Skocz do zawartości

Aerofly professional deluxe


krystian14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam model honey bee cp3. Takze aparature od niego esky. Oraz kabalek do symulatora. Ponizej przedstawiam ta "aparature" w linku.

http://www.gimmik.pl/nadajnik-24ghz-6-kanalow-001726-p-5292.html

 

Problem polega na kalibrowaniu. Ogólnie rzecz biorąc komp znajduję joystick, lecz podczas lotu cos jest nie tak. Na lewym drazku nie ma regulacji, tylko na prawym. I ogolnie wszystko jest odwrotnie. Moze ktos przedstawi mi jak mam dobrze to kalibrowac? bo moze cos robię źle..

 

Ustawiam w opcjach metodą prób i błedów, ale raz jest lepiej, raz gorzej ale to ciagle nie to..

 

Proszę o pomoc!!!! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w [Controls] i wybierasz [properties] dla Joystick.

W tabelce dla każdej opcji ruszasz drążkiem aby wiedzieć który to kanał i wybierasz z listy po prawej stronie Joystick-Chanel "jakis tam". Jesli działa odwrotnie, np ty mu gaz na max a on na min to klikasz checkbox [rev]

Engine to silnik

Elevator to ster wysokości

Aileron to lotki

Rudder to ster kierunku.

 

Dopiero potem kalibrujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, skup się tylko na tych co wypisałem. Poza nimi są jeszcze ustawienia kanałów zmiksowanych, lub do helikoptera.

Np silniki ruszają sie razem z 16: Colective Pitch (to dla śmigłowca).

A lotki, razem z taileron (czyli mix lotek i wysokości) i razem z roll dla śmigłowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer nawet nie widzi jako joj-a, po podłączeniu kabelka sterowniki się instalują. Potem włączam symka i d.... nic nie działa.

W tym doświadczenia nie mam. Latam na kabelku audio plus SmartProPlus.

Skoro windows go nie widzi w kontrolerze gier, to symulator tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również latam helikopterem, ale częściej samolotami.

Mam aparaturę czterokanałowa, więc odpalanie silnika mam na stałe, czyli poz 20 = 100%

W heli mam tak, że na prawym drążku mam pochylenia rotora a na lewym skok rotora?(poz 16) i śmigło ogonowe poz 19

 

Piszę ogólnie bo numery kanałów możemy mieć inne. W grę wchodzą jeszcze rewersy w aplikacji jak i na aparaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie doklanie komp wykrywa kabelek jak na obrazku

http://imageshack.us/photo/my-images/42/kabelb.jpg/

Wygląda na to,że masz emulację portu com na usb.

To nie jest czasem kabelek do konfigurowania aparatury HK? Wydaje mi się, ze gdzieś czytałem, że mają inne kabelki do konfiguracji a inne do symulatorów. Ale nie jestem pewien na 100%.

 

Poczytaj ten wątek, może Ci pomoże

http://clearviewrc.com/forum/viewtopic.php?p=5213&sid=f8e5d9bb27d44e645945b9e7e3563365#5213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.