Skocz do zawartości

1:4 Ski Doo MX Z JetLion Widebody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozpoczynam budowę mojego pierwszego modelu RC więc będę wdzięczny za wszelką pomoc i wytykanie błędów, których będę się starał nie popełniać. Model będzie robiony od postaw z barsy i karbonu. Co do napędu jeszcze nie mam koncepcji, ale prawdopodobnie zdobędę jakiś tani i szybki silniczek nitro albo spalinowy. :)

 

Napierw rama:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Amory:

 

Dołączona grafika

 

Wózek:

 

Dołączona grafika

 

I część, którą zajmę się teraz:

 

Dołączona grafika

 

Jak dotąd zrobiłem coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście rama nie będzie całą zerżnięta z oryginału, bo musiałbym wtedy wycinać i szlifować elementy, które w tej skali byłyby maleńkie więc w najsłabszych miejscach przeprowadzę nić nylonową ( jeżeli znajdę ).

 

A teraz oryginał:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Postaram się aktualizować jak najczęściej i pozdrawiam wszystkich! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dlaczego Ty tutaj wyjeżdżasz od kłótni, czy kulturalna sugestia, co Twojej formy wypowiedzi jest przez Ciebie odbierana za atak.

Miło mi, że jesteś konsekwentny w podjętych działaniach, brniesz do końca z zdaniem.

Tylko dla szarego czytelnika, czytającego wątek wygląda to tak jak starsze dziecko tłumaczy młodszemu dziecku. o konsekwentności. :P Po prostu się szczerze zaśmiałem.

Bo znam i to na tym forum 20-28 latków, którzy coś tam zaczynają i nie kończą, tutaj wiek modelarza nie zawsze idzie w parze, z zapałem do ukończenia dzieła-modelu.Nie sadzisz że Nie sadzisz że Autor tego wątku, Twoją wypowiedz mógł odebrać w ten sam sposób, jak Ty odebrałeś moją? :wink:

Pozdrawiam i dumę chowamy troszkę do kieszeni, bo nie ma się o co droczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy spokojnie. :P Znudzić się to raczej nie ma szans, bo mam silną motywację. :mrgreen: Dzisiaj wezmę się za wykończenie tylnej części, postaram się zrobić łoże silnika. Jutro, jeżeli zdobędę szpachlę zaszpachluję ubytki i płynnie połącze obie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba tego jeszcze chyba na tym forum nie grali. Życzę powodzenia i uwijaj się z robotą, bo zima się kończy.

Nie siedzę w tego typu modelach ale tak mi się skojarzyło:

- nie oszczędzaj zbyt wiele na wadze, bo byle podskok i fruwa

- przemyśl rozłożenie silnika i pakietu aby nie było problemu z wyważeniem

- w miejscach najbardziej newralgicznych na uderzenia a przy tym jeszcze jakieś skręcenia, naprężenia proponuję zastosować klej elastyczny, bo np. żywica epoksydowa lubi przy uderzeniach pękać. Ja do tego typu połączeń najczęściej używam klej UHU Por lub Silikon wymieszany z pyłem od szlifowania balsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panie Wojciechu, ale ten model ma termin skończenia do stycznia 2013... :P

Mimo to będę się starał uwijać. Ja używam kleju Technicoll Wood Super Glue. Wyważenie powinno być ok. Pod "błotnikiem" od gąsiennicy umiesczę metalową płytkę, która oczyści i przy okazji trochę wywarzy. Dziękuję za radę co do żywicy, bo zabierałęm się do kupowania epoksydowej. Silnik prawdopodobnie będzie od HPI, ale prosiłbym o porady. Staram się osiągnąć prędkość +- 80 km/h, a model będzie używany wyczynowo na stoku u kolegi.

 

Dobra, małą aktualizacja. :mrgreen:

 

Tylni "zderzak"

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo podobne do niczego, deska balsy i tyle, przedstaw bardziej modelarską koncepcje projektu, a nie pokazałeś fotki czegoś pięknego ( to chyba jakiś skuter śnieżny, nie wiem, nie znam się) i tyle, podejrzewam że z balsy tego nie wykonasz, nawet wzmacniając węglem, modele pojazdów to już wymagające modelarstwo, wsadzając to ,,tej" balsy silnik nitro, podejrzewam że jeździć będzie sam silnik, rama powinna być solidna, najlepiej alu, posiadałem model pojazdu spalinowego - rama byała z carbony + alu, miałęm również model samochodu KIT do samodzielnego montażu, wiec troche tam sie orientuje jak to powinno być skonstruowane, podstawą jest dobra i solidna rama, reszta może nie być tak solidna i mocna, musisz również przemyśleć odpowiednie osadzenie amortyzatorów, co w tym kawałku balsy jest nie do zrobienia, kup sobie na początek jakiegoś KIT-a do składania ( wiele jest takich ) i tam spróbuj swoich sił :P Ale masz + za dobre chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sak122 a może zamiast tak z góry objeżdżać młodego i krytykować za wszystko (to potrafisz najlepiej) udzieliłbyś wskazówek i porad (poniekąd to zrobiłeś) ale w bardziej przyjazny sposób. Ciebie też tak wszyscy traktują "z góry"? Nie jesteś pępkiem świata i wiedz, że inni bez Ciebie sobie poradzą, ale Ty bez innych nie.

Kuba się pochwalił, że ma jakiś pomysł na zrobienie czegoś, może i nie do końca przemyślany, a Ty zamiast go wesprzeć zaczynasz od krytyki. Ty zawsze wszystko robisz dobrze i poprawnie? Nigdy Ci nikt niczego nie tłumaczył tylko odrazu krytykował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo podobne do niczego, deska balsy i tyle, przedstaw bardziej modelarską koncepcje projektu, a nie pokazałeś fotki czegoś pięknego ( to chyba jakiś skuter śnieżny, nie wiem, nie znam się) i tyle, podejrzewam że z balsy tego nie wykonasz, nawet wzmacniając węglem, modele pojazdów to już wymagające modelarstwo, wsadzając to ,,tej" balsy silnik nitro, podejrzewam że jeździć będzie sam silnik, rama powinna być solidna, najlepiej alu, posiadałem model pojazdu spalinowego - rama byała z carbony + alu, miałęm również model samochodu KIT do samodzielnego montażu, wiec troche tam sie orientuje jak to powinno być skonstruowane, podstawą jest dobra i solidna rama, reszta może nie być tak solidna i mocna, musisz również przemyśleć odpowiednie osadzenie amortyzatorów, co w tym kawałku balsy jest nie do zrobienia, kup sobie na początek jakiegoś KIT-a do składania ( wiele jest takich ) i tam spróbuj swoich sił :P Ale masz + za dobre chęci.

Zapraszam do przeczytania poprzedniego postu gdzie jest wyrażnie napisane, że będzie dociążany blachą i przy okazji to roche wzmocni konstruckję modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u4an ale po co na balse kłaść blache, ja nie krytykuje, ja staram sie doradzić, miałem do czynienia z pojazdami rc, wiem co mówie, podstawą jest solidna rama, a nie balsa + blacha, na prawde to jest porażka, kupo sobie blachę alu 2mm, wyrysuj ażury, jezeli nie potrafisz jak oferuję pomoc w narysowaniu ramy, kolejna dość istatna sprawa jest zamocowanie jednostki napędowej, dobranie odpowiedniej przekładni oraz zamocowania silnika, zastosowanie przełożenia napędu na tylną oś( w tym przypadku o tyle utrudnione zadanie, gdyz nie ma koł tylko retrak) sprawa nei jest prosta ale do zrobienia, jeżeli się jeszcze nie zniechęciłeś :D to porzuć ten pomysł z balsy, napisz na pv do mnie, wyrysuje cio w CAD szablony na blachę alu , mocowania amortyzatorów, i inne rzeczy .

Wojscio takie małę OT, mi nikt nigdy nic nie tłumacz, zawsze zaczynało sie od krytyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u4an ale po co na balse kłaść blache, ja nie krytykuje, ja staram sie doradzić, miałem do czynienia z pojazdami rc, wiem co mówie, podstawą jest solidna rama, a nie balsa + blacha, na prawde to jest porażka, kupo sobie blachę alu 2mm, wyrysuj ażury, jezeli nie potrafisz jak oferuję pomoc w narysowaniu ramy, kolejna dość istatna sprawa jest zamocowanie jednostki napędowej, dobranie odpowiedniej przekładni oraz zamocowania silnika, zastosowanie przełożenia napędu na tylną oś( w tym przypadku o tyle utrudnione zadanie, gdyz nie ma koł tylko retrak) sprawa nei jest prosta ale do zrobienia, jeżeli się jeszcze nie zniechęciłeś :) to porzuć ten pomysł z balsy, napisz na pv do mnie, wyrysuje cio w CAD szablony na blachę alu , mocowania amortyzatorów, i inne rzeczy .

Wojscio takie małę OT, mi nikt nigdy nic nie tłumacz, zawsze zaczynało sie od krytyki ;)

Nie mam szlifierki, nie mam giętarki, nie mam perswazji, nie mam piłki, lutownicy, spawarki i nie umiem. :mrgreen:

Jeżeli wiesz jak to zrobić w takiej sytuacji to prosze napisz. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszę ( chociaz nie wiem czy moge) ZAOFEROWAŁEM POMOC wykonania modelu, niezbędne sie okaże tylko i wyłącznie blacha alu 1.5mm - 2.0mm. Niestety ale budując modele, trzeba miec minimum narzędzi, w tym przypadku jedyne co ci potrzebne będzie to piłka włośnicowa, podaj wymiary jakie ma mieć to co budujesz z balsy, rozrysuj sobie mniej wiecej rozmieszczenie wyposazenia, mocowania silnika, amortyzatorów, itp, ja narysuje w CAD rame, rozmieszczenie bebechów, a tak gdzie będzie miejsce powstawia się ażurowania blachy. Pomimo że to pojazd a nie samolot, dużą rolę odgrywa waga, odpowiednie rozmieszczenie elementów oraz wyważenie pojazdu, budując taki model nie wystarczy balsa, ty już na wstępie powinieneś zaopatrzyć sie w komplet amortyzatorów ( polecam Tamiye) - sam ich przecież nie zrobisz, przeguby, musisz pomyśleć o przeniesieniu napędu - czy być na mechaniźmie różnicowym, nan żębatkach, na wałku, - możliwości mnóstwo, następnie odpowiednie mocowanie i amortyzowanie retraka - to jest niesamowicie skomplikowane - prościej zbudować samolot ;) jeżeli chcesz pomocy, napisz, a wszystko rozrysuje wolnym czasem, pomogę nawet dobrać wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f-150 wszystko można osiągnąć, tylko trzeba mieć czym ;) w tym przypadku nie osiągalne, z prostego powodu, z tyłu nie ma kół, tylko gąsiennieca stawiająca duży opór, nawet jeżeli uda się wykrzesać odpowiednie obroty silnika, to jednym delikatnych słowem ratrak się roz...wali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.