Skocz do zawartości

DLE 20 zasysanie paliwa


SiSon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W zeszlym rok,u jeszcze nowy silniczek, wypalil ~2 litry i trafil do modelu czekajac na nowy sezon.

Sezon przyszedl, troche czasu znalazlem i chcialem go dotrzec do konca w wspomnianym modelu.

 

Proby odpalenia - nic. Kombinuje- nic. Okazalo sie, że nie gaznik nie zasysa paliwa. Sciagam z niego wezyk i dmucham w wąży sluzacy jako odpowietrzacz. Paliwo leci az milo.

Zbieram sie i wracam do domu. Wlasnie zrobilem test z 20cm a potem z 10cm odcinkiem wezyka i paliwa.

 

Juz skracajac i przechodzac do sedna- kreac smiglem przykreconym do osi, probuje zassac paliwo. Jednak paliwo jest najpierw zasysane do weza, a pozniej jakby wypluwane/wypychane, wąż nie jest dziurawy, a kompresja jest [ co prawda chyba nie taka jak powinna, ale jak wspomnialem rok temu palil.]

Coś jak zwykle zepsułem ? :>

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W zeszlym rok,u jeszcze nowy silniczek, wypalil ~2 litry i trafil do modelu czekajac na nowy sezon.

Sezon przyszedl, troche czasu znalazlem i chcialem go dotrzec do konca w wspomnianym modelu.

 

Proby odpalenia - nic. Kombinuje- nic. Okazalo sie, że nie gaznik nie zasysa paliwa. Sciagam z niego wezyk i dmucham w wąży sluzacy jako odpowietrzacz. Paliwo leci az milo.

Zbieram sie i wracam do domu. Wlasnie zrobilem test z 20cm a potem z 10cm odcinkiem wezyka i paliwa.

 

Juz skracajac i przechodzac do sedna- kreac smiglem przykreconym do osi, probuje zassac paliwo. Jednak paliwo jest najpierw zasysane do weza, a pozniej jakby wypluwane/wypychane, wąż nie jest dziurawy, a kompresja jest [ co prawda chyba nie taka jak powinna, ale jak wspomnialem rok temu palil.]

Coś jak zwykle zepsułem ? :>

 

Pozdrawiam.

 

W gażniku jest taki mały otworek w dekielku,wstrzyknij troszke paliwa i powinien zaskoczyć.Jak raz zaciągnie będzie chodził.Gumowa membrana która jest pod spodem lubi sobie zesztywnieć po leżkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnialem o ssaniu :)

 

Zanim włoże silnik do modelu, jedno pytanie. Czy to normalne, że króćca z paliwa nie da sie przedmuchać? Tzn. jeżeli próbuje przez niego puscic powietrze to stawia opor.

Na logikę powinno tak być, ale wole się upewnić.

 

 

EDIT.

 

No wiec nie czekając na odpowiedz.

 

Zmontowalem spowrotem wszystko i dalej to samo. Odkrecilem swiece i wlalem do cylindra troche paliwa- zagadal i zgasl. Trzy razy to samo a paliwo w węzyku ani drgnie.

Podlaczenie dobre, weżyki dobre nie zatkane zarowno w zbiorniku jak i z zbiornika do silnika.

Edytowane przez SiSon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam przy okazji - na jakim oleju docierałeś, mineralnym czy syntetyku? Jesli nie mam mineralnego , a mam za to syntetyczny i półsyntetyczny to mogę docierac na półsyntetyku? Mój silnik to DLE 30 ale zasada pewnie ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud...

Rozebralem go kolejny raz, ale na wszystkie mozliwe czesci pierwsze. Bez specjalnego czysczenia i bez nadzieji zlozylem go spowrotem. I zagadal :x

 

Dziekuje wszystkim za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem sam producent zaleca docieranie na syntetyku, osobiście pierwsze uruchomienia dle-55 robiłem na motulu 800, pełny syntetyk, mieszanka 1:30. Super olej, stary dl-50 chociaż wysłużony był w środku czyściutki jak nowy, zero nagaru, a nalatał się dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zaleca producent na syntetyku. Choć jak zawsze ilu użytkowników, tyle opinii.

Ja wypaliłem pierwsze 3 litry na mineralnym. Tak mi doradzono, a dodatkowo nawet dano olej do dotarcia. Teraz syntetyk. Natomiast wszyscy jednogłośnie odradzają półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.