Skocz do zawartości

kA8b RODEM Z nrd


Maciej Ritmann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano, koledzy odnawiam niedawno zakupiony model 3metrowego szybowca Ka8B.

Kadłub laminat, skrzydło dzielone styro i balsa.

 

Póki co wyszlifowałem kadłub i przygotowałem do malowania, ze starego białego już tylko żółty został. Skrzydła rozebrałem z folii i wyszlifowałem. Planuję Kapon i biały motip.

 

pytania:

1. Czy muszę malować kaponem 4 razy i szlifować zanim położę lakier?

2. Skrzydła są dzielone, mocuje się je na dwa pręty, między nimi są haczyki, pręty wchodzą w kadłłub i haczyki też, w taką dziurę, może mi ktoś podpowiedzieć po jaką ciężką są te haczyki? jak ja mam je połączyć czy cuś

3. chyba tyle :)

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocowanie skrzydła: sprężynka też może być, oczywiście odpowiednio dobrana do obciążeń

jeżeli chcesz malować balsę, to najpierw oklej ją japonką na nitrocellonie, a potem kilkakrotnie maluj lakierem nitro, szlifując drobnym papierem po każdym malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bo inni modelarze malują swoje szybowce lakierem akrylowym chemoutwardzalnym , szlifuja na mokro papierem 500,1000,2000 i 2500 potem polerują pastą G3 i ciesza się błyszczącym modelem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.