Skocz do zawartości

USS Independence (LCS-2)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie jak rozwiązać napęd i sterowanie w modelu RC trimaranu USS Independence? Z tego co wiem w oryginale stosowane są cztery pędniki strugowodne. Zrobiłem taki pędnik w miniaturze i działa poprawnie, więc następne moje pytanie brzmi: Czy nie obciążę zbytnio elektroniki montując 4 silniczki elektryczne? i czy jest sposób aby bez żadnych przekładni zasilić 4 pędniki dwoma silniczkami?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden silnik, jeden regulator. Cztery silniki, cztery regulatory. Jedyny problem, to znaleźć pakiet, który da radę zasilić naraz 4 silniki. Ich maksymalny prąd mnożony przez 4 + zapas ze 20%.

 

Trzeba tylko odłączyć "plusy" od przewodów sterujących z regulatora, a sam odbiornik zasilić z osobnego układu BEC i najlepiej, osobnego pakietu.

 

Ale tak naprawdę, możesz po prostu "oszukać" i dać jedną, lub dwie śruby i zwykły ster.

Znacznie to uprości konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem, to znaleźć pakiet, który da radę zasilić naraz 4 silniki.

To może zapytać użytkowników quadów jak sobie radzą z tym "problemem" :)
a to ta fregata ma mieć moc rzędu 3-4kW ? :D

do prądu 80A wystarczy przecież pakiet 2Ah 40C (a są przecież wydajniejsze i większe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszesz jakbyś nie miał planów tego okrętu.

Niestety planów okrętu jeszcze nie spotkałem pracuje jak narazie tylko na rzutach i innych rysunkach które znalazłem uzupełnionych zdjęciami

Jaki duży ma być model?

Model będzie w skali 1:155 czyli ok 80cm długości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.