Skocz do zawartości

serwo rusza się przy ruchach innymi serwami


Bruno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim wicherku mam 4 serwa Corona CS-939MG i jedno serwo Tower Pro SG90 na gazie. Gdy ruszałem sterami ruszało się chaotycznie serwo gazu. Po zamienieniu kanałów serwo dalej drga pod wpływem innych ruchów serw. Wymieniłem to serwo na taki sam model ( TP SG90). I ku mojemu zdziwieniu sytuacja się nie zmieniła.

Czy miał ktoś z Was podobny problem? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń dokładnie antene nadajnika i odbiornika(nie wiem jaka częstotliwość). Jak nadal będzie drgać nakręć filtry ferrytowe na kable od serw. Odejdź także troche od modelu i sprawdź czy nadal drga. jak nadajnik- odbiornik są za blisko siebie serwa lubią myszkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiornik i aparatura wydają mi się w porządku, gdyż jak pod 3 kanał wpiąłem lotkę to serwa sterów nie zakłócały jej ruchów.

Z drugiej strony sytuacja powtarza się na dwóch serwach TP SG90 (jak w pierwszym poście) co by wykluczało awarię serwa.

Może specyfika serw Corona i Tower Pro powoduje, że się nawzajem zakłócają. W tej chwili żadna inna teoria nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

A co zrobić jeśli pierścień nie pomaga? Mam w swoim samolocie oddzielnie klapy. Musiałem zastosować do klap oddzielny układ (odwracacz sygnału), powoduje tobardzo mocne drgania serwa do którego podłączony jest "odwracacz". Niestety przelutowanie serwa zakończyło się jego śmiercią (na szczęście mam drugie). Na drugim nie zamierzam eksperymentować. Jak zatem pozbyć się zakłóceń? Może jakiś ekran na układ "odwracacza"? Po odłączeniu "odwracacza" problemu nie ma. Nie mam też możliwości zamontowania serwa odwrotnie. Czy ktoś ma jakieś pomysły?

 

I sprawa się wyjaśniła. Oświeciło mnie i postanowiłem sprawdzić kable, okazało się, że własnej roboty kabel Y był przyczyną kłopotów. Kiedy założyłem kupny kabel wszystko się uspokoiło. Piszę informacyjnie dla szukających pomocy tak jak ja. U mnie skończyło się tylko na zmianie wadliwego kabla.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Viking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.