Skocz do zawartości

Meteor MA 2.5


GregorianR

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem taki silniczek od kolegi i nie wiem czy jest jakas szansa aby go odpalić! Silnik nie posiada gaźnika, iglicy i coś jest peknięte(takie białe w miejscu gaźnika) chyba dysza :oops: Silnik dostałem do testów! Na jakim paliwie powinien on chodzić i czy mozna dorobić gaźnik!

 

d46a610b1865160f.jpg

 

11379e76512e9fa1.jpg

 

40d128d07fd3b03d.jpg

 

A iglica jak się znajdzie to mi kolega przyniesie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.w.

...brakuje gardzieli gaźnika i iglicy. Kopia Super Tigre G-15 (?), ale przedobrzone z 'czasowaniami' - kątami rozrządu. Trudno zapala, źle się kręci bez ciśnienia - od spodu pod gaźnikiem nadlew, gdzie można nawiercić i nagwintować pod dyszę cisnienia, można też pobierać ciśnienie z karteru wkręcając króciec zamiast lewej górnej śruby dekielka.

Przerobiłem kiedyś na samozapłonowy dotaczając przeciwtłok i stosując głowicę ze starego Rytma (tego ciężkiego, na 4 śruby), oczywiście po obcięciu; jakaś pociecha z tego była, ale wtedy za dużego wyboru w silnikach nie mieliśmy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapomnij o nim

 

Dlaczego?? Napisałem że jest to silnik przeznaczony do testów i wątpie aby znalazł miejsce w jakimś samolocie :D chce się narazie tylko troche zapoznać z silnikami spalinowymi! a co z tego wyjdzie to się okaże :lol:

 

Jezeli to Twoj pierwszy silnik to tak jakbys skakal na baaaaaaardzo gleboka wode. Moze sie okazac, ze na skutek obcowania z tym "zlomem" nastapi swego rodzaju inprinting w Twojej podswiadomosci i spalinka bedzie Ci sie zle kojarzyla :crazy: . Co prawda jak potem sobie kupisz np OS 15LA - to bedziesz w niebowziety :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z jednej strony to fajnie zacząć od takiego złoma :D Pobawie się tym silnikiem dopóki nie kupie nowego!

O ile w ogole uda Ci sie odpalic ten silnik. Jeszcze sporo w nim brakuje, a wydane na niego pieniadze i potrzebny osprzet (tlumik, gaznik) spowoduja tylko wzrost koncowych kosztow. Juz lepiej odlozyc troche i kupic sobie OSika - masz pewnosc ze odpali prosto po wyjeciu z pudelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.