Skocz do zawartości

SU 26M 2,21m GoldWing


Rekomendowane odpowiedzi

raczej wyważa się z pustym zbiornikiem ... a pakietów nie mogę wsadzić na domek ani w domek bo to lipole i będę je wyciągał do ładowania i nie chce co chwilę rozbierać przodu..

no napewno przesunę pakiet zapłonu na maxa do przodu , zapłon też mogę trochę przesunąć i to wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wyważa się z pustym zbiornikiem ... a pakietów nie mogę wsadzić na domek ani w domek bo to lipole i będę je wyciągał do ładowania i nie chce co chwilę rozbierać przodu..

no napewno przesunę pakiet zapłonu na maxa do przodu , zapłon też mogę trochę przesunąć i to wszystko ...

 

Hehe, w tym samym momencie, mam identyczny problem.

Czekam aż coś wymyślisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie poprostu muszę zejść z wagą modelu żebym mógł dołożyć parę gram balastu na przód a to oznacza pozbycie się canistra który w całym tym interesie stanowczo za dużo waży a wpływa raczej tylko na efekt dźwiękowy - a mi pierdzenie nie przeszkadza ...

 

Zauważyłem że motocykliści i tuningowcy samochodowi chcą by ich maszyny ryczały , a modelarze odwrotnie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wypraszam sobie ;)

 

Sam jestem motocyklista. Zakupiłem go z tłumikiem przelotowym i mruczał, aż miło. Jednak do każdego przeglądu trzeba go ściągnąć na rzecz oryginału [max 96db] poza tym to tylko szpan nic poza tym. Aby zwiększyć moc, musi się tym zając wyspecjalizowana firma.

Ja preferuję turystykę motocyklową - i tutaj oryginalny tłumik i tylko, po jeździe dłuższej niż 30min z takim tłumikiem można kobla dostać. Nie dość, że mój moto jest i tak cichy, bez zatyczek do uszu nie jeżdżę.

 

W modelach samolotów, hałas jaki generują spaliny z zwykłą puszką również na dłuższą metę mi przeszkadza - najlepsze pod tym względem są żarówki 4t.

Ja ostatnią rzeczą którą bym zrobił to pozbył się tego canistra. Zważywszy tym bardziej na to, że Ty, tak jak ja nie będziesz tym modelem kręcił na początku 3D, tylko podstawy to grzechem będzie go wyciągać.

 

Apeluję o zostawienie tego tłumika !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem motocyklistą :)) Honda Valkyrie tłumiki cobry - nie zgadzam się że to szpan ja wychodzę z założenia że skoro kierowcy samochodów nas motocyklistów nie widzą to napewno powinni słyszeć !!

 

Rozważę ten apel bo masz sporo racji - 3D kręcił nie będę więc ta waga ok 8kg będzie do przyjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chwilkę i zrobiłem mocowanie pakietów zasilania na domku , SU ma tak wielką mordę że spokojnie mogę włożyć rękę i wyjąć pakiety do ładowania bez zdejmowania maski :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jeszcze tylko zamontuje MaxBeca i kolejna próba wyważenia ...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Podłaczyłem też próbnie zasilanie żeby soprawdzić czy wszystko dziła prawidłowo no i jest jeden problem serwo steru kierunku piszczy i nie centruje ale tylko przy powrocie z jednej strony , linki napięte dość mocno , rozstaw linek na dźwigni serwa i kierunku taki sam , dziwne identyczny przypadek jak u kolegi Sisona który składał troszkę mniejszego Yaczka ... Zastanawiam się czy problem nie tkwi w dźwigni na serwie która przykręcona jest do plastikowego orczyka - jakoś dziwnie się to pręży kiedy ster pracuje i jest delikatnie przegięte przez naprężone linki , może warto zmienić tą dźwignię na SWB ?

Dołączona grafika

 

Rozstaw linek na dźwigni przy SK mam 90mm i pytanko która dźw. SWB będzie dobra tak żeby rozstaw otworu pasował , te cale jakoś nic mi nie mówią ?? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chwilkę i zrobiłem mocowanie pakietów zasilania na domku , SU ma tak wielką mordę że spokojnie mogę włożyć rękę i wyjąć pakiety do ładowania bez zdejmowania maski :D

 

Ta. Po nocy siedzi i znalazł ;d

 

Te elementy ze sklejki były w zestawie czy sam ciąłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dremel czyli mini-szlifierka? Jedynie do czego jej używam to cięcie w masce silnika...

 

Ładnie bo równo. Ja nawet zainwestowałem w wyrzynarkę włosową, ale to porażka. Zamiast ciąć prosto, tnie szlaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrownia zamontowana B)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jeszcze wymiana kół (te z zestawu trochę małe i takie jakieś ) będą 100mm pompowane Kavany, zamówiem też dźwignię SWB do steru kierunku , tak jak pisałem wyżej dzwinie się zachowuje ta która jest teraz.

Jak wszystko zagra i czasowo się wyrobię to planuje w najbliższy weekend obot - już mam stresa :blink:

Jakie wychylenia sterów ustawić do oblotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie tam są koła? Ja również wymieniłem na 100 i jest idealnie. Myślałem, że w takim modelu będą w tej granicy oscylować te z zestawu.

Nie wiem jak się przekłada to na większy model, ale ja pierwsze loty miałem wychylenia na 25 stopni i było ok.

 

A jaki porządek w modelu...! Zazdroszczę Ci go. Jak co, chętnie się zamienię :P

 

Przed ostatnie zdjęcie- Twój patent czy istniejący w ogólnym użytku ? Ja zawsze luzem mam wtyki z aku.

Ostatnie zdjęcie- Co to jest, to przyłożone jest do tego krzyżyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestwaie są twarde , koślawe kółka 89mm a zamówiłem takie jak Twoje - co o nich sądzisz?

Też na początek ustawiłem ok 25 stopni i powinno być ok zaprogramowałem też DualRate na 35 stopni tak na wszelki wypadek ...

 

Dzięki , a ja zazdroszczę Tobie że już latasz :)

Gniazda MPX są wsadzone w obudowy i zamontowane na stałe , luźno wiszące wtyczki mogą się rozpiąć albo oberwą się przewody od drgań ..

A to jest włącznik zasilania magnetyczny Jeti Max Bec 2D - przykładasz magnes do krzyżyka i właczasz/wyłączasz zasilanie , mam go w Chipmunku i jest ekstra , przypadkowo nie załaczysz zasilania i nie ma styków blaszkowych które mogą sie uszkodzić przez drgania ..

 

Kiedy filmik z lotów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu tych z zestawu są o niebo lepsze. Solidne i miękkie, ale na tyle że pod swoim ciężarem się nie odkształcają. Nawet te 2 kg więcej, nie powinno zrobić różnicy, ale w razie czego można je dopompować. Najbardziej w moim modelu podoba się ogumienie i uważam je za najlepszy zakup do modelu :D

 

Nie wiem jak u Ciebie pogoda, u mnie kiepsko i zapowiadają deszcze, ale mam nadzieję, że jednak w weekend będzie ładnie i własnie wtedy chcę nakręcić coś konkretniejszego.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowane - jak w samochodzie dobre koło musi być

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

zabezpieczone najlepiej jak mogłem żeby "nie ukradli w czasie lotu"

 

a tak dla porównania z tymi z zestawu

Dołączona grafika

 

Dzwignia też na miejscu i tak jak myslałem po zamontowaniu i zapięciu linek centruje prawie idealnie :)

Dołączona grafika

 

I żeby ułatwić obsługę modelu na lotnisku zrobiłem podpatrzony gdzieś w necie sposób mocowania kabiny - przetyczkę

Fabrycznie były śrubki 3 i pewnie zaraz by zginęły na trawiastym lotnisku ;) a tak jest szybko , wygodnie i bez narzędzi

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przykleiłem zabezpieczenia wtyczek serw do półki i po podpięciu kabli lotek można a nawet trzeba je zatrzasnąć w tych zabezieczeniach i wtedy nie latają luźno ...

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co ja zrobiłem składając pierwszą 50tkę dużo niepotrzebnych rzeczy w modelu... 2 pakiety wielki bec czyli ogólnie niepotrzebna waga.

gdybym teraz składał 50cc model zrobiłbym to inaczej. Tłumik puszka 1 lekki pakiet na wyłączniku wysokoprądowym i mały zbiornik 300ml wszystko upchane max w przód żeby wyważyć.Jedna model 2,2m to jeszcze nie ten rozmiar , żeby nie martwic się o wage tego co się instaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-,-

 

No właśnie gdyby robił przerost formy nad treścią to zrozumiałbym takie posty, ale tak... Tylko odbiera to przyjemność przez takie wypowiedzi, a do tego każdy radzi co innego. O co już wiele osób apeluje - nie popadajmy w paranoje począwszy od technologi jaką pakujemy w model po wagę czy rozmiar. Naczytałem się że 30cmm benzyna, 3D kręcić nie będzie. Mój model lata jak dla mnie cudnie. Jestem z niego całkowicie zadowolony i spełnił wszystkie moje oczekiwania! I jestem pewien, że Maciek też będzie zadowolony, więc po co komuś coś obrzydzać, a często to tak wygląda...

Ja i tak jestem pełen uznania dla autora tematu za dokładność i fachowość przy robieniu modelu.

Gdyby wątek był śledzony od początku, byłoby wiadome że samolot nie będzie kręcił 3D więc, waga nie jest tutaj priorytetem i operator samolotu nie zauważy chyba zbytniej różnicy między troszkę cięższa a lżejszą konfiguracją.

Jak się wgłębimy w temat 3D i modeli tych rozmiarów, to może zrobimy inaczej, a na razie ma to być zabawa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.