Skocz do zawartości

[P] Fokker D-VII i D-VIII


MareX

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście Danielu, Twoje plany są jak najbardziej aktualne i nawet je sobie dokładnie pooglądałem przed zamieszczeniem tego mojego ogłoszenia.

Mam je wydrukowane i dla dobrego modelarza zapewne w zupełności by wystarczyły. Ja jestem, powiem to raz jeszcze, ale taka jest prawda, modelarzem prawie, że początkującym i stąd chęć podpierania się różnymi planami, jak najpełniejszą dokumentacją fotograficzną, opisową, itd. Więcej; najchętniej to posklejałbym sobie gotowy, powycinany "tartaczek", ale trzeba powiedzieć "dosyć" i samemu sobie powycinać to i owo i posklejać. To tak podobnie, jak z Twoją "Hansą". "Dorwałeś" dobre plany z tej Arizony , powycinałeś sobie "deseczki" i ulepiłeś piękny model. Też bym tak chciał...

A,propos - dostałem dzisiaj rano od Kolegi Sławka, amerykańskie plany tych modeli w oczekiwanych przeze mnie skalach. Będę miał już co porównywać, przeliczać i kombinować, a zimą - mam nadzieję - coś się z tego wykluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany Danielu posiadam, monografię Kagero także, ale dot. D-VIII. Czy masz taką dla D-VII? Sławek przypomniał mi temat z Twoim Fokkerem, prawie gotowym do oblotu. Co z nim? Może wrzucisz coś w ten temat i go uaktualnisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, konkretnie tą; http://www.sklep.kag...kker-d-vii.html . Znalazłem też; http://www.flashie.n...TS/TS056113.HTM .

 

Mój fokker skończony i dawno oblatany. http://pfmrc.eu/inde...3-lot-fokkerem/

Fim trochę przekłamuje. Model nie jest tak szybki, i ja tak dobrze nie latam. Poprostu łatwiej się nim lata niż trenerkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak Danielu: decyzja zapadła - jesienią biorę się za ten właśnie model, bo film z lotu ostatecznie mnie przekonał. Broszurkę z Kagero, którą mi pokazałeś już zamówiłem i zapłaciłem, więc kiedyś tam nadejdzie. Ta druga książeczka "drogawa", niestety. No i pytanie. Nie obrazisz się, jeśli skorzystam ze swoich uprawnień "moda" i przeniosę ten temat z filmikiem do Twojej relacji z budowy tego ślicznego modelu? Uważam , że powinno to być razem, chyba, że uważasz inaczej i twórczość filmową uznajesz za oddzielną dziedzinę Twoich zainteresowań i działalności. A kiedy to pomyślnie scalimy /mam nadzieję, że się zgodzisz/, to wtedy będę miał kolejne pytanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli uważasz to za sensowne przenieś film. Z mojej strony żadnych przeciwwskazań. Niepotrzebnie zamówiłeś, wszystkie materiały jakie posiadam są do wypożyczenia (darmowo i na czas bliżej nie określony). Własne opracowania żeber (jak pisałem powyżej i w wątku o modelu) czy opracowania malowania (i co tam jeszcze mam) Tobie czy komu kolwiek zainteresowanemu nieodpłatnie udostępnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.