Skocz do zawartości

Latanie z kamerą - jak zamocować


RobUK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do falowania obrazu polecam wykonać żyroskop mechaniczny i łącznie z kamerą zamocować go na gumkach, do wykonanego stelaża . Takie rozwiązanie ma jeszcze kilka innych zalet.

A próbowałeś już tego? Z mego doświadczenia najlepsze efekty daje sztywny montarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś już tego? Z mego doświadczenia najlepsze efekty daje sztywny montarz.

Sztywny montaż może być w połączeniu z wyważonym napędem.

Co do żyroskopu w FPV jeszcze nie próbowałem (zainspirowała mnie zabawka z podobnym urządzeniem) ale na wiosnę będę robił taki pan-tilt do swojego FPV.

Jak spełni moje oczekiwania to pokażę to z bliska. Z założenia ma być to mechanizm niwelujący drgania kamery nawet podczas startu samolotu z kuł, poza tym kamera ma zachować większą stabilność(wrażenie kamerowania podczas przelotu prawdziwym samolotem) podczas niestabilnego lotu tą stabilność będzie można regulować prędkością obrotów wirującego dysku.(dodatkowy wolny kanał).

Na razie trochę porysowałem, przygotuję projekt pod laser to przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas niestabilnego lotu tą stabilność będzie można regulować prędkością obrotów wirującego dysku.(

A widzisz - wirujący dysk to nie to samo co zawieszenie na gumkach czy sprężynkach. Jesli chodzi o wyważenie napędu to raczej odnosi sie to do smigła. Śmigło wyważamy zawsze bez względu na charakter lotu( filmowanie, FPV czy co tam jeszcze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera i wirujący dysk zawieszony na gumach czy sprężynach (taka jest moja koncepcja)oczywiście dochodzą dwa serwomechanizmy które stanowią „całość „ z kamerą i dyskiem.

oj fajnie by było jakby tak wszyscy na lotnisku latali z wyważonym i symetrycznym śmigłem.

Oczywiście najważniejszym elementem napędu który powinien być wyważony to śmigło.

Niestety realia są takie że wielu modelarzy nie przywiązuje do tego większej uwagi (widzę i słyszę to na lotnisku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.