Skocz do zawartości

Guppy depron.


Milko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swoim zawodniczym f3j/m mam skrzydlo mocowane na gumki z kilku powodow, jak sruba peknie to jest zle, jak jedna gumka to nietragedia bo jest ich tam kilkanascie.

 

Nierozumiem. To niby śruba ma pęknąć podczas lotu??

 

Podczas ostrego schodzenia z wysokosci gdy jest np minuta lub 30sek. do londowania ;] (czyli mowa o wywrotach bojowych,korku czy petli na duzej szybkosci) raz mi jedno m4 peknelo (w mniejszym modelu 1,1m) no ale skrzydlo mialo dlugi kolek wchodzacy na scisk i naszczescie nieodpadlo... takze radze uwazac ;)

 

edit:

PS. Mam nadzieje ze kiedys wspolnie polatamy ;) Mieszkam w okolicach IKEA dzielnica bronowice, razem z kolega Pawlem (TEQ) mamy fajna miejscowke do latania, a pozatym latam jeszcze na smietniku (pychowice-ruczaj jak kto woli;p) i pobiednik wlk na lotnisku aeroklubu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

Przez znaczny brak czasu prace przeciągnęły się z tygodnia w ponad miesiąc :? ,

no cóż tak to jest. Udało mi się podłubać i skrzydełka gotowe :D .Jestem z wyniku zadowolony ,profil odwzorowany w ok.95% ,są dość sztywne więc z holem problemów być nie powinno.

Chodzi za mną przeróbka na motoszybowiec-ale obawiam się że przy pierwszych lądowaniach-uszkodzę silnik-tym bardziej że zima i w śnieg się ląduje(zwarcie),ale zobaczymy :wink: .

Kilka fotek jak to teraz wygląda.

img5729mi8.jpg

 

img5730ev7.jpg

 

img5737kp0.jpg

 

img5739ue6.jpg

 

Pozostało zrobić kosmetykę,wsadzić wyposażenie, i czekać aż pogoda dopisze na oblot :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Prace znowu poszły do przodu i można powiedzieć zaszły tam gdzie miały dojść :wink: .

Model skończony w 98% pozostała kosmetyka.Jednak zdecydowałem się na przeróbkę na moto gdyż po co ma się wyposażenie w szafce marnować.Niestety depron to depron i przy oklejaniu dziobu nie wyszło to tak jak bym do końca chciał ale cóż.Model gotowy do lotu z wyposażeniem:

3cele 1050mAh

2xES-05

Jeti ECO 25(niestety mniejszego nie mam)

Silnik TP-12

waży 370g myślę że nieźle.

Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów oblot w weekend :) .

img6083gs7.jpg

 

img6085oj7.jpg

 

img6090eh9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=539755

Tu jest link do budowy balsowego, plany są na profili(jak byś nie znalazł wyślę na maila), polecam jednak wykonanie go w balsie gdyż w praniu wyszło że jednak w wypadku pokrycia taśmą model jest dość podatny na wgniecenia itp. Pokrycie takie jest dość trudne szczególnie na "okrągłościach" ciężko ponaciągać taśmę.Można oczywiście pokryć na papier i wikol efekt będzie zapewne lepszy :) .Jakbyś miał jakieś pytania-pytaj :wink: .

Pisałem razem z Irckiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, słonko świeciło, delikatny wiaterek, i Guppy został oblatany :jupi: .

Muszę przyznać że lata lepiej niż zakładałem, na tym napędzie szedł pionowo do góry, a po wyłączeniu silnika pięknie szybował, w dzisiejszych warunkach ok. 40 sekund myślę że nieźle jak na pierwszy raz i a'termiczne warunki :wink: . Oblot odbył się niestety na błoniach, zajęty transport :wink: , nie obeszło się bez "pani z pieskiem" ale na szczęście interwencja mojego wujka pogoniła pieska wraz z właścicielką :D .Co do depronowych skrzydeł , jestem zadowolony- kręciłem pętle i i nawet się nie uginały :) Film jest ale kiepskiej jakości(aparat) ,za niedługo nakręcę w lepszej. Jeszcze nigdy nie wrzucałem filmów ,więc jeśli ktoś mógłby to zrobić byłbym wdzięczny(podeślę na mail).

Kilka fotek:(niestety w paru przypadkach należy nacisnąć na zdjęcie aby uzyskać pełną jakość :| )

Przygotowania-

img6447nw3.jpg

Ostatnia chwila przed oblotem :wink: -

img6453qd5.jpg

I poleciał :jupi: -

img6470qu3.jpg

 

img6468ub3.jpg

 

img6464om7.jpg

Po oblocie mogę stwierdzić że jednak da się zrobić dobrze latający motoszybowiec z depronu :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejeje

Jakie atermiczne warunki.... :?

Bylem dzis z kolega od 12 do 13.30 na czyzynach porzucac rakietoplanami i ciagle termika kopała. Do 50s z rzutu sie robiło 8)

 

A co do zimowej termiki to chyba w zimie powinna byc najmocniejsza,w koncu ona sie bieze z róznic temperatur,a jak sie cos w zimie nagrzeje to powinno ładnie ssać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.