Skocz do zawartości

Wykłon silnika


a_skot

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie pracuję nad modelem hydroplanu. Silnik w tym modelu umieszczony jest nad skrzydłem na wieżyczce. O ile dobrze pamiętam, w tego typu konstrukcji wykłon silnika powinien być w górę - mam rację? Póki co, wręgę ustawiłem na 0. W razie czego korygował będę podkładkami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tego typu konstrukcji wykłon silnika powinien być w górę

Powinien kompensować moment od położenia silnika w stosunku do SC (może środka parcia, nie pamiętam :oops: ).

W każdym razie im wyżej silnik, tym bardziej w górę.

 

wykłon w góre stosuje sie przy napędzie pchającym

Chyba na to samo wychodzi, kompenacja momentu od położenia silnika z tyłu (względem SC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim modelu Aqua Star pochylenie silnika jest dodatnie czyli w górę mimo iż na planie było przeciwnie. Może to minusowe pochylenie byłoby OK ale model to łódż latająca. Przy minusowym pochyleniu zamiast wchodziś na redan przód był przytapiany i własnie zwiększanie kata w górę rozwiazało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana koncepcji :wink: Sprawdziłem na planach kąt zaklinowania skrzydła. Wynosi ok. 2 stopnie. Wynika z tego, że skłon silnika względem skrzydła winien wynosić 0 stopni, co w konsekwencji da mi skłon silnika 2 stopnie w górę. Mam nadzieję, że dobrze kombinuję :?: Jest to mój pierwszy model tego typu stąd te pytania, a ponieważ oryginalne plany dotyczą spalinki to odczyt tych wartości z planów jest dość trudny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz :D Skłon mierzymy względem osi podłużnej samolotu, więc skoro skrzydło ma jakiś kąt zaklinowania, to przeniesie się on na silnik na nim umieszczony. Jedna uwaga: pomyśl nad jakimś sposobem regulacji skłonu w gotowym modelu. Wydaje mi się, że 2° może być za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.