Skocz do zawartości

budowa silnika spalinwego typu gwiazda(materiały)


bedway
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

będę budować silnik spalinowy typu gwiazda, na początku miał być na parę ale nie wiem, możliwe, że taki będzie, wybór podejmę przy kupowaniu albo robieniu zaworów, a więc tak wiecie gdzie kupić grubą i twardą ale też plastyczną blachę, zawory przeciwogniowe i gwinty do świec?

co do tego że na parę miał być, to nie chodzi ot że silnik spalinowy na parę tylko o t że chciałem zrobić wyzywający silnik o konstrukcji jak spalinowy ale na parę taki jakiego jeszcze nie zbudowano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

będę budować silnik spalinowy typu gwiazda, na początku miał być na parę ale nie wiem, możliwe, że taki będzie, wybór podejmę przy kupowaniu albo robieniu zaworów, a więc tak wiecie gdzie kupić grubą i twardą ale też plastyczną blachę, zawory przeciwogniowe i gwinty do świec?

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: Naprawdę świetny żart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę budować silnik spalinowy typu gwiazda, na początku miał być na parę ale nie wiem, możliwe, że taki będzie, wybór podejmę przy kupowaniu albo robieniu zaworów, a więc tak wiecie gdzie kupić grubą i twardą ale też plastyczną blachę, zawory przeciwogniowe i gwinty do świec?

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: Naprawdę świetny żart.

ale serio będę budować, jedyny problem jest właśnie w zaworach bo potrzebuje takie przeciwogniowe aby iskra nie dostała się do baku, a tak to reszta pójdzie łatwo zawory pewnie odleje z ołowiu reszta z blachy i prętów

sorry że było tłoki z ołowiu pomyliło mi się miało być zawory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki. Jeśli to będzie silnik na parę to nie mam większych zastrzeżeń do tłoków z ołowiu. No może poza materiałem z jakiego mają być wykonane. A tak na serio masz jakieś plany takiego silnika, zdjęcia "dużych silników gwiazdowych", zdjęcia przekroi itp. Jeśli jednak zdecydujesz się na silnik spalinowy, to nawet spalając jakiś alkohol - to one mają najniższą temperaturę spalania, to i tak OŁOWIANE tłoki Ci się stopią :D:D a poza tym to jak zrobisz silnik GWIAZDOWY 2-sówowy?? Owszem były takie ale było ich niewiele.

 

Tak czy siak powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedway,

 

Pomyśl, dlaczego niewielu wytwórców produkuje takie silniki; niemal wszystkie silniki modelarskie są jednocylindrowe.

 

Też miałem chęć zbudować dwucylindrowy, składany z podzespołów dwóch pojedynczych, ale do budowy silników trzeba (poza sporą wiedzą) mieć zaplecze i materiałowe i dostęp do przyzwoitych obrabiarek.

Opanuj, sąsiad, obsługę silnika jednocylindrowego; jednego, drugiego, polataj modelami, a po kilku latach zastanów się, czy nadal chcesz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra powiem coś więcej, gdy pisałem tłoki z ołowiu pomyliło mi się bo miały takie być w wersji parowej a w spalinowej miały być zawory z ołowiu, silnik ma być duży abym nie miał problemów ze zbyt małymi częściami, ma mieć wysokość ok. 90 cm, będziecie musieli długo poczekać na temat tutaj o tym silniku, mam zamiar robić go dopiero za parę miesięcy przedtem muszę znaleźć kogoś kto ma spawarkę i narzędzia do odlewów z aluminium i mi pomorze zrobić ruchome części, plan? -plan robię dopiero bezpośrednio przed robieniem odpowiedniej części, oprucz wału karbowego, bo elementy na na nim muszą być dobrze zrobione i umiejscowione, mógłbym zacząć teraz ale kupiłem balsę do robienia samolotu, parę części wyciętych ale nożyk się złamał i jakoś nie miałem okazji kupić nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra powiem coś więcej, gdy pisałem tłoki z ołowiu pomyliło mi się bo miały takie być w wersji parowej a w spalinowej miały być zawory z ołowiu, silnik ma być duży abym nie miał problemów ze zbyt małymi częściami, ma mieć wysokość ok. 90 cm, będziecie musieli długo poczekać na temat tutaj o tym silniku, mam zamiar robić go dopiero za parę miesięcy przedtem muszę znaleźć kogoś kto ma spawarkę i narzędzia do odlewów z aluminium i mi pomorze zrobić ruchome części, plan? -plan robię dopiero bezpośrednio przed robieniem odpowiedniej części, oprucz wału karbowego, bo elementy na na nim muszą być dobrze zrobione i umiejscowione, mógłbym zacząć teraz ale kupiłem balsę do robienia samolotu, parę części wyciętych ale nożyk się złamał i jakoś nie miałem okazji kupić nowego

 

pomorze

Niestety Śląsk.

 

Ta... Powiem CI tak, nie chce być złośliwy ,aczkolwiek weź się za czytanie lektur, bądź słownika ortograficznego ,niż budować silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy złośliwi jesteście.

 

Uważam że na dzień dzisiejszy nie jesteś w stanie zrobić takiego silnika, po pierwsze nie masz odpowiedniego zaplecza technicznego (frezarka, tokarka, itp.), po drugie musisz zrozumieć jak działa silnik (Cykl Carnota).

Ale, w przyszłości czemu nie. Wymaga to wiele cierpliwości, nauki, eksperymentów i testów.

Na początek zrób prostą maszynę "parową" na sprężone powietrze. Cylinder możesz wykonać np. ze strzykawki, korbowód ze szprychy rowerowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.