Skocz do zawartości

1:4 Ski Doo MX Z JetLion Widebody


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja? Ja planuję zakup palniko - spawarko - lutownicy Dremela.

Nie to ja się z tego wątku wyłaczam.

Może miksero-televizio-samoloto-skuteroo. :mrgreen:

 

Nie wiem dlaczego. Chciałem napisać wszystkie możliwości tej maszyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja? Ja planuję zakup palniko - spawarko - lutownicy Dremela.

narzędzia.pl

Dremel robi elektronarzędzia ( i to całkiem niezłe ) ale może podasz dokładniejszy link do PALNIKO-SPAWARKO-LUTOWNICY dremela :shock: :shock: :shock: bom stary i ślepy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jak to napisał kolega eptita nie trzeba łąpać nic na CA, ani na żywicę, broń Boże okręcać węglem, ci co mieli do czynienia z pojazdami, mniej wiecej wiedzą na jakiej zasadzie wykonuje się tam połączenia - skręcanie elementów , tam gdzie są elementy ruchome, skręca sie na przegubach, ot i cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowa o zwykłej mini-lutownicy gazowej, nie doczytałem się tylko, jak jest zasilana, z wymiennnych kartuszy, czy ładowana jest jak zapalaniczka?.

Do lutownia takich rureczek powinna wystarczyć, ale o spawaniu na pewno zapomnij.

Co można takim płomykiem-jedynie zmiekczyć topnik mosiądzu, z topić się także nie da....

Sprawdziłem, uwież mi jestem technikiem-spawaczem, praktykującym :mrgreen:

 

Tutaj do zapoznania się, dla Ciebie sposób wykonania ramy przestrzennej, kratownicowej.

LINK

Na pewno pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, mi nie udało się mosiądzu nadtopić palnikiem powietrzno gazowym na Propan-Butan, zasilanym z dużej butli, którego używam do wyżarzania elementów, który jest napewno wydajniejszy od takiej "przypalarki do zniczy" to wątpię w sukces tego urządzenia w zastosowaniu do lutów mosiężnych.

Oto mój TUTAJ a napisali 1850*c :crazy: :devil: , a to także mam wierzyć, stal topi się przy 1400*c- a Żelazo 1535*c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, mi nie udało się mosiądzu nadtopić palnikiem powietrzno gazowym na Propan-Butan, zasilanym z dużej butli, którego używam do wyżarzania elementów, który jest napewno wydajniejszy od takiej "przypalarki do zniczy" to wątpię w sukces tego urządzenia w zastosowaniu do lutów mosiężnych.

Oto mój TUTAJ a napisali 1850*c :crazy: :devil: , a to także mam wierzyć, stal topi się przy 1400*c- a Żelazo 1535*c.

Jest gwarancja na 2 lata jak coś to oddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem wcześniej dopisać ,Ty kolego potrzebujesz połączyć rureczki z aluminium , do tego w zupełności wystarczy, aluminium topi się już w około 660*c.

A techniki łączenia na tzw "twarde luty" nie ingerują głęboko w główny materiał, działają tylko powierzchniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ramę będę miał gotową myślę, że na sobotę, pojade wyciąc laserem i przeszlifuję bo z tym palnikiem to muszę przemyśleć. Narazie postaram się wykombinować co z ratrakiem. Pojadę też do Castoramy więc jak coś powinienem kupić to napiszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ramę będę miał gotową myślę, że na sobotę, pojade wyciąc laserem i przeszlifuję bo z tym palnikiem to muszę przemyśleć. Narazie postaram się wykombinować co z ratrakiem.

Ale nie widzę innego sposobu jak Link 1 z poprzedniego postu.

Model będzie miał, prędkość oraz muldy na drodze inne sposoby, poza spawaniem nie wytrzymają tego, ale CASH-cena :crazy:

Kolego ile zapłacisz, za wycięcie laserem aluminium, jesteś z nami?.

Ty już podstawy zadania-projektu chcesz ożenić pośrednikom, no ile masz tam elementów powtarzalnych 4 pary w wózku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.