Skocz do zawartości

mój lego prototyp :)


Rekomendowane odpowiedzi

odbiornik luźno siedzi w modelu.

 

silnik został jakoś tam obudowany klockami, żeby się nie ruszał.

serwo do sterowania też obudowane klockami, w sumie mogłem zamiast jednego klocka dociskającego, dać na jedną stronę grubą taśmę dwustronną (taką z gąbką)

 

to tak na szybko budowałem :) i raczej bez przyszłości.

mam jakieś dwa stare silniki lego, wystarczyłoby kupić regulator do silników szczotkowych i cały problem z montażem silnika by uciekł.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zebatki-lego-technic-gear-8-szt-nowe-i1983551385.html

Takie zębatki lub podobne, tryby są wystarczająco długie, aby na siebie nachodzić, kiedy obie zębatki znajdują się pod kątem 90 stopni wobec siebie, dzialł to jak przekładnia 1:1, przy obrocie zębatki "przeskakuje" ząbek za ząbkiem. Nic trudnego, jeśli w dzieciństwie bawiłeś się zestawami Lego Technic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest pomysłowość! Niestety, z powodu posiadania (właściwie moi synowie) jakichś 10 kg lego nie pokaże tego tematu moim synom :rotfl: :wink:

nie chcesz ich zarazić modelarstwem? czy nie chcesz im dać swoich klocków ? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, aczkolwiek w miejsce wału, na którym jest żółty bęben dał bym już wał z kołami, chyba że zastosowałeś dyferencjał, choć są już gotowe dyferencjały z LEGO. poprostu pasek może się ślizgać. Sam budowałem takie machiny przez wiele lat ;P W ferie jak będę się nudził to wymyślę coś równie kreatywnego, choć, zastosuję silnik do samochodzików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz za dużych strat (energii,mocy, obrotów) poprzez to przeniesienie przez pasek?

Ja bym nie przesadzał z tym. Taki samochód nie może jechać zbyt szybko. Tzn szybko kręcąca się oś w klocku zaczyna wytwarzać ciepło, to ciepło później stopi oś i "łożysko". Miałem tak już dwukrotnie. Obecnie szukam taniego regulatora do szczotki by zastosować silniki z klocków.

 

I najważniejsza rzecz. Dzięki paskom masz element bezpieczeństwa. Chronisz układ napędowy przed stratą zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.