Skocz do zawartości

budowa silnika spalinwego typu gwiazda(materiały)


bedway

Rekomendowane odpowiedzi

mógłbym zacząć teraz ale kupiłem balsę do robienia samolotu, parę części wyciętych ale nożyk się złamał i jakoś nie miałem okazji kupić nowego

Skoro złamany nożyk jest problemem, to chyba masz za mało zapału, do tak poważnego wyzwania (nawet biorąc pod uwagę, że miałby to być jakikolwiek silnik, silnik dla samego silnika, albo cokolwiek podobnego do silnika, wychodzące poza klepanie w klawiaturę).

 

Czyli pokaż, że nasze gderanie Cię motywuje i nie przyznawaj się do takich problemów jak brak nożyka :D

Może jakiś szkic, ogólne założenia => dyskusja będzie bardziej konkretna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzynastolatek pisze o wyprawie na księżyc i wszyscy się uzewnętrzniają jak to sobie da albo nie da rady. :wall:

Taki temat powinien być usuwany ze względu na zerową wartość merytoryczną na tym forum, ewentualnie przenoszony do HP :!:

10 postów, żaden pomocny. :roll:

żart?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie. A ja myślę że to jest jakieś beznadziejne podpuszczanie. Jak nie tłoki z ołowiu to zawory. No bez jaj - tłoki jeszcze na parze by pochodziły, choć nie wiem jak długo, a zawory... No cóż. Na filmiku jest silnik spalinowy ale nie gwiazdowy i nie z ołowiu.

"modelarz" bedway ma bujną wyobraźnie i brak pojęcia jakie temperatury i siły działają na poszczególne elementy w silniku. Uważam że temat nie ma najmniejszego sensu i szkoda w niego brnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, owszem wykonalne, ale nie przez 13 latka, który naoglądał się filmików na YouTube i teraz chcę zbudować coś, bez niczego.

Zgadza się, ale może znajdzie u siebie tyle wytrwałości że zbuduje silnik za 13 lat, jak posiądzie odpowiednią wiedzę i zacznie zarabiać. A jak zacznie robić silnik i nawet jak nie uda się go uruchomić to się czegoś nauczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, owszem wykonalne, ale nie przez 13 latka, który naoglądał się filmików na YouTube i teraz chcę zbudować coś, bez niczego.

Zgadza się, ale może znajdzie u siebie tyle wytrwałości że zbuduje silnik za 13 lat, jak posiądzie odpowiednią wiedzę i zacznie zarabiać. A jak zacznie robić silnik i nawet jak nie uda się go uruchomić to się czegoś nauczy.

 

Tak. Jeśli traktować to jako wyzwanie mające na celu mobilizować do nauki i szukania informacji. A w konsekwencji kształtować umysł człowieka i nastawiać go na twórcze myślenie. To w takim wypadku warto próbować, choć nie koniecznie budować a zbierać informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedway- zycze powodzenia ,ale dlaczego silnik gwiazdowy i do tego z olowianymi czesciami ? ...

Tu juz bylo kilku ktorzy budowali silniki ,nawet mieli sprzet i narzedzia oraz odpowiednie materialy ...no niestety buduja do dzis ...

Jezeli chcesz sie wykazac to idz na zlomowisko poszukaj ,pogrzeb ,pomajstruj i sklec jakis "skladak " ze starych silnikow ale nie zaczynaj od samodzielnego wykonywania czesci z blachy pretow i olowiu - no chyba ze chcesz zrobic Pomnik silnikowi spalinowo-parowemu o wysokosci 90 cm ...

 

mimo wszystko powodzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zaworów z ołowiu to chodzi o te malutkie części a te na które będzie działała wysoka temperatura będą z aluminium, silnik będzie 3 albo 5 tłokowy, mam bardzo dużą wiedzę o silnikach i szybko uczę się nowych rzeczy np. w wieku 7 lat nauczyłem się wszystkich kości człowieka na pamięć, wiem wszystko c trzeba o silnikach, a nawet o silnikach jądrowych sam opracowałem jeden nie wiedząc o tym że już takie istnieją, wiem wszystko o budowie bomb jądrowych i zasadzie ich działania jak i też o syntezie jądrowej, wiem też o zasadzie działania czarnych dziur i dlaczego tunele czasoprzestrzenie zamykają się przy niekorzystnych warunkach tworząc czarną dziurę przykład to zapadanie gwiazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale ołów w silniku spalinowym to nieporozumienie. Administracja powinna wrzucić temat do Hyde Parku albo zrobić nowy dział na forum pt. :" Forumowe Science fiction " i tam go umieścić. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego że ołów jest zbyt elastyczny (plastyczny) i bardzo szybko zmienia swoje właściwości fizyczne wraz ze zmianą temperatury już nie. W sumie gdybyś zamiast ołowiu zastosował utwardzony silikon miałbyś większe szanse chociaż o promil, ale zawsze to bliżej celu. Chociaż może plastelina byłaby lepsza :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może wiedzą gdzie można zgłaszać nominacje do nagrody Nobla, bo tutaj ewidentnie się ona należy. :twisted:

Dałeś radę skonstruować silnik jądrowy, a ze spalinowym gwiazdowym 2-taktam nie możesz sobie poradzić, wstyd!

 

PS. I że ty jeszcze w NASA nie pracujesz :twisted:

 

 

 

slawekmod, Z tym działem Science Fiction co całkiem niegłupi pomysł, wiele "ciekawych" projektów byłoby na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bedway. Próbujesz nam wmówić że masz wiedzę, Podajesz abstrakcyjne przykłady. A jak coś piszesz to widać że nie wyszedłeś poza "monitor". Skoro się tak szybko uczysz to poczytaj coś o silnikach. Nie internet - lepiej dobra książka. To w niej znajdziesz więcej wartościowej wiedzy o silnikach niż bezużytecznej, w twoim projekcie, wiedzy o kosmosie i zastosowaniu pierwiastków promieniotwórczych. A tu wiem co mówię bo pisałem pracę dyplomową o energetyce jądrowej. Więc zamiast się chwalić weź się za lekturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.