu niezadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja przerabiałem - czytaj uważnie.

 

Aparatura bez przeróbki nadaje cztery kanały zmiksowane ze sobą. Przełączniki zmieniają jedynie charakterystykę miksowania tych kanałów. Aparatura na stałe ma włączony program heli. Oczywiście być może zdarzają się przypadki wolne od miksów ale mało prawdopodobne by były to aparatury od heli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zasadnością dyskusji czy to jest bubel czy tez nie, na pewno Marcin ma racje że sprzedaż tej aparatury na allegro z opisem ze jest to bardzo dobra aparatura do wszystkiego jest po prostu nie zgodna z jej przeznaczeniem . Z drugiej jednak strony jest to sprzęt dedykowany dla konkretnego modelu i konkretnych zadań wiec bublem nie jest a jedynie efektem szukania obniżenia kosztów sprzedawanych zestawów dlatego jej ograniczenia w możliwościach są dość duże a wręcz określone do konkretnych zadań . Nikt malutkim śmigłowcem nie będzie latał w odległości 500 m wszyscy wiemy dlaczego więć podany tutaj zasię 200 m jest wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof masz racje. Bubel to nie to słowo. Oczywiście też nie jest powiedziane iż wszystkie tego typu apki mają wbudowane miksery w radio (problem głownie tyczy aparatur rzekomo 6cio kanałowych) - ważne jest aby o tym wiedzieć pomimo przedstawionego tak a nie inaczej opisu na allegro. Jeszcze żaden opis na allegro nie opisywał do czego tak naprawdę służy taka aparatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Marcinie bardzo dobrze że poruszyłeś ten temat sam sie nabrałem kupując ZEBRĘ niestety ale to jest tak zwane frycowe niestety ale na aledrogo jak nazywają to niektórzy nasi koledzy maj stu procentową racje trzeba naprawdę dużo poczytać lub popytać żeby nie zrobić błędu przy zakupie . Faktem jest to że sprzedawcy szczególnie na allegro bardzo koloryzują co za tym idzie moim zdaniem są nie uczciwi. W tej chwili mam MC 16/20 i powiem szczerze sadziłem że te wszystkie bajery miksery wydawały mi sie zbędnym dodatkiem ale bardzo szybko zmieniłem zdanie(jednak sie przydają i to nawet przy uczeniu sie latania nie wspomnę o komforcie konfiguracyjnym ) i to jest przykład nauczki dla osób pytających jaka aparatura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale... kupując ZEBRĘ w sklepie wiadomo było jakie ona ma możliwości. Kiepściutkie ale wiadomo było jakie. Ja poruszam temat kiedy opisuje się towar do sprzedaży niezgodnie z jego przeznaczeniem czy możliwościami.

No i tu niestety nie do końca opis jest zgodny z jej właściwościami nikt nie pisze prawdy o jej zasięgu ale nie chce tutaj sie rozwodzić na temat co ja kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

witajcie!

 

szukam taniej apki na rok lub więcej do nauki i prostych modeli (zefirek itp), chcem wydać kilkadziesiąt zł, czemu nie nazbierać? bo nie wiem czy to stałe zajęcie... wydając 50-60zł nie zapłaczę się jeśli kilka miesięcy polatam sobie, będą to nowe doswiadczenia ;)

 

a jak się powiedzie nazbieram na jakiegoś dobrego hiteca...

 

tak więc czy E-sky 4 kanałowa może być? za jakieś 60zł z kablem i symulatorem mogę mieć...

Chodzi mi po głowie też Hitec Laser 4 ale to już więcej kasy...

 

a może ktoś z Was ma taką apkę niepotrzebną, chętnie odkupię...

 

pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasdajnik esky z kablem usb, jest tylko i wylacznie do symulatora do komputera !

 

Pisze, gdyz sam sie prawie na to nabrałem ;)

Myslalem, ze kupuje nadajnik 4 kanalowy + kabel usb i plytka, a to sluzy do symulatorow tylko ;)

 

Swoją drogą sam wlasnie zbieram na hiteca laser 4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasdajnik esky z kablem usb, jest tylko i wylacznie do symulatora do komputera !

 

Pisze, gdyz sam sie prawie na to nabrałem ;)

Myslalem, ze kupuje nadajnik 4 kanalowy + kabel usb i plytka, a to sluzy do symulatorow tylko ;)

 

Swoją drogą sam wlasnie zbieram na hiteca laser 4 :D

Tutaj nie jest mowa o nadajniku przeznaczonym do symulatora a zwykłym nadajniki z modułem nadawczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chcesz latać modelami czy na symulatorze? jeśli modelami to Twoje rozumowanie jest co najmniej błędne... :roll:

nie zrozum mnie źle, ale nie można 'zacząć' nie wydając troszke większej gotówki ;) kogo sie nie spytasz, to Ci powie że lepiej kupić raz a dobrze.

aparatura E-sky jest raczej przeznaczona do małych i tanich modeli, gdzie latasz blisko.

 

Edit:/ jeśli znowu chcesz kupić używany nadajnik, to i tak musisz do tego interesu dopłacić minimum 50 zł żeby go dać do zestrojenia ;) (w zasadzie to nie musisz, ale jeśli nie chcesz ryzykować utraty sprzętu to lepiej to zrobić ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mam pojęcia czy to mnie wkręci na lata, a potem sprzedawać i być w plecy 100-150zł za samą apkę?

 

napisałem że do nauki i sprawdzenia czy mnie to zainteresuje na długo, jak tak to kupię dobrą...

 

czyli albo >300 albo nie latać...? :roll:

 

a co to znaczy "latać blisko"? nie wymagam od Zefirka by latał tak bym przez lornetkę musiał go oglądać...

 

zrozumcie, nie każdy wie od razu ze to jego pasja na życie, i nie każdy ma kasę i możliwości, idę na studia za rok, zbieram na laptopa, na pomoc finansową rodziców liczyć nie mogę (po prostu brak funduszy na "zachcianki" za -set zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sorki, źle zinterpretowałem Twojego pierwszego posta ;) :oops:

ale tak czy tak, jak kupisz obojętnie jaki sprzęt i będziesz chciał sprzedać to będziesz na tym stratny o przynajmniej 100 zł:

-nadajnik - kupisz za ok 100 zł ale juz go potem nikt nie kupi, bo lepsze beda juz tak tanie.

-serwa, regiel, silnik - to zawsze sprzedasz za bezcen, bo nowe będą znowu bardzo tanie

-odbiornik - po nauce latania może być uszkodzony, koszty naprawy itd.

 

ogólnie rzecz biorąc, czego sie nie chwycisz to będziesz musiał zawsze do tego dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwa, regiel, silnik to nie tak źle, to sobie chyba bym zamówił na UH, tam jedno serwo kosztuje 5zl...

 

poszukam, może znajdę jakąś apkę za 50zł...

 

widziałem e-sky 4 kanałowa z kwarcem, płytą z symulatorem i kablem do kompa nieużywane za 70zł... niby tanio...

 

poradźcie koledzy, nikt nie ma starej apki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.