Skocz do zawartości

Funtana 90 (dla Rabbita i innych...)


Paweł Rzedzicki

Rekomendowane odpowiedzi

Ale sie czuje wyróżniony :D taki piękny film, że aż sie popłakałem jak sie kończył:P ten happy end i te sprawy.

 

A teraz na poważnie. Swoich wypowiedzi nie pisałem w tonie Ty latasz źle ja latam dobrze. Prezentuje o wiele niższy poziom niż Radek i publicznie sie do tego przyznaje. Nie latam dla Radka czy dla kogoś tylko dla siebie. Ale irytuje mnie jak ktoś za wszelka cene uwaza sie za wymiatacza światowej skali i popiera to filmami z jakimś harrierem i rolling harrierem 5 metrów nad ziemią. Czy w zawisie biega za modelem. Wybacz ale ten film nie zmienia mojej oceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czyli jeśli dobrze zrozumiałem właśnie takie filmiki pokazują 100% możliwości modelu, ale po kolei , filmik obejrzałem 3 razy no i,,,,,,,,,,,,, naliczyłem 3 figury,

sorry za terminologie ale w tym nie jestem najlepszy

 

1 żyletka -no i tu było całkiem nieżle

2 harier - model cały czas kołysze się na boki , ciągle opada i wznosi się wygląda tak jak by pilot nie potrafił utrzymać stałej wysokości , a dopiero widać kunszt pilota kiedy model idzie równo 0,5m nad ziemią i nie kołysze się

3 roling harier , trudno ocenić bo model był tak wysoko że zoom nie dawał sobie rady

a jeszcze bym zapomnial była żałosna próba zawisu , o obrotach nie wspomnę

 

no ale najważniejsze jest dobre samopoczucie pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był pierwszy lot z generatorami drugi juz lepszy http://pl.youtube.com/watch?v=N9ZBRNGNzME bez model latał całkiem ianaczej tzn bardziej sie kołysał na harriera obrotów nie robiłem bo inaczej sie zachowuje w powietrzu tzn loty nozowe i harrier na + zawis niestety na _ tzreba prawie na 70% trzymac ster wysokosci wychylony. Obroty sa Tu http://www.sendspace.com/file/2vzfgl innym modelem zreszta na you tubie sa inne moje film jezeli tak bardzo ktos pragnie obrotów w zawisie to sa

 

Wcale sie nie uwazam za jakiegos wymiatacza bo widze jak ludzie lataja i wiem ze jeszcze sporo sie musze nauczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku uważnie obejrzałem te filmy i nasuwa mi się kilka porównań w stosunku do mojej starej funtany 90.

Moja miała silnik benzynowy 26ccm brak mocy i duzo wieksza waga, twój model własna konstrukcja BALSOWA i malutkim lekkim silnikiem co dało ci zapewnie grubo ponad kilogram wagi mniej...

Moja przy tak ciasnych zakretach na harriera zwaliła by sie poprostu w kora... zupelnie inne zachowanie. Waga robi swoje. Umiejętnosci nie komentuję, pewnie Paweł podsumuje to "lepiej" (każdy niech domysli sie sam o co mi chodzi) mi sie osobiscie podobało, czas stworzyć jakis program i dopracować go na tyle aby to wszystko ładnie połączyć w locie.

 

I tak jak wspomniał już ktoś z naszego forum, może czas na jakims zlocie/pikniku stworzyć zawody freestyle/3D bez jakiś mega wymagań w kategorii modeli powiedzmy od 10 do 25ccm co zamykało by stawke w modelach o rozp od 1,5m do 1,8m max. Mysle ze dało by to wiele przyjemności pilotom i widzom. Jest dużo ludzi co lataja w polsce naprawde dobrze ale duże modele są po za zasięgiem finansowym. To tak tylko moje gdybanie o mini TOC dla mas :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Darek model jest faktycznie lekki 3300g z paliwem ale tez miałem problem ze zwalaniem sie na harriera postanowiłem sobie zrobic generatory troche inne niz te w funtanie X100 odgapiłem od Silvestriego http://www.tachometer.sk/modelhobby/image/exfc_2007/exfc_120.jpg to chyba nowosc bo wczesniej latał bez w moim modelu to wygląda tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7cc5b68facae2e54.html wykonane z balsy 3mm sikniete lakierem bezbarwnym i oklejone folia oracover tak na szybko. Zaraz po starcie wiedziałem ze trafiłem w 10 model poszedł jak po sznurku kilka myków na lotkach czy wszystko gra i zyleta i tu szczena mi opadła połowa gazu ster kierunku wychylony jakies 30 max 40% model pieknie przeciągniety wczeniej był problem z wyjsciem w pion z generatorami gaz i model wychodzi pionowo nastepne harrier zaciągam ster na maxa a model sobie opada minimalnie kołysząc skrzydłami drobna korekta lotkami kierunkiem i spokój idzie sam szczena mi opadła :shock: i zaraz zabrałem sie za niskie loty. Jezeli ktos ma problem z zyleta brakuje mu steru model jest niestabilny to dwie deski balsy troche wolnego czasu i problem rozwiązany a i zapomniałem dodac ze wszystkie szczeliny miedzy sterami uszczelniłem silikonem sanitarnym tez moze to miec wpływ taki juz jestem ze lubie cos zmienic wytestowac czasami to na dobre wychodzi :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zawody we freestylu mają być podczas pikniku w Nowym Targu , sędzami mają być wszyscy startujący piloci , po prostu podczas pikniku zawodnik zgłasza że lot który będzie teraz wykonywał bedzie lotem punktowanym a reszta pilotów w tym momencie sędziuje

pewnie dało by się zrobić to w dwuch kategoriach do 2,1m i od 2,1m w góre , trzeba by Grzesiowi podrzucić temat , jeśli będą chętni to zrobimy takie zawody u nas w kraśniku , podczs corocznego pikniku , dodatkowe koszty to tylko trzy puchary a sędziami będą sami piloci , myśle że ten pomysł można by było powielać na innych piknikach w polsce , no bo nic tak nie weryfikuje umiejętności jak właśnie zawody, mi też wydawało się że nieźle latam dopóki nie wystartowałm na zawodach , stres , silny wiatr (z prawej a ja lubie z lewej)

i okazało się że nic nie wychodzi a ręce się trzesą :lol: co innego filmik nagrany przy bezwietrznej pogodzie na swoim lotnisku a co innego loty na zawodach , a tak na marginesie przydało by się rozkręcić jakąś małą lige freestyle , potrzeba tylko kilku zapalenców ,zamiast się sprzeczać stworzyć coś wspólnie , ciekaw jestem jak to widzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz wiem ze bede ostatni :lol2: jak sedziami mają byc panowie co krytykkują i staraja sie mi podniesc cisnienie. Wiecej nie pisze bo znów dostane od Huberta ostrzezenia za odbieganie od tematu.

 

Co do ligi freestyle to jstem za a nawet przeciw jakas strona z filmami galerie foto cos pięknego to chyba by była pierwsza taka ogólnopolska strona lataczy 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sedziami mają byc panowie co krytykkują i staraja sie mi podniesc cisnienie

Myslę ze to co zaproponował Darkarll jest bardzo rozsądne bez stronniczosc np 3 sędziów. Głosy (karteczki) mógłby wrzucać każdy pilot.

 

Myśle ze trzeba by jeszcze przemyslec temat jak by to wszystko miało wyglądac i na jakich zasadach aby nie doszlo do tego co np stało się w tym roku, że zawody X nie odbyły sie z braku zawodników albo całe zawody to 5pilotów :-). Jak ma byc 5 pilotów to lepiej to zrobic na jakiejs wiekszej imprezie w tle jako dodatkowa atrakcja.

 

Jak ktos ladnie kreci to nie bede krytykowal tylko dla samej zasady.

Przypomnij sobie atak na mnie, zrobiłes to dla zasady bo trzeba komus dowalić, doczepić się, to takie polskie o czym przekonałem się nie w polsce... Ale nie ważne zapomniałem już o tym. :wink:

 

Czekamy na wiecej filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli przez "pociagnie"?

 

Zrobic stronke to nie problem. Problem zaczyna sie gdy trzeba ja aktualizowac, sprawic by zyla i byla czesto odwiedzana.

 

Akurat coś moge powiedzieć na ten temat, moja strona jest dośc skromna ale i tak wymaga duzych poswiecen czasowych i nakładów pienieznych.

Wasze obawy są słuszne, domena+serwer z transferem rzedu 15gb msc to jest około 500zł rocznie przy oszczednym zestawieniu. Wystarczy wstawić 5 filmów i okaże sie ze transfer 15gb jest juz duzo za mały i znów dodatkowe koszty rzedu kilku set złoty.

A Czas ? można by podzielić obowiazki na 2-3osoby ale najpierw trzeba je znaleźć...

Narazie mysle ze nie ma szans na taką stronke, ja nie dam rady już czasowo mimo szczerych chęci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze obawy są słuszne, domena+serwer z transferem rzedu 15gb msc to jest około 500zł rocznie przy oszczednym zestawieniu. Wystarczy wstawić kilka filmów i okaże sie ze transfer 15gb jest juz duzo za mały i znów dodatkowe koszty rzedu kilku set złoty.

A Czas ? można by podzielić obowiazki na 2-3osoby ale najpierw trzeba je znaleźć...

 

właśnie to mialem na myśli pisząc "pociągnie" odnosnie organizaji takich zawodów to oczywiście podczas pikników inaczj mogą być problemy z frekwencją , a stronka kolegów z radzynia super (choćby dlatego że sporo tam moich fotek :rotfl: ) no ale ,,,,,,, w ciągu roku zaktualizowana jeden raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze obawy są słuszne, domena+serwer z transferem rzedu 15gb msc to jest około 500zł rocznie przy oszczednym zestawieniu. Wystarczy wstawić 5 filmów i okaże sie ze transfer 15gb jest juz duzo za mały i znów dodatkowe koszty rzedu kilku set złoty.

Serwer to nie problem, strona tez nie bo to jakies 2 weekendy bez przemeczania sie.

 

A Czas ? można by podzielić obowiazki na 2-3osoby ale najpierw trzeba je znaleźć... Narazie mysle ze nie ma szans na taką stronke, ja nie dam rady już czasowo mimo szczerych chęci...

 

Tu sie zgadzam w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.