Skocz do zawartości

Jaka aparatura do fun flay-a 3D 1.5m (do 500zł)


simi33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu buduję 1.5m fun flay-a. Właśnie stanąłem przed faktem konieczności kupienia do niego aparatury wraz z standardowymi serwami. Na ten cel chcę przeznaczyć maksymalnie 500zł (400 mile widziane) a jako że na tym się konkretnie nie znam chcę zapytać się Was o zdanie: jaka aparatura w tym przedziale cenowym będzie najlepsza? W którym sklepie ją kupić (gdzie jest najtaniej i dbają o klienta?).

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

(jeśli założyłem temat w złym miejscu proszę o przeniesienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to będę szukał używek do 500zł. Tylko jakie konkretne modele dostanę w tej cenie z serwami? Może któryś z forumowiczów ma do sprzedania taką aparaturę? Co do tego abc-rc to tam jest ta aparatura flysky ale bez serw..... a ten optic 6 z allegro jest na 35mhz. Może wystarczy? A w przyszłości kupię moduł 2.4ghz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bałbym się teraz jakąkolwiek aparturę na 35 kupować.

 

 

Szymon Abc-rc.pl, zakładka aparatury i Flysky aparaturka :D Pojedziesz sobie autobusikiem do Mysłowic pod wskazany adres no i bum ! Masz aparaturę od ręki :D

abc-rc ma w ciągłej sprzedaży te aparatury? Bo z tego co ja wiem to już dłuugo ich nie ma, a sam byłbym taką zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Zakupiłem nowego optica 6 z 5 serwami niestety 35 mhz ale cena 425zł wydaje się być ok. W przyszłości wymienię moduł i odbiornik na 2.4ghz. Włóaśnie jaki zestaw moduł-odbiornik polecalibyście chodzi mi o jak najlepszy stosunek ceny do jakości i zasięgu powiedzmy do 250 zł. I ostatnia rzecz czy pakiet akumulatorów do nadajnika optic 6 muszę kupić oryginalne czy sam mogę taki pakiet zlutować? Jeśli tak to z jakich i ilu ogniw będzie odpowiedni?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.6v czyli 8 ogniw nimh. Polecam ok 2000ma. Taniej chyba wyjdzie kupic oryginalny pakiet dedykowany do nadajnika, napewno to bedzie pewniejsze. Ja mam lipol 3s ale to w mx16. Nie wiem jak optic lubi napięcie pod 12v. Co do modułu. Ja latam na 35 mhz i jakos mi sie nie spieszy na zmianę częstotliwości. Jak juz robil bym na przełączniku dwie częstotliwości. Mam troche odbiorników 35 mhz tak ze szkoda by sie z tym żegnać. Najlepsze 2.4 ghz jest chyba od Frsky. Jak sie zbiore na przeróbkę to kupie ten moduł. Bierz najdroższy na jaki cie stać.

 

Takie pytanie dla wszystkich tu zgromadzonych. Co macie do 35mhz? Jak sie dba o porządek w kanałach to gdzie tu problem? Zasięg chyba lepszy niz w 2.4 przy standardowych antenach bez przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupić oryginalny pakiet hitec? A może lepiej pakiet 3S life 9.9v? np: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14076 tylko nie wiem czy taki pakiet nie daje za dużego natężenia i czy czegoś nie spali? A ewentualnie kupię 8 sztuk akumulatorów np. sanyo http://allegro.pl/4-akumulatorki-sanyo-eneloop-utga-r6-aa-box-gratis-i2068160246.html i połączę je szeregowo. Tylko czy taki pakiet będzie miał dobre=wystarczające parametry? Czy trzeba będzie bydować do tego jakiś układ? Może ktoś mi powiedzieć jakie parametry ma oryginalny pakiet hitec (wiem tylko tyle że 9.6v i 1300mah a chodzi mi o natężenie prądu).

Dziękuję za odpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet i tak nie wepchnie aparaturze większego prądu niż ona sama weźmie. Można ją podłączyć i pod trochę rozładowany akku od samochodu który może dać i 500A a aparatura będzie działać tak jak powinna. Możliwością inną jest niewystarczający prąd jaki mogą oddać akumulatory, ale to się raczej aparatur nie tyczy, ponieważ i tak nie pobierają one znacznych prądów.

Akurat te akku z aukcji są polecanymi akumulatorami do aparatur i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cena nie jest taka przerażająca bo te 50zł można dać. Tylko czy ładowarką z zestawu naładuje taki pakiet: 8x sanyo 2000mah 9.6v? Bo czytałem o niej nie najlepsze opinie... Ale może jakby pilnować czasu (nie przesadzić) to dało by je radę porządnie naładować?

Mam nadzieje że to już moje ostatnie pytania.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki prąd ładowania, żeby ich jakimiś 1000mAh nie katować, zobacz jakie ma ona parametry. A z jakiej ładowarki korzystasz teraz?

EDIT. Dobra, znalazłem ma prąd ładowania 80mAh, czyli akku 2000mAh, uwzględniając jeszcze spore straty, jak to przy ni-mh to wyjdzie jakieś 30-34 godziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.