Skocz do zawartości

Mini Katana 103 cm 340 gram


Zdzisław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem przedstawić model podobny :( do mini katany?? . Założenie moje z tym modelem nie było podobieństwo do jakiegoś modelu . Model miał być lekki. Przy rozpiętości ponad metr miał ważyć 400 gram do lotu. Model wykonany tradycyjną metodą , czyli balsa cięta moim laserem za 2,50 zł ;) No niestety nie mam pojęcia jak inni w pisaniu w jakimś CAD a i laser nie nadaje się do podłączenia pod komputer ;) ( WIELKI SZACUNEK DLA LUDZI PROGRAMUJĄCYCH W PROGRAMACH ICH PROJEKTY SĄ NAPRAWDĘ DOPRACOWANE ). Jeśli byłby ktoś chętny do budowy takiego modelu to myślę że jakieś plany udało by mi się narysować (liczę na pomoc w rysowaniu na komputerze bo w tym temacie jakoś mi nie idzie ) Z mojej strony mogę zaoferować maskę silnika i kabinkę wykonaną z butelek PET. Koszt modelu bez wyposażenia przewiduję do 100 zł ( sam swojego nie liczyłem)

Dane modelu

Rozpiętość 103 cm

Waga do lotu 365 gram (jakoś tak wyszło, po zmianie folii białej na lekką powinno być 350 )

Modelik wygląda tak

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7652

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7651

filmik z lotu się ładuje

Pozdrawiam

Zdzisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Leciusieńki, jaki jest tam napęd, ile zapasu mocy ma i czy wytrzymuje gwałtowne wyjście z nurkowania po pikowaniu na pełnej mocy / korkociągi na pełnej mocy? :faja:

 

Mordka trochę daleko wysunięta, ale poza tym to ładny. Skoro on nie ma być kopią oryginału to może by mu nadać trochę bardziej futurystyczny kształt? Chodzi mi o to że teraz wygląda trochę starodawnie. Zobacz np bardzo podoba mi się kształt modelu fasst arrow budowanego obecnie na forum.

 

Powiedz z jakich materiałów budowałeś go i jakiej grubości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordka faktycznie daleko wysunięta, ale przy takim wyposażeniu byłby problem z wyważeniem. Model ze względu na swoją wagę wytrzymuje praktycznie wszystkie machania drągami , nie ma mowy o przepadaniu na skrzydło. Wyposażenie jakie zastosowałem, bo takie mi leżało i model był budowany właśnie po nie. Myślę że przy takiej konstrukcji model jest mało wybredny na wyposażenie. Model zbudowany przeważnie z balsy 1,5mm, ale dobrze przemyślana konstrukcja jest wytrzymała.

Silnik: Axi 2204/54

Serwa: top model TS 1118 X 4 szt

Regulator: jakiś HK 10/12A

Aku : Rhino 3S 610 mAh

Moc jak na tak lekki model , ok , latałem szybszymi ale z zawisu wychodzi wystarczająco .Na tym silniku potrafi latać na 2S . ale tylko leci

Takie zestawy są w prawie każdym sklepie modelarskim , balsa i folia.

Wizję bardziej futurystyczną przemyślę, to może być ciekawe. Tym bardziej że będę budował jeszcze jeden model na zapas na sezon letni , bo myślę że to fajne latadełko a zimą ma troszeczkę czasu

Pozdrawiam

Zdzisław

fajnie że model się podoba :) i obiecany film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 rzut oka:

Wyższy garb, SW i SK wyglądają jak doklejone z innego modelu (dziwnie, tak jak w starych modelach), kabinka też mogła by mieć charakter bardziej agresywny i wyższa mogła by być.

Dołączona grafika

 

 

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ9AKl71ifvR7pVuTdeGEQBc3C2o8paGL38Ls8HF4XPeE19PXWJ

 

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT0muVbm-VrOnaa-6tpp_l0mkTGyf-W_Cfh95auAC3lwGb2-JuyMw

 

 

 

Powierzchnia boczna musi być dużo większa, jesli model jest tak lekki to lepiej go udoskonalać do 3D.

 

 

Aha, ściany nie zrobi... Popychacz się wygnie. Bardzo źle rozwiązałeś napęd SW.

Albo daj serwo 9 gram na sam koniec i zrób krótką dzwignie albo daj w kadlub i puść podpartym bowdenem, to będzie lepsze niż to co masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Model waży w tej chwili 340 gram. Planuję zejść do 300. Moim zdaniem jest to bardzo dobra waga. Ale nie widzę żadnego zainteresowania moją konstrukcją , myślę że wszystkie chińskie zestawy są znakomite. Żadnych pytań, jak zrobić taki model, znaczy to że wszyscy wiedzą jak budować modele. Temat kończę. Nie będzie żadnych relacji z modernizacji modelu.

Pozdrawiam Zdzisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga modelu super . Bardzo leciutki . Jak zrobiłeś kadłub i skrzydła na jakich dźwigarach .

Napęd sterów zrobił bym po prostu na linkach , dalsze kilka gram wagi zyskasz .W następnym modelu podnieś kadłub do góry i będzie rasowy model do 3 D . Skrzydła montowane na

stałe ? A po co plany wystarczy szkic z podanymi wymiarami i profilem skrzydła .

Przyjemnego latania i zadowolenia z modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ale w Extrimie jest to trochę inaczej rozwiązane i sama konstrukcja extrima nie pozwala na duże wychylenia i po kilku lotach go sprzedałem.

 

 

Model jak już pisałem bardzo fajny ale powierzchnia boczna jest strasznie mała i to widać na filmie jak model spada w żyletce, po prostu musisz dopracować konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak pisałem wcześniej zamontowałem silnik axi 2203/46, aku 360 2s. Waga wyszła niecałe 300 gram, ale niestety brak mocy. Wraca wszystko tak jak było 340 g. Planów niestety nie ma, mam zamiar robić zapasowy model to mogę coś wyrysować i robić relację z budowy, oczywiście wprowadzając zmiany jakie sugerujecie. Na pewno kadłub musi być wyższy . Skrzydła są montowane na rurce węglowej 10mm, taką miałem. Moim zdaniem powinny być ściągane do ewentualnej naprawy. Kadłub wykonany w większości z balsy 1,5mm, Dźwigary w skrzydłach, balsowe 3x5mm. Do rasowego 3D serwa są za wolne, trzeba by takie 9g i szybkie. Co do wyposażenia to model lekko wykonany nie jest wybredny, ten powinien latać na silniczku 25-50 gram i aku 500-1000mAh.

Pozdrawiam Zdzisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2203/46 to faktycznie maleństwo :D Przy wadze rzędu 300g jeśli model nie musi być do jakiegoś hardkorowego 3D polecałbym Hextronik 2730-1300kv. Na 3s i 9x4,7 daje ok. 420 do 450g ciągu a pobór prądu jest na tyle mały że wystarczy regiel 10A. No i waga - 24g :)

 

Chodzi mi o ten silniczek: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2069

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model- cudeńko ;]

 

Będzie można pobrać jakieś plany .?

W prawdzie Piper-j3 z epp jeszcze nie ulotniony ale taki modelik, chętnie zrobił bym w "wolnych chwilach"

Wyposażenie do niego mam, więc nie było by z tym problemu ;]

Balsę mam praktycznie za free w modelarni, następny problem z głowy ;p

 

 

Już kilka osób pyta o plany, może da pan się skusić na rozrysowanie...?

 

Jeszcze raz:

*model- bardzo ładny

*wykonanie- okej

*waga- maluśko ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7745

Za wiele nie widać, będę robił model zapasowy :D to wtedy opiszę. Nie chodzi tu o jakieś konkretne wymiary ale sposób wykonania lekkiego i taniego modelu. Wymiary lotek i sterów to sprawa indywidualna, tak jak i wychylenia.

Pozdrawiam Zdzisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.