Skocz do zawartości

Co zamiast Turnigy TX9


robertus

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, niech będzie OT. Te dziury, co ledwo przejeżdżasz swoją szafą robię bez zdejmowania nogi z gazu... inną Hondzią, terenową. Na prostej z Accordem też nie podskoczysz. Reasumując, ani ta stodoła praktyczna, ani ładna, ani szybka, ani terenowa, ani oszczędna, tyle że tania (jak na taką kubaturę) - jak nie przymierzając T9x... O i tyle palenia się ze wstydu. Fakt, ładnie gada.

Dobranoc.

 

EDIT: zresztą, co ma do rzeczy, kto czym jeździ? Rozmawiamy o nadajnikach i ich ew. porównaniu do motoryzacyjnych odpowiedników, a nie kto ma dłuższego... samochoda.

 

EDIT2:

żaden z was, pesymistów nie "zniżył" się do poziomu Turnigy

Bawiłem się jedną z pierwszych Turnigy w PL, czyli w połowie 2008, potem musiałem też zaprzyjaźniać się z V2. Jak widzisz, znam się z nią dłużej, niż Ty zajmujesz się RC. To tyle z praktyki i "zniżania" się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I znowu, ja fakty, koledzy przykłady niepodarte............. niczym.. bo się Accord spaliła ze wstydu.?.....HAHA. :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

A myślałem, że prawdę napisałes w swoim profilu o wieku jaki osiągnąłeś..

Po co buczysz kolego i siejesz ferment..? Kolejny "wujek dobra rada", czy celowy pieniacz..? Czytałem Twoje wypowiedzi w innych wątkach i z całym szacunkiem - masz tendencję do podnoszenia ciśnienia. Nie tylko tutaj.

Nie odpuścisz..?

Każdy ma swoje zdanie na temat różnych nadajników i uszanuj to. Nie wywijaj sztandarem z napisem - "Turnigy - super cena do jakości".

Wypowiedział się kolega mr.jaro niezwykle spokojnie i rzeczowo, a ty dalej swoje..

No i widzę, że brak argumentów w Twoim przypadku kończy się wypowiedzią z Twojego cytatu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychowałem się na JR X-3810 mojego ojca który ją ma od 1997 roku (jedna z pierwszych w Polsce). Przed kupnem było długie rozmyślanie i ojciec nigdy nie żałował tego zakupu! Kosztowała sporo i mogę obecnie powiedzieć że TX9 nie dostaje mu do pięt! Chociaż dzieli te aparatury 13 lat! Jakość wykonania, praca drążków, przełączników. Jak rozbierzemy chinola to nawet płytki drukowanej nie chciało się nikomu umyć, a w JR wszystko super. Sam obecnie latam na sprzęcie JR i w domu są 3 aparatury tej firmy. Ostatnią x-3810 kupiłem za 300zł na jesieni w stanie idealnym. Aż dziw że ludzie na allegro licytowali TX9, a nikt nie chciał tego JRa

Aparatura to najważniejsze urządzenie i nie warto oszczędzać bo można więcej stracić, a nawet krzywdę zrobić jak zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabor, i wszystko się zgadza, ale kolega eptita jest zafiksowany na jednym punkcie - i tutaj zjadł wszystkie rozumy. Żaden argument do niego nie przemawia..

Modelarz z dorobkiem kilku "maszyn" i mglistego pojęcia o modelarskiej elektronice broni jak lew badziewia które udaje aparaturę, bo ładnie wygląda (najprawdopodobniej nigdy nie miał i nie będzie miał porządnego sprzętu w rękach) i jest tanie, a przede wszystkim ma 9 kanałów..!

I gdyby usilnie nie proponował koledze Robertowi - (chyba źle odczytał temat postu) tej aparatury, to nie byloby tej "gorącej" dyskusji.

Przypominam Ci kolego eptita że tytuł był:

"Co zamiast Turnigy TX9"

Czy zrozumiałeś..?

szkoda gadać.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A nasze dyskusje i tak zrobiły się bezprzedmiotowe, bo Turnigy 9x jest w tej chwili niezamawialna.

Zastanawiam się dlaczego jest "discontinued". Nie zarzyna się kury znoszącej złote jajka... Czyżby w planach był następca?

 

No i powoli wracamy do tematu wątku: co zamiast? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, niech będzie OT. Te dziury, co ledwo przejeżdżasz swoją szafą robię bez zdejmowania nogi z gazu... inną Hondzią, terenową. Na prostej z Accordem też nie podskoczysz. Reasumując, ani ta stodoła praktyczna, ani ładna, ani szybka, ani terenowa, ani oszczędna, tyle że tania (jak na taką kubaturę) - jak nie przymierzając T9x... O i tyle palenia się ze wstydu. Fakt, ładnie gada.

Dobranoc.

 

EDIT: zresztą, co ma do rzeczy, kto czym jeździ? Rozmawiamy o nadajnikach i ich ew. porównaniu do motoryzacyjnych odpowiedników, a nie kto ma dłuższego... samochoda.

 

EDIT2:

eptita napisał/a:

żaden z was, pesymistów nie "zniżył" się do poziomu Turnigy

 

Bawiłem się jedną z pierwszych Turnigy w PL, czyli w połowie 2008, potem musiałem też zaprzyjaźniać się z V2. Jak widzisz, znam się z nią dłużej, niż Ty zajmujesz się RC. To tyle z praktyki i "zniżania" się. no koleżko czym się bawiłeś w 2008 słuchamy?, mam szrzere w dupie wszw post tbio to jamiąłem piersżz turnunygyaj na forum iępytaliscue żuyfajna

 

_________________

Mój blog modelarski: FATbit RC

będę brały tylko realne wpisy, bez fantazjzji, obecnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że prawdę napisałes w swoim profilu o wieku jaki osiągnąłeś..

Po co buczysz kolego i siejesz ferment..? Kolejny "wujek dobra rada", czy celowy pieniacz..? Czytałem Twoje wypowiedzi w innych wątkach i z całym szacunkiem - masz tendencję do podnoszenia ciśnienia. Nie tylko tutaj.

Nie odpuścisz..?

Każdy ma swoje zdanie na temat różnych nadajników i uszanuj to. Nie wywijaj sztandarem z napisem - "Turnigy - super cena do jakości".

Wypowiedział się kolega mr.jaro niezwykle spokojnie i rzeczowo, a ty dalej swoje..

No i widzę, że brak argumentów w Twoim przypadku kończy się wypowiedzią z Twojego cytatu..

A ostrzeżenie z wiazku z nie regulaminowm zachowaniem same są ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pliiiz. Każdy napisał, co sądzi o T9x i wystarczy.

 

no koleżko czym się bawiłeś w 2008 słuchamy?, mam szrzere w dupie wszw post tbio to jamiąłem piersżz turnunygyaj na forum iępytaliscue żuyfajna

będę brały tylko realne wpisy, bez fantazjzji, obecnych

Z samochodami pewnie masz rację. Z nadajnikiem Turnigy nie bardzo, co starałem się przedstawić w moim pierwszym poście w tym temacie. Żałuję, że po jego napisaniu dałem się wciągnąć w głupie dyskusje...

Z rokiem oczywiście literówka, chodziło mi o 2009, ale Ty lepsze literówki sadzisz, jak widać powyżej... Przetłumaczysz jak wydobrzejesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertus:

Jak nie masz doświadczenia z lutownicą i nie masz ochoty na przerabianie i poprawianie radia to raczej poszukaj używanej markowej tak jak koledzy radzą np. MX-12 przerobioną na 2,4 lub zleć przeróbkę komuś doświadczonemu. Tak będzie zapewne bezpieczniej i wygodniej.

 

Sam używałem jak zaczynałem zabawę sanwy vg 6000, miałem do wyboru jeszcze optica w podobnej cenie. Wybrałem sanwę ze względu na łatwość programowania, co nie było dla mnie bez znaczenia jako początkującego. Mam ją do dzisiaj, przerobiłem na 2,4 i czeka dla potomnych. Niestety ma pamięć tylko na 4 modele i nie obsługuje heli.

Obecnie bawię się TH9X, mam 2 v1 i v2. Obudowa jest ok, jakość elektroniki ok, natomiast przełączniki, drążki, lutowanie przewodów do przełączników i potencjometrów (ręczne luty), pozostawiają delikatnie mówiąc wiele do życzenia (w porównaniu do poczciwej sanwy).

Żeby bezpiecznie tym latać na dzień dobry minimum co trzeba poprawić to wszystkie ręczne luty, wywalić koszyczek na baterie i wsadzić "normalny" zgrzewany pakiet ni-mh lub li-pol. Natomiast żeby rozszerzyć funkcjonalność i komfort obsługi - trzeba zmienić soft. W obydwu swoich egzemplarzach tak właśnie zrobiłem i tym latam. Nie ukrywam, że jeżeli chodzi o funkcjonalność to sporo można z tego radia wycisnąć i sprawia to wiele frajdy - ale nie o to w tym chodzi. Kiedyś, gdy radia nie były dostępne (tylko w pewexach za $) i mało kogo było stać - niektórzy budowali radia od podstaw. Teraz mając "chińską bazę" radio się poprawia. Kiedyś tak się robiło żeby w ogóle polatać RC. Teraz z różnych pobudek - żeby polatać przy ograniczonym budżecie, lub dla satysfakcji, że się fabrykę poprawiło, albo z procesora wycisnęło dodatkowe możliwości. Ale zapewniam, że robi się tak tylko i wyłącznie dlatego, że te radia kosztują po 40$. Gdyby ktoś miał dać 150-200$ lub więcej za radio, w życiu nie dotknąłby nóżki procesora lutownicą w obawie przed zepsuciem i/lub stratą gwarancji. A tak przy 40$ można sobie pozwolić na ingerencję, która jak się uda daje dużo frajdy, a jak nie to jakoś się przełknie tą stratę.

Reasumując:

1. Chcesz mieć solidne radio i bezpiecznie latać - kup markową używkę.

2. Chcesz mieć solidne radio i bezpiecznie latać i podłubać przy elektronice, poprogramować procesory - kup markową używkę i Turnigy - używkę do latania, Turnigy do eksperymentów i latania tanimi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Turnigy 9x jest w tej chwili niezamawialna.

Zastanawiam się dlaczego jest "discontinued". Nie zarzyna się kury znoszącej złote jajka... Czyżby w planach był następca?

Nie w tym problem. Producent przejechał się na HobbyKingu i ma teraz sam problemy.

Ale pozostałe marki tej aparatury są dostępne.

Mam obiecane FlySky na koniec lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym problem. Producent przejechał się na HobbyKingu i ma teraz sam problemy.

To mnie zaskoczyłeś! Możesz coś więcej na ten temat?

 

Mam obiecane FlySky na koniec lutego.

O, i się znalazła alternatywa - w PL, z gwarancją i w ładniejszym kolorze ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś! Możesz coś więcej na ten temat?

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ...

HobbyKing robił damping cenowy (rękoma producenta) a producent nie może wiecznie dopłacać do sprzedaży.

 

Zresztą coraz więcej producentów w chinach na starcie pisze że nie sprzedaję i na pewno nie będzie sprzedawać towaru do HobbyKinga.

Jako że są ogromnym sprzedawcą to dyktują warunki i nie jedna firma marnie skończyła na tym, zresztą inne to też odczuwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dym, bany polecą, klikalność skoczy, coś się będzie działo :(

Oj ciekaw byłem po prostu, jak stara baba ;-)

 

Można się było domyślać, że o to chodzi. Ciekawe, kto lepiej na tym wyjdzie. Jednak ten nadajnik napędzał sprzedaż w HK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.