Skocz do zawartości

Ogłupianie narodu trwa


piotrp

Rekomendowane odpowiedzi

Stopnie w Kościele K. są 3.

Diakon - kandydat do posługi. Jak odpracuje czarną robotę za innych, to go przyjmą w szeregi. Jako bonus ma możliwość wycofania się z szopki i zostania normalnym człowiekiem ( w miarę).

Ksiądz (jakoś ładnie się to uczenie nazywa, z łacińska. Ale pamięć nie ta.) - funkcjonariusz szeregowy organizacji. Typowy robol który robi, robi i jeszcze raz robi, żeby następny stopień nie musiał się zajmować szarą robotą... (Chyba, że go diakon wyręczy) :D

Biskup - Oficer. Gnuśnieje w diecezji, wydaje miliony na promocje, zgarnia miliardy od sponsorów i czasem kogoś gościnnie przechrzci lub przebierzmuje, żeby wyznawcy o nim nie zapomnieli.

 

Proste i łatwe do zapamiętania.

 

Natomiast Wikary, pleban (proboszcz), arcybiskup, kardynał itd. - to funkcje administracyjne, bez znaczenia dla owieczek bożych. Jakoś się muszą pasterze organizować. :D

 

Wikary, co ciekawe to znana i lubiana funkcja P.O. "kogoś". Inaczej murzyn który pracuje, a kto inny śmietankę spija... Współczuć trzeba... :mrgreen: Każdy liczący się pleban na poziomie, potrzebuje co najmniej jednego wikarego. A jak go stać i parafia dobrze funkcjonuje, to i kilku może mieć. Taki rodzaj lansu... Tłumacząc na ateistyczne, Wikary to asystent kierownika. Ten, co chodzi z tyłu, z teczką, mnóstwem papierów i otwiera drzwi do Maybacha... :devil:

To po prostu ksiądz, który musi się wysługiwać innemu, z większą sakwą.

 

Kiedyś w państwie polskim byli tzw. "rękodajni". Szlachcice co za miskę zupy i kawałek siana pod dachem, wysługiwali się innym szlachcicom. To właśnie ich odpowiednikiem są Wikariusze. :wink:

 

Czujesz się Mareczku, wyedukowany w nowej dziedzinie wiedzy? :wink:

Jeżeli tak, to za nauczycielską robotę podeślę adres, gdzie można przesłać browarek. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No, kurcze blade, Adrianie! Toś mnie Waćpan wyszkolił! :D A mógł to zrobić pasterz "na religii"? Mógł, ale chyba opowiadał bajki z zupełnie innej książki...

A ja myślałem, że te wszystkie, "Wielebności", "Święto, czy Świątobliwości", "Ekselencje" , "Ojcowie", "Arcypasterze" to też jakieś funkcje... :wink:

Tak, czy inaczej, generalnie na sprawę patrząc, to tażda "fucha" w tej korporacji jest bardzo dobra i dziwne, że ponoć coraz mniej się chętnych tam garnie. Szczególnie kobitek.

Widocznie tylko rzeczywiście "wybrani" doznają "powołania". Ot tak, jak np. nasz Krzysiek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co na to Krzysiek? :rotfl:

Jak zwykle mam ubaw z poważnego podejścia i tego jak ludzie się wszystkim przejmują .

Wasze zdrowie wznoszę rudą wódą na myszach :devil:

 

Fajne jest to że cały naród potrafi kupić pozę takiego politycznego cudaka nie patrząc na to iż zachowanie moje przeczy wszystkiemu

 

słowo na niedzielę :

 

iddźcie i nie rozbijajcie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczku! Niestety Adrianowi browar się nie należy!

Wypisuje głupoty. Tak jak często nasi posłowie w sejmie. Występuje, mówiąc o czymś a brak mu merytorycznych podstaw.

Byłem bliski napisania konkretów, ale szkoda miczasu i wolę iść trochę poszlifować i posklejać bo za oknem piękne słoneczko. Niech niewiedzący pozostaną w niewiedzy.

A NA NASZYM LOTNISKU OGŁOSILI OTWARCIE SEZONU!!!

Znikam z tego tematu - teraz na dobre :mrgreen: . Na szczęście jest ten wspaniały "przycisk" przestań śledzić ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możę być i liter, Karolu, na głowę, oczywiście, ale wyłącznie "soczku chmielowego" ;)

W razie zastosowania innego "litera", obawiam się , że na 100% dostałbym "skurczu żołądka" , o głowie nie wspominając. Byłbym wtedy już tak ogłupiony, że największy "ogłupiacz" tj. ........ /tu można sobie wstawić właściwą nazwę lub nazwisko/ już by nic nie zdziałał. Model na 99% skończony i do tamtego działu się udaję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję skosztować takich pseudo piw .

Jeden z klientów przywiózł mi tzw prezent biznesowy :wink:

 

Tego się nie da pić !

Dla tych co ich interesuje w jaki sposób osiągnięto tak wysoki % - bo jak większość wie przy normalnej fermentacji nie można osiągnąć więcej niż 18% .

Pokonali tę barierę prosto zamrażając gotowe piwo - alko nie zamarza i w ten sposób zwiększają % alko w piwie usuwając zamarzniętą wodę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.