Skocz do zawartości

SU 26M 2,21m GoldWing


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli silnik pracuje stabilnie na ziemi i nie gaśnie przy przejsciu to myślę że powinno być ok i w powietrzu nawet gdy nie będzie osiągał pełnej mocy , bedzie pierdział to nie ma co się stresować jest przecież na dotarciu i do oblotu spokojnie da radę ..

 

A ja naładowałem pakiety i po 10 lotach ok 8 min każdy

do pakietów zasilających weszło po 640 mAH

do pakietu zapłonu weszło 395 mAH

 

Wniosek jest taki że spokojnie wystarczyłyby pakiety 1800mAH ale byłby problem z wyważeniem już teraz z pakietami 2700 upchniętymi na domku musiałem dołożyć ok 200g ołowiu .

 

Jeszcze trochę i może pomyślę i dymie?? :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja naładowałem pakiety i po 10 lotach ok 8 min każdy

do pakietów zasilających weszło po 640 mAH

do pakietu zapłonu weszło 395 mAH

 

No to masz bardzo oszczędne serwa. Jak się wlatasz w model będzie dwa razy więcej bral.

Nie zmienia to faktu, że w modelu 2,2 pakiet ok. 2000mAh w zupelnosci starczy.

Bierz 2x1500 tak jak radzi Shock więcej nie potrzeba, zbedna waga a w 50ce trzeba walczyć o każdy gram. Ja latałem na Life 2x1100 albo na 1x 2300 i było Ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO oczywiście ! może nawet na jeden lot starczyłyby taki 1200mAh

 

U mnie po 5 10minutowych lotach wbija ok 1200, mam jeden pakiet 2300. W benzynie tej wielkości na prawdę ważna jest waga, jak w każdym modelu, czy to szybowca, czy to akrobata, nie ma różnicy jaki to model. Ja podzielam zdanie Łukasza, wystarczy maksymalnie 2000mAh do benzyniaka 50cm. Do malucha też można wstawić silnik od mercedesa, będzie miał nadmiar mocy... Ale co z tego jak na pierwszym zakręcie wyleci z łuku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On wzlatuje, włącza mix steru wysokości, kierunku ,lotek model sam kółka kręci przez 8min, wyłącza mixa i ląduje ;<

 

to też sposób na latanie ... model po locie cały , nie muszę kupować drugiego ....

 

Pisałem już że każdy składa model po swojemu a Wy na siłę wciskacie mi swoje teorie.. .. a jeśli chodzi o sposób latania to trzeba uważnie czytać a nie oglądać tylko zdjęcia .... Pisałem że nie latam i nie będę latał 3D ...

 

A Wy doskonali i najlepsi piloci 3D jakoś nie pokazujecie swoich modeli w locie i swoich umiejętności - może nie macie co pokazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już że każdy składa model po swojemu a Wy na siłę wciskacie mi swoje teorie..

 

 

A Wy doskonali i najlepsi piloci 3D jakoś nie pokazujecie swoich modeli w locie i swoich umiejętności - może nie macie co pokazać

 

Maćku..wyluzuj :rolleyes: . To tak jak z kierowaniem samochodem,kazdy "super kierowca" myśli (szczególnie młody) że potrafi jeżdzić najlepiej,bezwypadkowo itd..a pierwsza wizyta w szkole jazdy uświadomiła by mu jak bardzo mało wie i jak sporo błędów popełnia..

Dobre rady są naprawdę w cenie :rolleyes: ...

 

 

Takim podejściem na pewno nie zyskasz sympatii i zainteresowania Twoim tematem...

Skoro upublicznia się temat trzeba być przygotowanym nie tylko na pochwały lecz i czasem krytykę.

Ogolnie fajnie że model poleciał i wylądował -gratki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy doskonali i najlepsi piloci 3D jakoś nie pokazujecie swoich modeli w locie i swoich umiejętności - może nie macie co pokazać

Nie wiem o co się tak rzucasz. Wrzuciłeś temat do działu 3D, więc nie dziw się, że co chwila ktoś ci zwraca uwagę, na to czy tamto. Każdy kto zwróci ci na coś uwagę, to zaraz się nie zna, nie ma pojęcia. Sorki, ale to chyba Ty do tej pory oglądałeś tylko obrazki z relacji innych forumowiczów, bo nie zauważyłeś, że w modelach 3D kładzie się bardzo duży nacisk na wagę, więc stąd większość zastrzeżeń. Masz Lipole, więc co stoi na przeszkodzie np. załadować je po 5 lotach (zanim Ty odpoczniesz, silnik trochę przestygnie, pakiety będą naładowane).

 

Pisałem ci wcześniej, że może lepiej abyś przeniósł temat do działu dla modeli spalinowych, i założę się, że będzie cisza w temacie, bo z tego tematu w tym dziale, nie będzie za dużo korzyści dla potomnych, skoro sam wiesz wszystko lepiej i zamiast składać lekko model, tworzysz bombowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Maćku, wyluzuj. Przecież chyba po to prezentujesz model na forum, żeby usłyszeć jakieś słowa krytyki(czy to pozytywnej, czy negatywnej) i po prostu przyjąć te słowa na spokojnie. Nikt nie chce rozpoczynać bojów, nikt nie wciska Ci na siłę teorii. Każdy z nas wyraził po prostu swoje zdanie i doświadczenia, mnie pasja nauczyła, że taniej i lepiej jest uczyć się na błędach innych niż na swoich :) Sam wiele koncepcji zmieniałem po tym co ludzie pisali mi na forum, chociaż na to nie naciskali, po prostu podpowiadali, decyzja zawsze należy do Ciebie. Nigdy nie czułem się i nie będę czuł się idealnym pilotem i nigdy nie uważałem się za takiego(jeśli te słowa skierowane były do mnie). Człowiek całe życie się uczy i głupi umrze. Wszyscy popełniamy błędy, kwestia wyciągnąć odpowiednie wnioski. Ja np dzisiaj odwrotnie przylutowałem wtyczkę do nowego regulatora, który przez to spaliłem. Po 9 latach latania taka wtopa, ale mówi się trudno :)

 

Co do dymu o którym wcześniej wspomniałeś to z wagą nie jest tak strasznie. Pompka(ja miałem Sulivana) z akumulatorkiem ważyła ok 150g, do tego 150g następne(250ml ropy) i to tyle. Kwestia dobrego tłumika do dymu, mój miał dysze w złym miejscu i ropa nie zdążyła się nagrzać.

 

A co do filmu to jeśli ktoś na sobotnich pokazach na które się wybieram będzie miał czym nagrać film to opublikuję z przyjemnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, żeby ci dokopać. Chodzi o to, że jak już dałeś temat do 3D to model powinien być szykowany do 3D.

Zastanów się, że czytają ten dział ludzie, którzy szukają info. jaki model, jakie wyposażenie itp. Z twojej relacji wynika, że do modelu 50cm można śmiało dać dwa pakiety 2700mAh na zasilanie. Te pakiety w zupelności wystarczą do modelu klasy 100cm a w 50-ce jest to już lekkie przegięcie. Gdyby nie ci "najmądrzejsi" którzy wskazują twoje błędy, to inni początkujący będą powielać twoje błędy.

Jeżeli tak słabo znosisz uwagi to przenieś temat do spaliniaków i po kłopocie.

Wniosek jest taki że spokojnie wystarczyłyby pakiety 1800mAH ale byłby problem z wyważeniem już teraz z pakietami 2700 upchniętymi na domku musiałem dołożyć ok 200g ołowiu .

 

Nie wiem o co chodzi z wyważeniem, ale coś mi tu nie pasuję. Pół kilo na ryju, żeby dał się wyważyć :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

no dobrze może faktycznie bez potrzeby się uniosłem , sorki ....

 

Nie wiem o co chodzi z wyważeniem, ale coś mi tu nie pasuję. Pół kilo na ryju, żeby dał się wyważyć :mellow:

 

upchałem wszystko max z przodu(na domku) no ewentualnie mogę 2cm przesunąc zbiornik paliwa , wg instrukcji CG jest 146mm od krawędzi natarcia i tak właśnie wyważałem model . Całe wyposażenie oprócz odbiornika (22g) jest tyle ile się dało przed CG a i tak musiałem dokleić ołów .. no i w końcu model udało się ustawić w pozycji poziomej na wyważarce no może z delikatną tendencją na nos ..

 

Myślę że przy jednym pakiecie i zrezygnowaniu z maxbeca raczej niemożliwe jest normalne wyważenie SU bez pakowania ołowiu .

 

Chyba że robię coś nie tak , poniżej dane z instrukcji

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Producent raczej powinien mieć rację co do wyważenia, sam zwróciłem uwagę, że Twój Su ma dużo mniejsze skrzydła od oryginału i mam wrażenie, że są przesunięte do przodu... Ale może tylko mi się wydaje. Nie ma możliwości wysunięcia silnika do przodu? Nawet 2-3cm bardzo dużo pomagają... Dziś wieczorkiem wrzucę screena ze swojej mądrej książki co do wyważania :P Jaka-54 wyważyłem za jej pomocą i było idealnie.

 

PS

Pękł już komuś ten flex w kolanku do tłumika? Bo mi właśnie 2 dni temu sam z siebie się rozleciał i nie wiem czym to naprawić... Mam klej(CX-80 - odpowiednik starszego JB Weld), może nim spróbuję. Ściana jest zbyt cienka, żeby spawać, od razu przetopi ściankę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek zacznij ściągać po trochu te ciężarki z domku. Najpierw idealne wyważenie a następnie do delikatnego na ogon. Model już masz oblatany, niespodzianek nie będzie. Może spodoba ci się latanie z tylnym wyważeniem :)

PS

Pękł już komuś ten flex w kolanku do tłumika? Bo mi właśnie 2 dni temu sam z siebie się rozleciał i nie wiem czym to naprawić... Mam klej(CX-80 - odpowiednik starszego JB Weld), może nim spróbuję. Ściana jest zbyt cienka, żeby spawać, od razu przetopi ściankę...

 

Marek kolano masz z chińskiego zestawu? Powinno dać się pospawać tigiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, jak CX-80 nie zda egzaminu to pospawam(obawiałem się, że spaw szybko przetopi cieniutką ściankę, dlatego najpierw chciałem użyć kleju).

 

Maćku sorki, że z opóźnieniem ale wstawiam fotki co do wyważania. Jakość myślę, że pozwoli na rozczytanie tekstu. Jestem ciekaw czy SC pokryje się z fabrycznym.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ciekawa lektura , logicznie i zrozumiale napisane nawet dla matematyczno-geometrycznej "nogi" takiej jak ja :( , raczej nie będę sprawdzał ale dziękuję bardzo .... no chyba że ktoś chcę to sprawdzić mogę podać dane potrzebne do wyliczeń ...

 

zrobię jak pisze kol. Choina będę powoli zdejmował po 10g ołowiu z ryjka i zobaczymy ... ale narazię muszę się jeszcze bardziej wlatać w ten model ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.