Skocz do zawartości

Góra Siewierska


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak będziesz jechał od strony Katowic "1" ( góra jest pod wiarty z POŁUDNIA )

to skręcasz na wysokości Elektrowni Łagisza na swiatłach w Lewą stronę, a Elektrownię masz z tułu w lusteku z prawej strony, jedziesz teraz cały czas prosto , mijasz przejazd kolejowy, dalej prosto około 2 km, teraz uważaj wypatruj po prawej stronie "figury" po prawej stronie, skręcasz w tę drogę tj. w prawo jest ona asfaltowa, jedzisz caly czas prosto i docierasz do łuku ,ale pod kątem 90 stopni pod górę , jedziesz prosto pod górkę do znaku Stop i skręcasz w Lewą stronę, wyjeżdzasz z lasu i na łuku po lewej stronie masz drogę gruntową ( jestes teraz z tyłu na górce , ale przed granią) , pozostaje Tobie 200 m piszo to 5 minut. , teraz jak jest mokro to pozostaw samochów , lub skręcaj w rozwidlenie w Lewą stronę , ta droga jest trochę lepsza od tej na wprost.

Uwaga: wiatry tylko od południa , można latać też z wiatrem skręcającym na zachód, to są wiatry bardzo częste jak nie wieje z zachodu :D . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem ,widziałem i polatałem :)

Faktycznie górka jak dla mnie rewelacja ! spędziłem tam cały dzień a wiało nieźle :)

dopiero popołudniu jak się trochę uspokoiło to w powietrzu zrobiło się gęsto bo glajciarze ruszyli w powietrze.Do godziny 16 byłem sam w powietrzu wyciskając ze STORMA wszystko.Jest to moje pierwsze zbocze które umożliwiło mi latanie jak na klifie tzn na pełnym gazie na mojej wysokości i poniżej szczytu zbocza w niewielkiej odległości od siebie :))) czysty odlot :)

W sumie interesowało mnie czy to zbocze nadaje się do latania F1E i z tym juz jest gorzej ale do szybowców RC bajka.

Jedyny minus to glajciarze na których trzeba uważać przy wietrze poniżej 6m/s ale zbocze jest na tyle szerokie że nie ma problemu by się pomieścić :)

teraz tylko czekam na wiatr z południa i praktycznie w każdą środę (popołudniu ) oraz w sobotę ( od rana do 16) bedę tam stałym bywalcem

 

krótki filmik ukazujący to zbocze

 

http://youtu.be/2ejw-hXgMeU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potwierdzam, miejsce super dla "zboczeńców" :P, latamy tam z kolegami już od jakiegoś czasu, tylko jak są super warunki to właśnie jest pełno glajciarzy. Ale w Będzinie Grodzcu, niedaleko (koło Wzgórza Dorotki za starą cementownią) jest inna górka też nadająca się do latania na żaglu. Było tam nawet kiedyś szybowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj polatałem do bólu na Siewierskiej

Niestety było tłoczno i poszaleć szło jak chwilowo nikogo nie było w powietrzu ale nie narzekam, pieknie spędzony dzień a twarz przypominająca twarz apacza :)

poniżej fotki

a latały w powietrzu modele ,paralotnie,lotnie i nawet jeden latawiec :P

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Jerzy Markiton

Sądząc po zdjęciach to bolały Cię nogi od latania od jednego glajciarza do drugiego. Teraz wiem, co faktycznie znaczy "nalatać się do bólu"...

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.