Skocz do zawartości

motoszybowiec-projekt własny:)


pyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pyton, odetnij ze steru kierunku po jakieś 8 mm z góry i z dołu, i doklej tam listewki tak jak narysował ECO400. Będzie dużo lepiej pod względem wytrzymałościowym, a masowo praktycznie to samo. Na stateczniku też dobrze jest dać taką listewkę, żeby słoje były ułożone równolegle do krawędzi (górnej, przedniej, tylnej, dolnej nie trzeba bo jest klejona do kadłuba).

 

To jak zrobić łączenie skrzydeł?

Ze sobą (lewe z prawym) czy tak jak piszesz dalej z kadłubem? Z kadłubem może być tak jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako ze póki co egzaminy zaliczone nastała lekka przerwa i dalszy ciag prac:

przed szlifowaniem

Dołączona grafika

i po:

Dołączona grafika

podczas prac nad skrzydłem:

Dołączona grafika

i prawie gotowe skrzydełko:) (trzeba tylko szlifowac)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

o dziwo połowka skrzydła wazy ok 40g przed szlifowaniem!! dojdzie jeszcze laminat i dodatki mysle ze skrzydła beda max 160g wazyc

a i mam pytanie czy zrobić lotki czy klapo-lotki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem ładnie. Krawędź spływu w lewym skrzydle tak mocno się zwichrowała, czy tylko na zdjęciu tak wyszło?

Między dźwigary koniecznie wklej wypełnienie np. z balsy 1.5mm ze słojami ułożonymi prostopadle do dźwigara tak aby jego przekrój utworzył dwuteownik. Sztywność dźwigara będzie znacznie większa przy minimalnym wzroście masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolu wiesz co spływ nie jest jeszcze oszlifowany i moze niezbyt dokładnie wyciałem i dla tego taki mały niedomiarek balsy wyglada. ale po konczowym szlifie bedzie gicior :P

co do wypelnienia to mialem dac sklejke 2mm ale jednak zdecydowałem sie na drut 3mm ktory bedzie umieszczony miedzy dzwigarami własnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wypelnienia to mialem dac sklejke 2mm ale jednak zdecydowałem sie na drut 3mm ktory bedzie umieszczony miedzy dzwigarami własnie.

Ten drut nic nie da. Zrób wypełnienie jak radził Karol.M, możesz je przykleić do boku dźwigara, ułatwisz sobie prace. Drut na całej długość, nie dość ze wniesie masę, w miejsca niepotrzebne to tak naprawdę nie usztywni konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.