Skocz do zawartości

Cos ala katana


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym zbudowac cos ala Tomkowa Katana 40.

Co mam : Mialem model sylwetkowy od marcina tylko ze jego kadlub byl w tak oplakanym stanie ze zdecydowalem ze go oddam do recyklingu :D

W miejsce starego kadluba chcialbym zrobic nowy - podobny do Katany 40. Czy posiada ktos plany albo chociaz zarys jak to zrobic ??

Jak robicie kadlub "dechy" tak ze chowacie w nim kable ??

 

Aaa skrzydlo jest styro+papier+tasma :D

 

Silnik przewidziany - ST 7.5ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kratownica jest zrobiona z balsy czy z sosny?? Czy moglbys podaj rozmiary oglone ?? - tzn szerokosc kadluba(co za tym idze grubosc "krat") grubosc balsy jaka jest pokryte ? jak masz tam rozwiazane miejsce polaczenia -kadlub-skrzydlo ?? -nie skrzeda sie kadlub pod wplywem skrzydla ??.

Z gory dzieki :) - DF doszedl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszlo tyle ze to wersja bez tej rurki weglowej ale to chyba nie problem :)

 

dla reszty znalazlem: http://www.swanyshouse.com/taco/taco.html

 

a tu macie watek o nim:

 

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=2293&highlight=taco

 

Mam nadzieje ze pomoze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troche pomoglo :D ale jak to ja zrobilem po swojemu i znowu jest CRD.....

Teraz pytanie - mam juz zrobiony szkielet balsowo-sosnowy kadluba. boki z depronu i jedna rzecz mnie nie pokoi.... fakt faktem jeszcze nie jest wsio sklejone - depon-szkielet-depron- ale cala konstukcja chyba bedzie sie skrecac :/ :( Czy zostawic tak czy nie ?? jest jakis sposob na to ?? - kolega marcin mial np napchane wszedzie pianki monatazowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czytacie to co pisze czy tylko zdjecia ogladacie ?? :rotfl:

CALY dziob az do skrzydla to SKLEJKA 8mm. Reszta to kratownica sosnowo-balsowa 8x8mm. Na to derpon przyszedl. Teraz to juz nie ma co zmieniac bo kadlub jest gotowy i ster pionowy tez. Tylko dylemat mam co do wymiarow poiomego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.