Skocz do zawartości

Turbiny


Cosmo

Rekomendowane odpowiedzi

:D Na początku witam serdecznie kolegów modelarzy.

A ze to mój pierwszy wpis na tym forum to morze sie przedstawię,

Nazywam sie Rafał ,lat 30, elektronik ,automatyk ( śmieszne ze modelarstwem zainteresowałem sie dopiero teraz :/ , )do tego informatyka i astronomia .

Od pewnego czasu kreślę sobie mała turbinkę , oraz hybrydę łączącą technologie Scramjet z silnikiem rakietowym.

I oczywiście chętnie podyskutowałbym z kimś kto ma jakieś doświadczenia w tym temacie. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No nie powiem abym był osobą z doświadczeniem w sprawach które Cię nurtują ale przy okazji i ja mogę się czegoś dowiedzieć :)

 

Technologia Scramjet raczej jednak nie znajdzie zastosowania w naszym hobby choćby z takiej przyczyny że te silniki są projektowane i wykorzystywane dla prędkości ponad dźwiękowych - już chyba bliższe są silniki ramjet. Najbliższa temu technologia wykorzystywana w modelarstwie to silniki pulsacyjne o których poczytać można tutaj. Zresztą na tej stronie jest wszystko co związane jest z napędem pulsacyjnym, strumieniowym i odrzutowym włącznie z planami czy opisami produkcji takich urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz.Bardzo ciekawe artykuły, niestety silniki pulsacyjne nie nadają sie chyba do niczego innego jak pokazy praktyczne ( w realu generują zbyt wielkie wibracje).Turbo jeszcze nie przeczytałem :(

 

 

Scramjet raczej jednak nie znajdzie zastosowania w naszym hobby choćby z takiej przyczyny że te silniki są projektowane i wykorzystywane dla prędkości ponad dźwiękowych - już chyba bliższe są silniki ramjet.

 

Właśnie dlatego Scramjet :) .Celem jaki sobie obrałem jest wypchnąć moja drone na wysokość 150 000 m i strzelić kilka fotek , a do tego potrzeba mi ENERGI .Niestety nie mam narzazie sensownego pomysłu na hamowanie :( żeby nie stracić kontroli ,wiec zapraszam do dyskusji.

Kazdy pomysł jest dobry,... przynajmniej do przemyślenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki pulsacyjne z płytą zaworową z powodzeniem wykorzystywane są do napędu najdziwniejszych wynalazków - w tym do napędu modeli lotniczych.

 

Piszesz że chcesz coś (drona?) wystrzelić na wysokość 150 000m i martwi Cię problem hamowania? Hoho - no to ja jestem za malutki na dyskusję :) Jeśli naprawdę wiesz o czym mówisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa tutaj o modelu czy o prawdziwym samolocie :P? Skad wziąść nadajnik i odbiornik działający na taką odległość :shock: :shock: :shock: ??

Drona ! moim zadaniem jest w miare dobre startowanie i ladowanie, dlatego drona ,poza zasiegiem dziala zaleznie tylko od warunkow zewnetrznych .Pozatym co to jest prawdziwy samolot ??

http://www.youtube.com/watch?v=0Iy2NeLN1bM

czy to jest już samolot ??

A tak bez jaj... na tej wysokosci mamy termosfere (80-700 km). Temperatury tam panujace to od -50 do 1500°C... Jak ci model nie zamarznie to sie spali. Czy ty napewno wiesz o czym mowisz?

Ale jak najbardziej, akuratnio problemy skrajnych temperatur po części już przemyślałem,jak już napisałem nie mam idei na hamowanie ,.... dlatego zwracam sie z moim zapytaniem do ludzi którzy maja już jakieś doświadczenia w tym temacie i proszę o każda pomoc, niestety sam nie dam raczej rady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Pozatym co to jest prawdziwy samolot ??

http://www.youtube.com/watch?v=0Iy2NeLN1bM

czy to jest już samolot ??

 

Mówiąc (a raczej pisząc :wink:) "prawdziwy samolot" miałem na myśli taki który jest pilotowany od środka :). Poprostu nie wyobrażam sobie sterowania radiowego przy takich odległościach :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alianora, Wiem dokąd zmierzasz :)) .Robot , a z powodu łączności radiowej w krytycznych momentach zadania , oraz możliwości łączności z zewnętrznym programem sterującym porostu " Drona" :))

Dla niewtajemniczonych :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Borg_%28Star_Trek%29

http://pl.wikipedia.org/wiki/Robot

PS :

Właśnie wygrałem aukcje "Blade Runner" z Harrisonem Fordem w roli gł.

Juppiiieeee :)

Apropo 5 tyg. temu urodziła sie nam taka mała Drona :) narazie tylko je i krzyczy , ale kiedyś z pewnością będzie latać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ty kombinujesz ale mi to wyglada na "prawiekosmicznego-AVRa".

 

Masz jakies plany modelu? Jak to ma wygladac? A moze to ma byc rakieta?

 

Alianora, Wiem dokąd zmierzasz :) )

Wlasnie nie wiesz... bo jak narazie to donikad. Staram sie zalapac co ty kombinujesz. Pewnie nie tylko ja.

 

Ps. dalej nie wiem co rozumiesz pod pojeciem DRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten temat, bo turbiny to ciekawe dla mnie zabawki, finansowo niedostępne, ale fajne i znam je wyłacznie z widzenia. :wink: Jednak już od samego początku autor tego tematu zasiał moje spore wątpliwości, co do rzeczywistych swoich intencji i sposobu traktowania ewentualnych dyskutantów. Bo tak: pisze, że ma 30 lat, a pod COSMO stoi jak byk, że ma tych lat 32. Podaje też on jakieś dziwne miejsce , skąd pochodzi i nie potrafię, niestety, tego rozszyfrować. No, nadal nic to. Pisze, że chce sobie podyskutować z ludzmi znającymi sie na rzeczy, ale nawet tej kreślonej właśnie przez siebie turbuny nie prezentuje nam, a nawet nie precyzuje jasno o co Mu chodzi. Pytanie: czy sam faktycznie wie o co mu chodzi? Załóżmy, że wie, ale jakoś nie chce lub nie potrafi tego sprecyzować. Też dobrze, ale już ta wysokość 150 km przynajmniej mnie "rozwaliła" natychmiast. Temperatury - pikuś, sterowanie tym ustrojstwem na takiej wysokości przy pomocy inteligentnego robota - pikuś, ale zaraz rodzi mi się pytanie o środki finansowe i zaplecze produkcyjno-badawcze... O tym cisza, ale może COSMO to syn Krauzego lub innego Kulczyka i finanse oraz cała kosmiczna fabryka to też dla Niego pikuś?

Wiecie , że także lubię sobie pogadać, wręcz pogawędzić, ale lubię także być traktowany poważnie, o czym zapewne także wiecie. Ktoś kiedyś zaprezentował tu kawałek rynsztokowej literatury rodem spod celi, na co b. ostro zareagowałem. Teraz inny młody prezentuje swą wiedzę geograficzną i ortografię, ale młody jest, więc wszystko przed nim. Kiedy jednak dorosły człowiek pisze takie androny z nadzieją, że "morze" pozyska dyskutantów i zainteresuje ich swoją "genialną" ideą, to wybaczcie, ale zupełnie "wymiękam" i tyle.

Dobra i autentycznie życzliwa rada COSMO: poczytaj dokładnie różne tematy tutaj na forum, zobacz co i jak nas "jara", daj avatar i swoje imię i napisz , jaki rodzaj modelarstwa Cię faktycznie interesuje i co rzeczywiście w tym zakresie chciałbyś zrobić. A wtedy i ja , obserwując to co robisz, chętnie to poogladam, coś od siebie dorzucę /nie gwarantuję, żę mądrze, ale z dobrą chęcią/ i zobaczysz, wszyscy będą zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosmo -jezeli u d a Ci sie cos takiego osiagnac to zrobisz duza przysluge dla Polski i bedziesz Bohaterem -przy Twojej pomocy Polska wejdzie do KLUBU Panstw explorujacych

przestrzen kosmiczna - PROBLEM ; Ten pojazd,sterowanie ,hamowanie,TAR-(Tarcza Anty-Rakietowa) to pikus w porownaniu z kosztami zezwolenia na WYSTRZAL.......to nie beda koszty 100 (stuwa) od lebka....

POZDRAWIAM Janek...

PS: Jak Ci sie uda to zglaszam sie pierwszy do wystrzalu mojej urny w Kosmos -osobiscie

za zycia bal bym sie czyms takim leciec bez uzgodnienia z np: NASA...NATO ...Panstwem Srodka czy naszym Wschodnim sasiadem ...Pozatym do DRONY urna lepiej pasuje... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.