Skocz do zawartości

Modernizacja WICHERKA 25


F16

Rekomendowane odpowiedzi

Buduje wicherka 25 i chcę dorobic mu lotki. Zastanawiam się czy zastosować profil skrzydła dwuwypukły, czy zostawic ten z planów bez lotek?

Może ktoś latał wicherkiem z lotkami na jednym z tych profili- jak sie sprawował?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie buduję Wicherka 25, mam zamiar zastosować profil Clark Y.

Zanim zaczniesz budowę to planuj z jakim profilem skrzydło bo chyba na tym polega planowanie ? :)

W Wicherku można zrobić i dorobić prawie wszystko.

Zresztą do jednego kadłuba możesz zrobić dwa komplety skrzydeł z różnym profilem.

Do czego będzie wam potrzebny Wicherek zaczynacie latać czy na imprezę?

Wicherek to historia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na imprezie masz ocenę za loty+ocenę za wykonanie wg planów Schiera im dokładniej tym więcej punktów.

Ale zrobić można każdą wersję jaką tylko się wymyśli i potrafi zrobić.Na zlocie Wicherków widziałem chyba wszystkie rodzaje Wicherków.

Ja u siebie zrobiłem skrzydło z profilem Naca 2415,klapy,lotki,silnik 4-suw,skrzydła mocowane na rurze a zastrzały to tylko imitacja i jak ich zapomnę to też polecę :)

Mamy zimę a ja mam do niego też narty.Oczywiście nie na tę zimę bo śniegu to chyba nie będzie :)

 

Stary filmik a w nim jak mi gasło Magnum w czasie jego palenia :D

 

 

Jak pali i kopci

Krótki start na klapach

I kreci ale malutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja zrobiłem takiego Wicherka, z lotkami bez zmiany profilu. Model wyszedł mi bardzo ciężki 3.3kg z paliwem. Silnik jaki miałem to ASP 38 2T. ze śmigłem 11/6. Model startował z opuszczonymi lotkami. Co do właściwości lotu i reakcji na lotki, to latał świetnie, dla mnie lepiej jak kupny Piperek 1.7m. P.S. Popychacze do SW i SK zrób na sztywno. Ja tego nie zrobiłem i niestety rozbiłem Wicherka. Serwa zastosuj z metalowymi trybami. To jest model spalinowy. Drgania itp. Na lotkach miałem Turnigy MG90, na SW i SK Corona 939MG Digital.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mam jeszcze jedno pytanie bo zastanawiam się między silnikiem ASP S25 a ASP S32

Wiem że S25 wystarczy do wicherka ale póżniej będę chział budować lepsze modele a na ponowny zakup silnika mi jeż pieniędzy nie starczy, ale z kolei zastanawiam się cz ASP S32 nie będzie zamocny do wicherka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest mieć zapas mocy niż niedobór. Nic ci się nie stanie jak będziesz latał na pół gazu. Asp poniżej .46 bywają kapryśne tak więc uważaj. W25 to nadal mały model tak więc serwa z metalowymi trybami to chyba przesada. Daj zwykłe standardy np hs300, hs322(HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.