Skocz do zawartości

SU-26


Marek:D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

piszę dlatego że mam dylemat....

otóż mam zrobiony kadłub modelu su-26 z laminatu(metodą traconego styro) i zastanawiam się nad jego wymiarami... a mianowicie kadłub mogę wydłużyć lub skrócić tylko o ile?? napęd do tego bzyka planuje ROTO 26cm(może jakieś relacje jak chodzi) i zastanawiam się nad rozmiarem

rozp 180cm

dl 150cm

ale myślę że może być za duży (co tu dużo mówić niestety model jest ciężkawy - kadłub z maska wazy ok 1500g a dojdą jeszcze stateczniki i inne pierdoły za to skrzydła postaram się zrobić lekkie jak sie postaram to kadłub ze skrzydłami bez wyposażenia wyjdzie ze 3kg a i ktoś wie może ile waży roto z tłumikiem i zapłonem?? w mixmodel napisane jest ze 1100g ale nie wiem czy sam silnik czy z galanterią)

proszę o pomoc może ktoś ma podobny model(Yak-54 lub su-31)

czekam na pomoc

pozdro

PS. kadłub wyszedł super jest gładziutki jak pupcia niemowlaka(mikrobalon z żywicą robi cuda po szpachlowaniu doszło 150g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?

kadłub jest już gotowy wiec nie chodzi mi o wymiary prawdziwego tylko jakie wymiary mam zastosować do modelu chce nim trochę pokręcić akrobacje ale mam świadomość że to nie będzie akrobacja 3D bo model będzie za ciężki a radek872, ja znam wagę na mixmodel i na stronie producenta ale nie wiem czy to jest waga samego silnika czy z tłumikiem i zapłonem :mrgreen:

pozdro

P.S. piszcie bo zaraz będę zaczynał robić skrzydła i muszę mieć już obrane rozmiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu udało mi się załatwić kabel do komórki(cyfrówki niestety nie ma i zdjęcia są takiej jakości jak widać

po pierwsze... kadłub ze styropianu i styroduru z kratownicą węglową(to był eksperyment ale udał się węgiel nie jest taki ciężki i daje ogromną wytrzymałość)

b6c0c181629023fb.jpg

 

a teraz mordka mojego modeliku... zrobiona trochę za ciężka bo za grubo dany był laminat(6 warstw tkaniny 80 a miejscami 8-nauczka na przyszłość)

e89cff32d6612bc7.jpg

 

na następnych zdjęciach widoczny już jest oszlifowany kadłub(statecznik pionowy był zrobiony prowizorycznie z depronu i taśmy chciałem po prostu zobaczyć jak będą wyglądać jego proporcje...)

dc3f43d935add750.jpg

09de1854685dd2a3.jpg

1dd1e602a2dda61d.jpg

w modelu jest niestety trochę nieproporcjonalna kabinka(za mała model miał być mniejszy) ale do oblotu będzie ok jak samolot będzie latał to zrobię większą przeźroczystą

797911e4a9af3fb4.jpg

a ty widać "bebechy" mojego samolotu-z resztek węgla zrobiłem pręty którymi wzmocniłem kadłub w miejscach gdzie był wiotki(następna nauczka na przyszłość kadłub styropianowy należy okleić taśmą po wytopieniu kadłub od środka jest gładki i lżejszy-żywica nie wchodzi w pory styropianu i wygląd jest estetyczniejszy niż u mnie)

cały kadłub jest oszpachlowany szpachlówką z żywicy epoxydowej oraz mikrobalonu który polecił mi kolega Piotr-jest naprawdę dobra wyszpachlowałem nią duży obszar kadłuba i przybyło 150g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozory mylą panowie...

kadłub jest foremny i tylko wygląda obleśnie ale jest gładki i nie będzie problemów z malowaniem, co do geometrii kadłuba to bardzo się starałem kadłub jest prosty jedyne co mogę sobie zarzucić to że źle dopasowałem wręgę silnikową i przód z ładnego kształtu przechodzi w gorszy , a karlem, masz ogromną raję z tym że jest chudziutki - niestety moje niedopatrzenie źle została zrobiona maska a z lenistwa nie chciało mi się jej przerabiać i kadłub rzeczywiście jest za chudy

no cóż człowiek uczy się na błędach.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh

model był robiony na bazie podobnego większego z drewna i tamten był kanciasty i cały kształt nadawała mu maska... ja chciałem zrobić podobnie tyle że planowany był silnik 20cm benzynka a już po zrobieniu kadłuba zdecydowałem się ostatecznie na roto 26cm i trzeba było wydłużyć kadłub co niewątpliwie oszpeciło kadłub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.