Skocz do zawartości

Heli do 800 PLN !


Johnny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zamierzam kupić heli w cenie do 800zł.

Na oku mam dwa egzemplarze:

1. Belt CP V2 : http://allegro.pl/esky-belt-cp-v2-2-4ghz-helikopter-6ch-wyczynowy-i2302324008.html

2. Lama 400D : http://allegro.pl/helikopter-lama-400d-yellow-2-4-ghz-gdynia-3-city-i2293783313.html

 

Gdy już nauczę się nimi latać chcę zamontować kamerkę FlyCamOne 3. Moje pytanie jest następujace, czy oba heliktoptery będą wstanie udźwignąć tą kamerkę ?

 

Czy są to dobre wybory ? Proszę o opinię.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz Belta w niedalekiej przyszłości będziesz tego gorąco żałował (przerabiałem osobiście). A ten drugi to w ogóle nie śmigłowiec. Jak chcesz dwu wirnikowy to możesz zaoszczędzić i kupić E-Sky Lame V4. Trochę Cię nauczy. Albo idź na całość i kup jak mówią przedmówcy: CopetreX450 jakiś albo HK450GT.

 

Aha... jakbyś się uparł: Belt kamerkę udźwignie. Ten drugi nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba udźwigną, ale moja opinia jest taka, jak kolegów wyżej. Belta CP V2 kupił kolega z modelarni, bez uzgodnienia ze mną, jaki model helikoptera ma kupić. Model źle zaprojektowany: od belki ogonowej po półkę na akumulator, wszędzie luzy. Jakoś lata, ale tylko JAKOŚ, tzn. fajnie wisi i nic poza tym, przy szybkich lotach postępowych wyposażenie dostaje zadyszki. Wirnik przy rozkręcaniu potrafi szarpać, gdyż regiel nie ma zaprogramowanego soft startu, a nie wiadomo jak zaprogramować. Wracając do źle zaprojektowanej półki na akumulator: kolega sam próbował nim latać to rozbijał i mówił,że "buli go na tył". Ja wpadłem na pomysł sprawdzenia ŚC. Helik przy podparciu w osi wirnika spadł do tyłu (z akumulatorem na półce). Akumulator trzeba przesuwać mocno do przodu, tak, że prawie wypada z półki i tylko rzep owinięty dookoła pakietu ratuje go przed wypadnięciem. Jednak trzeba było dołożyć jeszcze 63g ołowiu!! Ale przy takim umiejscowieniu akumulatora prawie niemożliwe jest założenie kabinki na ramę. Poza tym: żyroskop. Wystartowałem dwa razy i helik wisiał fajnie.Lądowanie, sprawdzenie czy serw działają, start i helik zaczął się obracać w okół osi jak dwukanałowe zabaweczki z Tesco czy innej Biedronki bez możliwości kontry. Efektem był kret: zniszczona kabinka, rura ogonowa, podwozie i szpindel. Serwu ogonowemu nic nie dolegało, chodziło normalnie, ale potem zobaczyliśmy, że serwa głowicy potrafią się zablokować i przegrzewać.

Wobec powyższego doradzam kupno HK-450 w którejkolwiek wersji, złożenie i wyposażenie go i pierwsze loty w towarzystwie bardziej doświadczonego pilota helików :D Ale: nie kupuj zwykłych serw na plastikowych trybach do niego czyli SG-90 lub TG9e na głowicę, gdyż potrafią się wysypać, ja w swoim HK-450 mam TowerPro MG90S i sprawują się dobrze, centrują idealnie, praktycznie brak luzów (są ledwo wyczuwalne) a prędkość i siłę mają wystarczającą. Nie warto oszczędzać na serwach do heli. Te 60zł, które zaoszczędzisz kupując TG9e zamiast MG90S wydasz na naprawy po kraksach, które będą spowodowane wysypaniem się tych tanich serw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem.. nie wierzylbym w fabryczne gyro... chyba ze by byl to jakis spartan czy cos ....

 

 

 

hk450 idzie zlozyc za okolo 400zl pod warunkiem dolara za okolo 3zl

 

teraz jest 3,3 czyli bedzie z 450zl wszystko plus aparatura ( tgy 9x na allegro za 280zl jakos)

 

 

juz kilkanascie takich zestawow zlozylem i latają dobrze ;) cchesz zebym Ci taki zlozyl napisz na pw ;) oglosilem sie tez w gieldzie

 

p.s. na tarcze polecam hxt 900 - jeszcze nigdy mnie nie zawiodly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - z całym szacunkiem dla Twojego doświadczenia, mi się udało załatwić na tarczy tryby w HS-65MG, sam przyznasz, że metal jest twardszy od plastiku więc takie sytuacje potencjalnie zdarzają się rzadziej, także jak ktoś chce latać a nie bawić się w wymianę serw, to dobór serw na tarczę warto jednak przemyśleć.

 

/to nie było złośliwe, podaję inny punkt widzenia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwi tylko jedna sprawa:

Gdy już nauczę się nimi latać

 

więc wygląda na to, że kolega może nie mieć doświadczenia. Na początek KDS czy HK450 to byłaby masakra, w końcu są to heliki nadające się do całkiem fajnej akrobacji, a nie do podstawowych kroków. :unsure: Edytowane przez GEX999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, nie róbcie tragedii. Na symulatorku idzie poćwiczyć przed pierwszymi lotami, i powiem że jest to dość skuteczne. Oczywiście pierwsze loty heli przed nami, tyłem do nas i pierwsze zawisy, kilka cm nad ziemią, a dalej to już jakoś pójdzie. :) Czy ja wiem czy Lama pomoże... Raczej nie i w sumie nie nauczy nas takich ruchów jakie mają heli 450 itp. Sam myślałem że lama pomoże przed Hk, ale się myliłem, musiałem się trochę pomęczyć, ale ujdzie. Koledze napewno się uda, byle ustawione i zaprogramowane wszystko miał poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.