Skocz do zawartości

oracover czy orastick ?


ambresil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam do pokrycia skrzydła fornirowe na profilu SD7037 ( profil lekko wklęsły ).

Zdecydowałem się na folię oracover i tu dylemat , którą wybrać standard - lżejsza , klej aktywuje się na ciepło ale przy naprężaniu może mi wypłaszczyć spód profilu czy

orastick - cięższa ( ok. 100g/m?) ale z klejem na zimno .

Koledzy jakie są wasze doświadczenia z krycia foliami skrzydeł o budowie skorupowej z profilami wklęsło-wypukłymi ? A może inny rodzaj folii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

W takiej konstrukcji folia spełnia rolę dekoracyjną - Solar light w zupełności wystarczy. Jest chyba najlżejsza. Spód skrzydła możesz potraktować dodatkowo Balsalock-iem. Bardzo fajnie w tej roli sprawdzał się 3M czy Uhu czy Tessa w spray-u.....

Jeśli masa nie odgrywa większej roli - Orastick

Masz możliwość - to z punkty widzenia trwałości, zwłaszcza na wklęsłych profilach najlepiej jednak sprawdza się malowanie foli mylarowej + tkanina 20g/qm + VB..... + oczywiście żywica !

Powodzenia ! - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Odświeżę trochę temat produktu o nazwie Orastick. Dodam że pierwszy raz akurat tej folii używam.

Pytanie dla tych, którzy oklejają modele tą folią. Mianowicie kupiłem sobie pół metra bieżącego jako próbkę. Mam małą zagwozdkę. Myślałem że jest to folia z klejem samoprzylepnym, którą naklejamy na przeszlifowaną powierzchnię i w razie potrzebny delikatnie jesteśmy w stanie ją naciągnąć żelazkiem (ma mniejszy skurcz niż oracover). Jednakże albo wysłali mi jakąś starą folię gdzie klej wywietrzał, albo coś innego. Bo co prawda niby jest klej ale bardzo słaby, skurcz też dość słaby. Musze kupić więcej tej folii do skrzydła styro + fornir. Nie chcę używać zwykłego oracoveru, bo nie chcę przegrzać forniru (jest to cieńki profil). Możecie mi powiedzieć jak faktycznie ta folia ma wyglądać i jak się poprawnie ją przykleja?. Przypuszczam że wysłali m jakiś stary odpad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.