Skocz do zawartości

MVVS czy THUNDER TIGER


samoloty.ts
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka silników MVVS o różnej pojemności. Dość ciężkie w regulacji i kapryśne przy złym wyregulowaniu (potrafi zgasnąć w powietrzu). Producent zaleca paliwo bez nitro 20% oleju ale ja leję 5% nitro, 17% oleju syntetyka. Te moje przeboje z gaśnięciem wiążą się z tego że przy zmianie paliwa należy wyregulować dobrze silnik i lepiej latać zawsze na tym samym. Na nitro lepiej wkręca się na obroty i równiej pracuje. Mam też silnik GMS który jest bajecznie prosty w regulacji i mniej problemowy w odpalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma być zastosowany silnik? Są to dwie zupełnie różne konstrukcje... Osobiście mam sentyment do silników MVVS, ale MVVS 3,5 GFS to silnik wysokoobrotowy (21tys),osiaga podaną moc z tłumikiem rezonansowym dedykowanym do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

MVVS-3,5 cm3 nie produkują już od jakiegoś czasu,więc Twój problem sam się rozwiazał :devil: .A tak poza tym to są silniki dość kapryśne i trudne w regulacji,przeznaczone do wyczynowego latania raczej na pełnym gazie.Pomyśl ewentualnie o Super Tigre,GMS lub TT.

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

MVVS-y są dla doświadczonych spaliniarzy i to najlepiej w MVVS-ach. Do pełnego dotarcia ( bardzo długiego ) są bardzo kaprysne, przegrzewają się i gasną. Mity o trudnej regulacji wynikają ze zbyt krótkiego i niewłaściwego sposobu docierania MVVS-ów. Po prawidłowym dotarciu i uregulowaniu baaardzo mocne i baaaardzo głośne i dobrze się sprawują. Obecnie nowe nie do kupienia - kilka lat temu zakończono produkcję :( . Jak ktoś się uprze to można kupic złomka i zrobić remont kapitalny, ale to sprawa ekonomicznie nieuzasadniona, chyba, że z sentymentu ( mam taki, bo to były moje pierwsze pożądne silniki po ruskich wynalazkach. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.