Skocz do zawartości

Śmigło


człowiek

Rekomendowane odpowiedzi

Cimek, Kolega grzecznie zapytał, bo nie wie. Oczekuje odpowiedzi, a nie baraniego śmiechu. A tak na marginesie, śmigła o dużym skoku nazywa się szybkimi (taki to już nasz slang). Jeśli nie chcesz odpowiedzieć (a widzę, że się cienko znasz), to po jaką cholerę się odzywasz. Może przypomnieć Ci parę Twoich pytań z dawniejszych czasów? Też można by się pośmiać. To forum służy m.in. do udzielania porad i dokonywania zapytać. Od głupich prześmiechów są kabarety. Zanim coś palniesz, pomyśl czasem. Przecież to Twój forumowy kolega. Trudno byłoby już zliczyć, ilu, na pewno fajnych ludzi, stąd odeszło, po takich odzywkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym śmigle pisałem jak najbardziej serio. Znalazłem model silnika i sprawdziłem parametry. Wydudeko... Wydedyko... Domyśliłem się, że przy opisanym w pierwszym poście śmigle jest zasilany z pakietu 3S i dobrałem najszybsze śmigło. Wyszło mi APC 7x10.

Być może da się dobrać coś jeszcze szybszego, ale tu parametry są niezłe. Teoretycznie ok. 150 km/h prędkości strumienia zaśmigłowego i ciąg grubo ponad 400 g przy 10k obr./min., pobierając ok. 17 A :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, silnik ma 1400 KV i jest zasilany 3s. Ten silniczek ma być do zagi 120cm, profil 10%,więc szybki :wink: . Na razie nie mam kasy na nic innego, więc chciałem dobrać odpowiednie śmigło do mojego silnika.

EDIT:

Z tej tabelki: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=889075 (druga, dotycząca silnika z KV 1400) wnioskuję, że najszybsze będzie śmigło 7x5 APC E, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.