Skocz do zawartości

Warto kupować plany modelarskie?


Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od pewnego czasu bawię się w modelarstwo RC. Trochę modeli zlożyłem, trochę rozbiłem - jak każdy. Dziś czytając forum trafiłem na wątek o kupowaniu planów. Wszedłem na stronę sklepu no i ceny zaczynają się od 10Ł i sięgają 75Ł za model 1400mm. Czy na prawdę warto kupować takie plany? Za cenę 75Ł mam porządny model z elektroniką i dodatkowy pakiet Lipol. Dlaczego warto - o ile warto - kupować plany modelarskie za taką cenę? W ineternecie jest pełno planów za free...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo Łukaszu, legalny plan jest towarem , jak każda inna rzecz na sprzedaż i jeśli tylko jest chętny, który tę cenę zapłaci, nie ma żadnego problemu.

Po drugie primo: plan planowi nie równy i ponieważ udało mi się już jakąś maleńką kolekcję interesujących mnie planów uzbierać, wydaje mi się, że tak jest, jak przypuszczam.

Po trzecie primo: plany z netu nie zawsze są planami legalnymi, tzn. takimi, które nie naruszają praw autorskich ich twórcy. Zresztą dużo tutaj już było na ten temat pisane i nie będę się na ten temat rozwodził.

Po czwarte primo: skoro są gotowce od razu do latania, to po co sobie głowę zawracać planami? Są tacy, których to właśnie zadowala w pełni i nie w głowie im jakieś plany, a co za tym pózniej idzie, jakieś ślęczenie przy desce, dłubanie, lepienie i końca nie widać.... :(

Nie wiem, czy mój głos w tym temacie coś Ci wyjaśnił, ale to taki mój lużny głos i tak właśnie sobie na ten temat myślę. A te kolejne prima to oczywiście: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.