Skocz do zawartości

uszkodzenie odbiornika turnigy 9x


kajter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Sprawa ma się tak:

zakupiłem polecony przez eptita SBEC Turnigy zmierzyłem napięcie na wyjściu przy zworce 5V .Napięcie wyniosło 5,1V a przy tym wcześniejszym 5,25V no ale przełączałem też w nim zworkę na 6V i to myślę było powodem spalenia 2 odbiorników. Posłuchałem rady eptita i nie będę już próbował na zworce 6V choć jest tam niewiele więcej bo 5,95V ale to już pali odbiorniki Turnigy , i przestrzegam innych żeby nie popełniali tego błędu jak ja .

Mam takie pytanie czy jest ktoś chętny na naprawienie tych dwóch odbiorników jeden oddam gratis za naprawę :) ?

pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podzielę się moją "przygodą" .

Kupiłem odbiornik turnigy 9x i hobby king.

Podłączyłem do bindowania je do koszyczka z bateriami 4xAA, (później sprawdziłem, napięcie było 6,20V) Odbiornik przed bindowaniem mrugał, po zbindowaniu załapał, lampka się zaświeciła. Jednak po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu dioda już nie świeciła na odbiorniku, tzn przy wpinaniu wtyczki błysnęła, a później ciemność. Oczywiście serwo testowenie działało.

Pomyślałem, że mam bubla, wziąłem następny i tak samo. Teraz to się zagotowałem, "zjarałem oba odbiorniki"

Do koszyka włożyłem4 akumulatorki, czyli napięcie 5,05. Podłączyłem do odbiorników i nic...

Jednak odczekałem chwile i ponownie podłączyłem, tym razem dioda odbiornika mrugała niezbindowana. Po ponownym zbindowaniu nie było już problemów.

Z odbiornikiem turnigy miałem jeszcze chwile kłopotu. Jak pisałem błyskała dioda tylko na starcie. Skoro i tak "był uszkodzony" to zacząłem szybko wyjmować i wkładać wtyczkę i za którymś razem dioda zapaliła się i już nie zgasła. Ponowne bindowaniei odbiornik odzyskany.

 

Podsumowując miałem pietra, ale jak widać napięcie 6V nie niszczy jeszcze odbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytnie. Mam Nadajnik Turnigy 9X z odbirnikiem Turnigy. Zbindowalem, podlaczylem serwa, regulator 25A, silnik. Wszystko dzialalo przez pare godzin. Czy moglo sie tak stac ze uszkodzil sie odbiornik poprzez zwarcie jednego z trzech kabli regulatora do silnika? poniewaz nie moge zbindowac go ponownie z nadajnikiem. Dioda miga na czerwonio, probowalem na rozne sposoby zbindowac lecz nic z tego. Zauwazylem jeszcze ze regulator zaczyna sie szybko grzac po podlaczeniu do odbiornika (zmierzylem jakie napiecie podaje regulator do odbiornika 5V takze mysle ze regulator jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się moją "przygodą" .

Kupiłem odbiornik turnigy 9x i hobby king.

Podłączyłem do bindowania je do koszyczka z bateriami 4xAA, (później sprawdziłem, napięcie było 6,20V) Odbiornik przed bindowaniem mrugał, po zbindowaniu załapał, lampka się zaświeciła. Jednak po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu dioda już nie świeciła na odbiorniku, tzn przy wpinaniu wtyczki błysnęła, a później ciemność. Oczywiście serwo testowenie działało.

Pomyślałem, że mam bubla, wziąłem następny i tak samo. Teraz to się zagotowałem, "zjarałem oba odbiorniki"

Do koszyka włożyłem4 akumulatorki, czyli napięcie 5,05. Podłączyłem do odbiorników i nic...

Jednak odczekałem chwile i ponownie podłączyłem, tym razem dioda odbiornika mrugała niezbindowana. Po ponownym zbindowaniu nie było już problemów.

Z odbiornikiem turnigy miałem jeszcze chwile kłopotu. Jak pisałem błyskała dioda tylko na starcie. Skoro i tak "był uszkodzony" to zacząłem szybko wyjmować i wkładać wtyczkę i za którymś razem dioda zapaliła się i już nie zgasła. Ponowne bindowaniei odbiornik odzyskany.

 

Podsumowując miałem pietra, ale jak widać napięcie 6V nie niszczy jeszcze odbiorników.

 

Miałem identycznie całkiem nie dawno i też się zacząłem wściekać, że spaliłem odbiornik :) Nie wiem co na to wpływa, ale włączałem i wyłączałem w kółko, próbowałem bindować i jak już załapało to do dziś jest jak należy. Pozostawia jednak ten dreszczyk, że odezwie się w najmniej oczekiwanym momencie i buuuum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie odiornik 9X8C V2 działał...i przestał.

Nie wiem czemu, może przez to, że zasiliłem go pakietem 11,1 bezpośrednio?

Ale przecież to standardowy pakiet. Wcześniej zasilałem odbiornik

poprzez 3 kanał z regulatora, a regulator też z akietu 11,1.

Możliwe, że odbiornik po prostu padł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem - podłączyłeś odbiornik do pakietu to poleciał ;) Dobrze piszesz - wcześniej podłączałeś przez regulator i było ok. Było i miało być bo regulator ma w sobie wbudowany stabilizator napięcia i obniża napięcie pakietu do 5V by zasilić odbiornik i go nie spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhm, czyli wszystko jasne.

Doczytałem, jest tam taki ukł.-regulator  za parę zł, który można wymienić, o ile to akurat to.

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/42900-odbiornik-turnigy-9x-nie-dziala/

 

Albo pozostaje kupić nowy odbornik, ale chyba dołożę i kupię coś lepszego, np:

- odbiornik FrSKY ACCST V8FR-II bez telemetrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.