Skocz do zawartości

ToTo-0 aparatura


szymoncim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy uda Ci się "sparować" nadajnik od lamy z innym odbiornikiem !!! Odbiornik w lamie jest "zespolony" z regulatorem obrotów i z żyroskopem. Takie 3 w jednym (promocja była :-)) Tak więc może nie udać się go zgrać z innym odbiornikiem. Latałem lamą na dedykowanym nadajniku, a do samolotów używałem innej apki, może się mylę ale jak na moje to się nie uda.

 

Jeżeli spodobało Ci się latanie Lamą i chcesz zacząć latać samolotami to radziłbym zaopatrzyć się w aparaturę lepszą. Zasięg ma duże znaczenie (lamą odlecisz od siebie 10 - 15 metrów) w samolotach to jest jakieś 25 - 250 metrów max - to latanie w granicach wzroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy nadajnik jest 35MHz czy 2.4GHz? W każdym razie jeden i drugi "sparujesz" z wieloma odbiornikami. Problem jest jednak w zasięgu nadajnika. Posiada on niewielki zasięg jak na potrzeby sterowania samolotem (helikopterem lata się znacznie bliżej).

Reasumując, jeżeli masz dostęp do taniego odbiornika, możesz sprawdzić zasięg aparatury i jeżeli będzie wystarczający to bez problemu zaadaptować ją do samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy nadajnik jest 35MHz czy 2.4GHz?

nic nie napisał na ten temat.

 

W każdym razie jeden i drugi "sparujesz" z wieloma odbiornikami.

niestety nie, ponieważ lama na 35MHz nie ma kwarców, częstotliwość jest "wbudowana" w nadajnik i odbiornik. Tak przynajmniej ja mam w lamie V2. I nie ma możliwości zmiany częstotliwości i kanału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel, proszę Cię, nie pisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Zarówno nadajnik jak i odbiornik od lamy v4 (35MHz) mają sloty na kwarce. Jeśli w Twojej lamie jest inaczej, tzn że masz jakąś zabawkę, bo w nich częstotliwość jest "wbudowana". Kolega szymoncim posiada, jak się domyślam lamę firmy E-Sky.

Druga sprawa to czytaj ze zrozumieniem.

 

Nie napisałeś czy nadajnik jest 35MHz czy 2.4GHz?

nic nie napisał na ten temat.
Zadałem pytanie, bo widzę, że "nic nie napisał na ten temat".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale tylko na krótką metę. Jest to bardzo prosta i mało pewna aparatura jak na samoloty. Producent podaje, że jej zasięg maksymalny to ok. 350m w wersji "pełnej".

Do śmigłowców z zestawów, dodawana jest aparatura o ograniczonej mocy i jej zasięg może być niższy niż 100m.

Choć nie jest to pewna rzecz, bo było całkiem sporo wersji aparatury 0404.

 

Może on służyć tylko bardzo początkującym, do pierwszych, bardzo bliskich lotów. Niestety naprawdę warto ją bardzo szybko wymienić. Ja nawet Lamą już nią nie steruję. ;)

Służy mi tylko do symulatorów. Do tego się świetnie nadaje.

 

Kupno "poważnej" aparatury, momentalnie daje się odczuć. Oczywiście na niekorzyść 0404.

 

Poza tym, jest to zwykła aparatura PPM i przynajmniej w wersji 35MHz, działa z każdym praktycznie odbiornikiem PPM. Do niej bardzo pasuje natomiast "od kompletu" EK2-0420 (35MHz) - tani odbiornik 6-cio kanałowy. Taki zestaw był dodawany do samolotu "Nemo" -Esky (bardzo przypominał model Lazy Bee) i miał zasięg deklarowany ok. 350m.

W praktyce zdarzało się mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolot nie może być 3 kanałowy :jupi: , żartowałem. Samolot może wykorzystywać 3 kanały (GAZ, SW-ster wysokości, SK-ster kierunku) lub (GAZ, SW i LOTKI-na kablu Y) Oczywiście że możesz nim kierować aparaturą 4 kanałową, ba nawet aparatura 12 kanałowa dała by radę z tym modelem.

 

To działa w drugą stronę :-), model "prosty" wykorzystujący 3, 4 kanały obsłużysz każdą aparaturą. Modelu który potrzebuje np. 6 kanałów np. GAZ, SW, SK, LOTKI, KLAPY, PODWOZIE, nie obsłużysz aparaturą która ma 4 kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.