Skocz do zawartości

Jakim kurierem wysłać 2,15m x 0,5m x 0,3m , 5 kg paczkę ?


GiulioN

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim kurierem wysłać 2,15m x 0,5m x 0,3m , 5 kg paczkę z modelem ? Na terenie kraju. Oczywiście jak najtaniej.

Niedawno przesyłałem UPSem 1,8x0,3x0,2m i doszła cała. Kwestia dobrego pakowania i wysłania wersją z ubezpieczeniem choćby na najniższą kwotę, wtedy większość firm kurierskich taką przesyłkę traktuje lepiej. Co do kwoty za przesyłkę, to najlepiej mieć znajomą firmę, która wysyła dużo przesyłek kurierem i mają w związku z spory tym rabat, z którego można skorzystać pod warunkiem, że się dogadasz z taką firmą i przesyłka pójdzie jako ich przesyłka (nadawca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Kuriera DHL ta paczka będzie miała wagę 215kg (wymiary przekraczają maksymalne dopuszczalne dla standardu i jeden jest ponad 2 m czyli dłużyca) do tego opłaty za niestandardowość jeżeli jest nie w pudełku czyli 120zł, pewnie ubezpieczenie, no i jak jest zwrot pobrania to też dodatkowa suma, do tego dla takiej paczki zależy jak daleko jedzie od nadawcy ( dla paczek do 31kg nie ma to znaczenia), podobnie jest z opłatami w DPD.

Ogólnie na pewno nie mniej niż 300zł.

 

Niedawno przesyłałem UPSem 1,8x0,3x0,2m i doszła cała. Kwestia dobrego pakowania i wysłania wersją z ubezpieczeniem choćby na najniższą kwotę, wtedy większość firm kurierskich taką przesyłkę traktuje lepiej.

Tutaj nie do końca się zgodzę bo ubezpieczenie nie gwarantuje lepszego traktowania paczki.

Paczki lepiej traktowane to te z naklejką "ostrożnie"

czyli nie standardy ( do 31kg dodatkowa opłata 24zł powyżej tej wagi 120zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu przesyłka z modelem jechała do mnie koleją, tj. 'przesyłka konduktorska'. O 21-ej zaladowana w Koszalinie a na 6.30 już była w Warszawie. Całość 25 zł.

pomyslę o tej kolei ...

 

a może by ktos przewiózł okazyjnie tę paczkę z Gliwic lub Katowic do Warszawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Kuriera DHL ta paczka będzie miała wagę 215kg (wymiary przekraczają maksymalne dopuszczalne dla standardu i jeden jest ponad 2 m czyli dłużyca) do tego opłaty za niestandardowość jeżeli jest nie w pudełku czyli 120zł, pewnie ubezpieczenie, no i jak jest zwrot pobrania to też dodatkowa suma, do tego dla takiej paczki zależy jak daleko jedzie od nadawcy ( dla paczek do 31kg nie ma to znaczenia), podobnie jest z opłatami w DPD.

Ogólnie na pewno nie mniej niż 300zł.

 

 

Niedawno przesyłałem UPSem 1,8x0,3x0,2m i doszła cała. Kwestia dobrego pakowania i wysłania wersją z ubezpieczeniem choćby na najniższą kwotę, wtedy większość firm kurierskich taką przesyłkę traktuje lepiej.

Tutaj nie do końca się zgodzę bo ubezpieczenie nie gwarantuje lepszego traktowania paczki.

Paczki lepiej traktowane to te z naklejką "ostrożnie"

czyli nie standardy ( do 31kg dodatkowa opłata 24zł powyżej tej wagi 120zł)

 

 

OK, no to konkretnie bez teoretyzowania. Ja zapłaciłem 38PLN oczywiście najwolniejsza opcja przesyłki. W UPSie ubezpieczone paczki trzymają w samochodzie w wydzielonym miejscu o ile wierzyć kurierowi, który mi o tym mówił.

 

Paczka pociągiem za 25 PLN do Warszawy - 2 razy wysyłałem i doszło, więc jest to rzeczywiście najtańsza z szybkich opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UPSie ubezpieczone paczki trzymają w samochodzie w wydzielonym miejscu o ile wierzyć kurierowi, który mi o tym mówił.

oj kłamał ten kurier albo dopiero go przyjęli do roboty ...

ubezpieczenie tylko pokrywa ewentualne straty w transporcie .

 

A wszystkie paczki są traktowane tak samo z miejsca nadania jadą wielkim autem na sortownię skąd są kierowane dalej albo bezpośrednio na inny oddział albo na kolejną sortownię w przypadku wielkich aglomeracji

 

 

i to w jakim stanie będzie paczka na końcu zależy od tych którzy obsługują sortownię... dlaczego? bo oni nie odpowiadają materialnie za towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo oni nie odpowiadają materialnie za towar

Oj nie tak do końca :D , jest to zupełnie inaczej jak Ci się wydaje.Tak samo kurier odpowiada materialnie za uszkodzenie paczki jak i pracownik sortowni. Ten drugi oczywiście na tyle na ile pozwala kodeks pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku ale pracownicy sortowni to często ludzie z łapanki

to nawet nie pracownik a "usługa " użyczona przez firmę zewnetrzną .... a ci mają wszystko w Dipua jak mawiają młodzi .

Zobaczcie jak czesto w marketach na kasie siedza pracownicy z plakietką "pracownik firmy zewnetrznej"

 

Outsourcing to tzw ciecie kosztów i spychanie odpowiedzialności na kolejne ogniwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK, no to konkretnie bez teoretyzowania. Ja zapłaciłem 38PLN oczywiście najwolniejsza opcja przesyłki. W UPSie ubezpieczone paczki trzymają w samochodzie w wydzielonym miejscu o ile wierzyć kurierowi, który mi o tym mówił.

 

Paczka pociągiem za 25 PLN do Warszawy - 2 razy wysyłałem i doszło, więc jest to rzeczywiście najtańsza z szybkich opcji.

Nie teoretyzowałem, sam pracowałem w DHL nie tak dawno a nadal pracuje tam mój szwagier z którym mieszkam więc ceny podał mi z osobistego komputera kuriera tzw. handhelda popularnie zwanego "helmutem".

Gdybym znał kody miejscowości nadania i odbioru mógłbym podać dokładną cenę.

Zapłaciłeś 38 tylko nie podałeś wymiarów i wagi więc jestem pewny że paczka była mała, czyli max 120x60x60.

Ubezpieczone paczki na pewno nie jadą wydzielone , mylisz ubezpieczenie z nie standardem.

 

Oj nie tak do końca :D , jest to zupełnie inaczej jak Ci się wydaje.Tak samo kurier odpowiada materialnie za uszkodzenie paczki jak i pracownik sortowni. Ten drugi oczywiście na tyle na ile pozwala kodeks pracy

Ja niestety tak jak użytkownik utopia mam inne zdanie co do osób sortujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest we wszystkich firmach kurierskich , ale w tych największych z którymi mam kontakt ( z jedną mam od wielu lat bardzo częsty kontakt :D ) wszyscy pracownicy sortowni sa pracownikami etatowymi , umowa zlecenie to rzadkość. Nie ma mowy o żadnym outsourcingu, właśnie ze względu na odpowiedzialność :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro, - przybij piątkę teleportacyjną... :mrgreen:

 

Nie raz widziałem przy odbieraniu paleciaków co potrafią pracownicy sortowni ...

 

Szkoda że baty zbiera zawsze ostatni ... kurier , listonosz, panienka w okienku na poczcie...

 

ale to takie ludzkie że wyładowujemy swoje żale na tym kogo widzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maro

mówiąc o teoretyzowaniu miałem na myśli siebie a nie Ciebie.

Wymiary paczki podałem wcześniej, a Ty nawet zacytowałeś moje słowa zawierające wymiary - zerknij na swój wcześniejszy post, dla ułatwienia ..."Niedawno przesyłałem UPSem 1,8x0,3x0,2m "..., co do wagi paczki to nie wiem, na oko sądząc po wadze modelu 900g + opakowanie około 2-3 kg. Kurier nie był nowo zatrudniony. To na tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.