Skocz do zawartości

Pakiety TORNADO POWER


M.Ch.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

 

od ponad roku testuję pakiety firmy Tornado Power.

Teraz akurat mam więcej czasu i chcę się podzielić opinią na ich temat.

 

Firm takich jak Model Motors (AXI), Jeti, Hitec czy Spectrum itp. przedstawiać nie trzeba, bo są znane i cieszą się bardzo dobrą opinią.

Sam jestem zwolennikiem produktów uznanych producentów, ponieważ są prawie niezawodne, wytrzymają więcej kretów i starczą na długie lata udanego latania.

 

Jeżeli chodzi o zasilanie do naszych modeli to firm, etykiet, pięknych cyfr na etykietach jest bardzo, ale to bardzo dużo. Wyróżniających się jakością już mniej. Z kolei topowi producenci są znacznie drożsi od reszty.

 

Używałem pakietów innych marek (Ray, Turnigy). Słabiutkie. Albo w 480 mAh wchodzi mi max 410 mAh, albo nie trzymają wymiarów i czas lotu też mocno spadał wraz z ilością cykli ładowania.

 

Wszystkie te pakiety mają11,1 V.

Li-Po Tornado Power testuję od ponad roku (4 szt. 1800 mAh 30 C 150g), od pół roku (2 szt. 2250 mAh 35C 175g). Ponieważ jestem bardzo zadowolony ostatnio dokupiłem jeszcze (2 szt. 2250 40C 190g i 4 szt. 500 30C 42g)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A co do moich wrażeń po ok 60 lotach na 1800 mAh i 30 na 2250 mAh

  • zawsze były fabrycznie super zbalansowane - równo wszystkie cele
  • trzymają wymiary
  • trzymają wagę ( waga jest niższa niż u konkurencji)
  • po locie i odcięciu ustawionym na 3 V wchodzi w nie tyle ile na etykiecie (+/- ) 10-15 mAh ( przy 1800 i 2250 mAh pojemności)
  • nie grzeją się mimo lotów a akrobatach i 3D
  • po zimowym leżakowaniu (naładowane na 70%) - dalej wszystko super
  • trzymają napięcie do samego końca (mam łagodne odcięcie w reglu).
  • znoszą b. wysokie prądy.
  • fabrycznie zalutowane koncówki (różne)
  • duży wybór wydajności prądowych (np. 30, 35, 40, 50C)
  • :) :) :)
Jeden pakiet 1800 mAh eksploatowałem bardziej intensywnie ( w modelu większość lotu gaz na maxa, ładowanie też dość szybkie). Póki co nie widzę różnicy w porównaniu z resztą. :)

 

Postanowiłem się podzielić swoją opinią, ponieważ to moje jedno z większych modelarskich odkryć.

 

Bardzo dobry produkt za bardzo rozsądne pieniążki.

 

A na koniec dużo słońca, mało wiatru (no chyba że ktoś szybuje) i dużo moooocyyyyy!!!

 

 

Widzę tu ogólnie sporo bzdur, jak w każdej reklamie!

Tak się składa, że mam trochę również tych pakietów i mam pewne o nich zdanie.

Człowieku, Ty chyba wcale ich nie testowałeś, tylko chcesz je sprzedać, albo zrobić reklamę !

A cała prawda o TORNADO POWER - to też wcale nic lepszego, a prawie 2 razy droższe :wacko: .

 

Bezpieczeństwo – przewody balansera mogą doprowadzić do pożaru, ponieważ są bardzo krótkie i bardzo sztywne,

co prowadzi do odrywania się przewodów od cel! Zdarzało mi się to wielokrotnie w kilku pakietach TORNADO POWER

- Oderwany lóźny kabelek między celami = pożar, gdyby nie szybka interwencja użytkownika :angry: .

W tych pakietach wielokrotnie musiałem przeprowadzać naprawę "urwanego kabelka"

Pakiety kupiłem w polskim sklepie i co z tego.

Mam je odesłać do reklamacji, bo się kabelek urwał? Jeszcze dojdzie do eksplozji paczki na poczcie i uznają człowieka za terrorystę :(

 

Jakość – producent podaje że wytrzymują 55A ciągłego i 110A prądu chwilowego :o(chyba w laboratorium albo w bunkrze :P )

przy poborze prądu 25A puchną niemiłosiernie :(

Prawidłowa grubość pakietu powinna być taka, jak trzymam palcami, a co jest obok? :angry:

post-8117-0-48489600-1339679170.jpg

post-8117-0-74946000-1339679229.jpg

post-8117-0-91832300-1339679253.jpg

Odcięcie w reglu – jakie odcięcia rzadko kiedy latam do odcięcia, to już naprawdę awaryjna konieczność.

Więc gdzie ta jakość i bezpieczeństwo, gdzie moc o której mówisz? gdzie wytrzymałość?

Chyba została w laboratorium producenta :lol:

Za co mamy tyle płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie chce ich sprzedać i nie robię reklamy. Na razie mam kilkanaście i ich używam. Jestem zadowolony tak jak w cytowanym przez Ciebie moim poście.

 

Ale...

 

Też mnie zastanawiało, że w porównaniu np. do Turnigy to kable od balansera są krótkie i bardzo sztywne. Dzięki za przestrogę. Będę bardziej uważał. Lipo-bagi bardziej chronią psychikę i usypiają czujność.

 

W wydajność prądową na żadnym chińczyku nie uwierzę. W TP też nie.

 

Szkoda, ze przy lipolach nie ma tak łatwo jak przy np silnikach - kupujesz np. AXI i masz Mercedesa (z dobrego okresu lat 70-90)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy wciskania reklamy, cry.

 

Chyba mam prawo bronić swoich przekonań. Przeczytaj proszę mój post tuż nad Twoim. Jak coś nie jest kryształowe to też to widzę.

Co padnie słowo Turnigy, Hobby King, AXI, Tornado P., Katana, Extra, E-flight, Parkzone, Spectrum to też reklama aaaaaaaaa............ STRASZENE

 

 

P.S. DO KROSSA: Z tymi sztywnymi kablami to faktycznie może być cienko... Chociaż sprawdziłem nową serię Nano (mam 4 szt. 500 mAh) i tam już kable są bardzo elastyczne, choć nadal dość krótkie. Może w laboratorium zaczęli myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś co polecasz Kross?

 

Czy nie ma już i jeszcze na tym świecie pewnej marki od Li-poli. Zastanawia mnie czasem oferta sklepów niemieckich i austriackich. Łudzę się, że tam są ludzie bardziej wyczuleni na tandetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś co polecasz Kross?

 

Czy nie ma już i jeszcze na tym świecie pewnej marki od Li-poli. Zastanawia mnie czasem oferta sklepów niemieckich i austriackich. Łudzę się, że tam są ludzie bardziej wyczuleni na tandetę.

 

Jedynie mogę się wypowiedzieć na temat tego co mam

Tornado Power - już się wypowiedziałem wystarczająco, niema co się powtarzać

Turnigy - nadziałem się na bombę, choć znam ludzi co sobie chwalą, zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

od ponad roku testuję pakiety firmy Tornado Power.

Teraz akurat mam więcej czasu i chcę się podzielić opinią na ich temat.

 

 

Nie dało się zrobić tej reklamy bardziej subtelnie ?

 

Akumulatory, jak akumulatory. Wszystko chińskie i podobnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało się zrobić tej reklamy bardziej subtelnie ?

 

Akumulatory, jak akumulatory. Wszystko chińskie i podobnej jakości.

 

Każdy ma prawo mieć swój odbiór. Jak ktoś jest bardziej wyczulony, to trudno.

Tak jak już pisałem kilka razy, wolny kraj - wolny wybór; wg. upodobań, przeczuć, snów proroczych, porad kolegów-modelarzy, testów z gazety modelarskiej, forum modelarskiego czy wg. zasobności funduszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo mieć swój odbiór.

 

Oczywiście.

Właściwie wszyscy odebrali to jako reklamę.

 

Przez to strzeliłeś tym pakietom bramkę (nie wiem, czy nie samobójczą).

Generalnie wyszło zniechęcająco.

 

Jeżeli faktycznie je reklamujesz, to w przyszłości proponuję więcej finezji, bo świat forów internetowych jest bardzo podejrzliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

Właściwie wszyscy odebrali to jako reklamę.

 

Przez to strzeliłeś tym pakietom bramkę (nie wiem, czy nie samobójczą).

Generalnie wyszło zniechęcająco.

 

Jeżeli faktycznie je reklamujesz, to w przyszłości proponuję więcej finezji, bo świat forów internetowych jest bardzo podejrzliwy.

 

Szczerze, chciałem się podzielić po prostu swoją opinią.

To pierwsze forum na jakim się udzieliłem, bo jest związane z moim największym hobby. Zasadniczo szkoda mi oczu i czasu na siedzenie przed komputerem (no chyba że symulator). Komputera mam dość w pracy. Teraz mam po prostu więcej czasu i trochę się tu udzielam.

 

Wyszło jak wyszło. Podkreślam, że nie miałem zamiaru robić tu reklamy tym pakietom. Tak jak pisałem wcześniej, AXI, Jeti, Hitec, czy Spectrum nie trzeba przedstawiać, a w pakietach jest sporo różnych firm z różnymi naklejkami i parametrami.

 

Sporo forumowiczów zrobiło na mnie nagonkę - o też niezbyt miłe. Ludzie zaczęli się rzucać, REKLAMA, REKLAMA. Ja jestem modelarzem.

NIE MAM SKLEPU, NIE HANDLUJE ŻADNYMI CZĘŚCIAMI ITD.

ZAŁOŻYŁEM TEN TEMAT W DOBREJ WIERZE, ALE WIDZĘ, ŻE TO NIE MA SENSU. SZKODA MI CZASU NA SUBTELNOŚĆ, FINEZJĘ.

CZY MAM DO CZYNIENIA Z DZIEWICAMI CZY LUDŹMI Z FORUM (CZYLI Z ZAŁOŻENIA CHĘTNYMI DO WYMIANY INFORMACJI I DOŚWIADCZEŃ)

 

Zaczyna mi być szkoda i tego czasu mimo, że go mam teraz sporo.

 

PO SEZONIE DAM ZNAĆ, JAK TE PAKIETY SIĘ ZACHOWUJĄ, SAM JESTEM CIEKAW ILE CYKLI WYTRZYMAJĄ. ZACZĄŁEM SZCZEGÓŁOWO NOTOWAĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NIE MAM SKLEPU, NIE HANDLUJE ŻADNYMI CZĘŚCIAMI ITD.

ZAŁOŻYŁEM TEN TEMAT W DOBREJ WIERZE, ALE WIDZĘ, ŻE TO NIE MA SENSU. SZKODA MI CZASU NA SUBTELNOŚĆ, FINEZJĘ.

CZY MAM DO CZYNIENIA Z DZIEWICAMI CZY LUDŹMI Z FORUM (CZYLI Z ZAŁOŻENIA CHĘTNYMI DO WYMIANY INFORMACJI I DOŚWIADCZEŃ)

 

Ludzie uwaga oszust.

Wszyscy odebrali to jako reklamę bo to jest reklama.

W dodatku nieudolna więc nie dajcie się robić w banana.

 

Skandal, takich użytkowników powinno się banować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale męczycie ogóra, dajcie już spokój. Po takim temacie ta reklama już dawno nie działa, jaka by nie była. Każdy ma swój rozum i na pewno po tych postach nikt tego nie kupi więc może lepiej podyskutować o faktycznych wadach/zaletach tych pakietów a nie co chwila o tej reklamie <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TP 1300mAh 3S 30C. Po kilku cyklach spuchnięty, grzeje się a był używany z napędem biorącym zaledwie 12A. Kabelki w pakiecie jak na 30C chyba z cienkie (a nie był to pakiet do nadajnika). Przy ładowaniu kłopot z balansowaniem (3 różne ładowarki nie dawały rady) Dla porównania mam kilka innych pakietów koreańskich Zippy - 3 sezony bezproblemowego latania za ułamek ceny TP. Większość pakietów u nas dostępnych to ten sam nieselekcjonowany shit więc po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Odgrzeję temat - wcześniej nie wypowiadałam się, bo wpierw chciałam sama wyrobić sobie opinię na temat wspomnianych pakietów - na podstawie własnego doświadczenia z ich użytkowania, bo chyba o to tutaj chodzi.

 

Niestety, ale muszę potwierdzić negatywne opinie przedmówców - zakupiłam w zeszłym sezonie (w zasadzie w jego połowie) 3 sztuki pakietów Tornado Power 35C (3S1P) o pojemności 2250 mAH. Ładowane były ładowarką Bantam (model BC6DX-II), oczywiście balansowane, nigdy nie zostały rozładowane do końca (wiem czym to grozi w Lipolkach). Model wykorzystywał regielek 35A (emax-a), więc z zapasem. Dodam, że latam motoszybowcami, silnik również emax-a, odpowiednio dobrane śmigiełko (graupner 10x6). Zatem zestaw może nie budżetowy, ale też nie najgorszy. Powiem, że taki kompromis pomiędzy jakością a ceną, bez szaleństw z najwyższej półki, ale wydaje mi się, że rozsądnie - zgodnie z zasadą złotego środka czyli wg potrzeb i zastosowania (bez zbytniego przerostu formy nad treścią).

Dlaczego wymieniłam całą swoją konfigurację - nie po to aby się pochwalić, ale po to, aby pokazać w jakich warunkach i z jakim sprzętem były używane pakiety. Obciążenia nie były tak duże, jak w przypadku akrobatów 3D, silnik był wykorzystywany praktycznie do wyciągania modelu na pewną wysokość (model waży 1,2 kg, rozpiętość do 2 m, więc nie jakis gigant). Ku mojemu niemiłemu zaskoczeniu, bo byłam przekonana że kupuję całkiem niezłe pakiety, na następny sezon został w zasadzie tylko jeden pakiet - w jednym padła kompletnie jedna cela (po prostu) więc do wyrzucenia, drugi spuchł niesamowicie i ładuje się bardzo długo, trzeci również do szczuplutkich nie należy, ale jeszcze jakoś daje radę...

 

Nie wnikam w wykresy ładowania, rozładowana i inne niuanse technologiczne - fakt pozostaje faktem, że podczas normalnego użytkowania (normalne ładowanie, brak obciążeń, ale też nie było szaleństw typu trzymanie pakietów na zimę w lodówce) dziwne jest że tak szybko spuchły. Może to kwestia tego, że trafiłam na jakąś partię, może po prostu ten sprzęt tak ma - nie wiem, nie wnikam, ale przyznam, że teraz już nie zakupiłabym tych pakietów (moja własna, subiektywna opinia, a nie zalecenie czy antyreklama - każdy zrobi z tą informacją co chce, a dobry sprzęt obroni się dobrą jakością sam). Więc w zasadzie używam teraz tylko tego jednego pakietu, jako zapas i ostateczność (zamiast słowa "używam" bardziej właściwe by było "noszę ze sobą na lotnisko").

 

Co do jednego się zgodzę - jeżeli tylko istnieje taka możliwość, nie warto oszczędzać, ale to też nie jest tak, że najdroższe znaczy najlepsze, bo niestety teraz różnie z tym bywa, a wiele dobrych marek niestety się troszkę popsuło. Zakupiłam teraz inne pakiety dobrej marki (a przynajmniej z renomą wśród modelarzy więc jakość póki co potwierdzona doświadczalnie), podobnej pojemności, wytrzymałości prądowej, niestety o większej wadze (ale też takie bardziej zbite, twardsze). Liczę, że tym razem wydane pieniążki nie pójdą na marne - zobaczymy jak po całym sezonie (a nie połowie!) się spiszą.

 

Pozdrawiam, pandominox.

 

PS. Najśmieszniejsze jest to, że na początku chciałam od razu zakupić pakiety dobrej marki (te, które teraz zastąpiły te nieszczęśliwe Tornado), ale sprzedawca polecił mi jednak Tornado, ręcząc za ich jakość...Wniosek z tego jest taki, że trzeba spoooro naczytać się opinii z różnych stron, a często na własnej skórze się przekonać, aby wyrobić sobie opinię na temat jakiegoś produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo równie mało się tych produktów sprzedaje, zobacz ile sprzedanych tanich produktów trafia sie wadliwych w porównaniu do ilości działających.

 

Spectrum miało swoją aferę z DSM, Futaba z cyfrowymi serwami, Castle z serią regulatorów ICE, Graupner z HOTT, rzekomo świetne polskie pakiety EP są słabsze od chińskich tak samo jak polyquesty gdzie na koszulce pisze 30C a na celi 10C owszem to samo zdarza się z chińskimi produktami ale sa one o wiele tańsze!

 

a tak trochę OT. Co kolega miał na myśli że Graupner zaliczył aferę z HOTT? Wielce mnie to intryguje. Z iFS to i może, ale HOTT używam prawie od początku jak sie pojawił i żadnej afery nie wykryłem.

A z Tornado używam LiFe do zasilania odbiorników i serw. I jak na razie (dwa modele) sprawują się poprawnie. Zdecydowanie lepiej niż Nosram

 

A jesli chodzi o psajonatów markowych produktów - produkty dobiera sie do modelu. Nie będe wsadzał AXI do pianolota za 100-300zł jak i cyfrowych serw Futaby. Ale do szybkiego szybowca 3m nie wsadzę HK

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzbierasz spore pieniądze na model (goły za 1500-3000tys) to zaoszczędzisz na serwach? Wsadzisz serwa z HK? Albo do akrobata >4kg? Ja bym pozbierał dalej na coś lepszego.

A jak nawet zawodniczo bedziesz latał w ESA to wsadzisz tam cyfrowe Futaby? No albo do podrasowanego EG...no zaszalejmy ... Blizarda? Nie, bo to bez sensu.

 

Choć zawsze nasuwa sie pytanie co oznacza słowo "markowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

koniec sezonu, latania niestety nie było dużo, ale mogę coś więcej napisać o pakietach T.P.

Niestety ja też się rozczarowałem...

Ja zaufałem sprzedawcy zachwalającemu swój towar, może sprzedawca zaufał fabryce produkującej te pakiety. A miałem nadzieję, że znalazłem naprawdę fajny produkt.

Pakiety wykonały jeszcze po ok. 20 lotów i jakiś czas temu zaczęły naprawdę odczuwalnie puchnać.... ładują się w miarę równo, czas lotu dalej porównywalny do początkowych ale mocy pod koniec już jakoś bardziej brakuje. Latały w 2 modelach (silnik brał w pierwszym modelu 28-30 A a w drugim latały tylko 4 szt. 2250 mAH, silnik brał do 46 A). Teoretycznie zapasu prądowego było dużo, praktycznie nie. Zakładam, że jeszcze polatają, ale zawsze staram się znaleźć bardzo dobry produkt.

 

Niestety moje poszukiwania lepszych pakietów trwają dalej.

 

Wrażliwi niech nie traktują tego jako reklamę, bo za chwilę wymienie kilka nazw.

 

Pytam, macie jakieś doświadczenia (chodzi o markę):

  • Dualsky 11.1V/2250 mAh 45C/6C
  • Lipolice Platinum Edition 55C 11.1V/2250 mAh
  • FlightPower Nano Evo Ultra 50 C 2200 mAh
  • Hacker Topfuel 40C 220mAh
Chyba tylko Dualsky jest w Polsce, reszta EU.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.