Skocz do zawartości

I stało się ... następne RWD 5 ... relacja z budowy


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aparatura do RWD będzie dobra. Ale, zadaj sobie pytanie czy nie będziesz chciał więcej modeli zrobić. Sprawdź dostępność odbiorników i ich cenę. Ja mam 6 odbiorników z tego 4 w modelach a piąty model się robi. Aparaturę kupuje się na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wojtek Sz polecił tą aparaturę i na nią się nastawiam http://abc-rc.pl/p/103/75...osprzet-rc.html

Będzie dobra, sam mam tą aparaturę i dobrze się sprawuje :D , odbiorniki są chyba po 70 - 80zł, ale ja ze skąpstwa przekładam z jednego modelu do drugiego :twisted: :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem symulator Esky ... :) na pierwsze loty to los mojego RWD widzę w kawałkach :) ... ale w sumie spędziłem troszkę czasu i nawet udało mi się parę razy wylądować :) powoli rozkminiam ... a właśnie istnieje możliwość ściągnięcia większej ilości modeli do tego symulatora ? ... odnośnie budowy to rusza od jutra jak tylko odbiorę UHU Por z ABC RC :) Jedna strona skrzydła gotowa jutro na stół leci druga :) tak że czwartek piątek połączy się w jedną całość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenuj, trenuj to nie będzie tak źle. :)

Jak już dopadłem model bez lotek to szło mi o niebo lepiej ... no ale egzamin będzie na wiosnę z latania :D

A teraz parę fotek z jedną stroną skrzydła ... z racji braku kleju połowa skrzydła już oklejona od góry przewaga niebieskiego a od spodu żółtego :D Obudowa silnika nie wyszła zbyt rewelacyjnie ale jak na pierwszą może być ... po pierwszym krecie pewnie pęknie więc się przyłożę do następnej :) jak też ktoś tutaj napisał pierwszy model ma latać a nie wyglądać :) w sumie sami oceńcie ... kadłub oklejony na ocenę dostateczną

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I ostatnie zdjęcie mam pytanie bo zauważyłem że jak zamontuje skrzydło to będzie delikatna szpara między skrzydłem a kadłubem jak widać na zdjęciach ... jest dobrze czy coś sknociłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejny UP :wink:

W związku z zimą szalejącą za oknem na dobre i nadmiarem wolnego czasu postanowiłem oczywiście za delikatną namową Wojtek Sz podziałać z płaskim skrzydłem z lotkami.

Co do wzmocnienia płata zastosowałem dwie listewki sosnowe 3x6 mm. Waga wzrośnie o jakieś 13 g na płat czyli całe skrzydło jakieś 26 g. Biorąc pod uwagę że w wersji bez lotek waga RTF wynosi nie całe 650 g to sądzę że dokładając dwa razy po 13 g + półki sklejki wykonane z 1,5 mm sklejki + dodatkowe wzmocnienia mocowania pólek + serwa + przewody to wagę szacuję nie więcej jak 750 g :)

Poniżej efekty pracy

dscn2064lw.jpg Uploaded with ImageShack.us[/img]

Gotowy lewy plat

dscn2066a.jpg

Prawy płat w budowie

 

dscn2068f.jpg

pólka na serwa oczywiście podpatrzona na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czysta i dokładna robota. Listewki w płacie to bardzo dobry pomysł, w moim nie oklejonym rwd skrzydło bardzo szybko sie złożyło, tak jak i w rwd mojego znajomego, który był oklejony całkowicie taśmą.

Listewki w kadłubie też w planach poprowadzone są tak sobie i warto by to zmodyfikować...

 

Ps. Mój rwd tej zimy przeszedł generalny remont i doczekał się nowego malowania. Na dniach wrzucę fotki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Mój rwd tej zimy przeszedł generalny remont i doczekał się nowego malowania. Na dniach wrzucę fotki..

no to obowiązkowo daj znać jak będą zdjęcia Twojego RWD :) Twój temat o bojach z RWD czytałem już kilka krotnie bardzo ładnie Ci wyszedł :) w płacie bez lotek listewek nie dałem więc wszystko się okażę czy płat wytrzyma pierwsze loty :)

Pogoda się poprawia więc do lotów sądzę coraz bliżej :) niech tylko wiatr ustanie codziennie wieje :( ... dzisiaj ostatnia rzecz z wyposażenia zawitała do drzwi czyli ładowarka Imax B6 :)

Po pierwszych lotach postaram się wrzucić jakiś filmik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to bede musiał wrzucić jak już wspomniałem:)..

Z tym skrzydłem to nie jest tak źle, spokojne latanie nawet kilka beczek wytrzyma. Problemy zaczynają sie jak już troche polatasz założysz śmigło o wiekszym skoku, mocniejszy silnik, zaczniesz latać ostrzej robić różne akrobacje, do tego zmęczenie materiału i skrzydło złożone :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mały UP i finisz rzecz biorąc ale jeszcze pozostała kosmetyka skrzydła :D Skrzydło w całości i przymiarka do kadłuba :)

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Mocowanie serwa w skrzydle

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tak wygląda maksymalne wychylenie lotek ... pytanie czy nie jest za małe i wystarczy ? Już bardziej nie pójdzie i dla świętego spokoju na pewno będę musiał na apce ograniczyć wychylenie serwa do tego momentu jak na zdjęciu. Serwo dalej by poszło ale ogranicza półka serwa.

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychylenia aż nadto starczą, ale popychacz zapina się na ostatnią dziurkę, nie pierwszą, a dźwignia jest za bardzo odsunięta od osi zawiasów; to zeskosowanie przeszkadza. Będziesz miał większe wychylenia w dół niż w górę, a powinno być odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychylenia aż nadto starczą, ale popychacz zapina się na ostatnią dziurkę, nie pierwszą, a dźwignia jest za bardzo odsunięta od osi zawiasów; to zeskosowanie przeszkadza. Będziesz miał większe wychylenia w dół niż w górę, a powinno być odwrotnie.

Karlem a możesz wyjaśnić dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie Karlem, ale może spróbuję wyjaśnić:

 

Lotka wychylona w dół stawia większy opór niż wychylona w górę. W związku z tym gdy przechylamy model w prawo ma on tendencję do skrętu w lewo - czyli odwrotnie niż byśmy chcieli. Objawia się to na ogół tylko niepożądanym "zamiataniem" ogona. Dlatego lotkę w dół należy wychylać mniej (50% mniej) niż w górę. Nie dotyczy to akrobatów i funfly'ów z symetrycznym profilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.