Skocz do zawartości

SU 26M 2,21m GoldWing


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby wątek był śledzony od początku, byłoby wiadome że samolot nie będzie kręcił 3D więc, waga nie jest tutaj priorytetem i operator samolotu nie zauważy chyba zbytniej różnicy między troszkę cięższa a lżejszą konfiguracją.

No to chyba zostały pomylone działy na forum. Bo w tym dziale rozmawiamy i prezentujemy modele do 3D. Jeżeli faktycznie model ma służyć do klasycznego latania, to myślę że autor powinien zmienić dział.

 

Taka jeszcze jedna moja uwaga, na tym zdjęciu https://lh3.googleusercontent.com/-dtk5GzyMGzA/T_3l-N5pG5I/AAAAAAAAA7A/3BzpM3biI9E/s720/SDC10181.JPG gniazda od wtyczek są przykręcone do listewki (prawdopodobnie węglowej), która już teraz cała ci popękała. Obawiam się, że po pierwszych lotach nic z niej nie zostanie, warto o tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już uściślamy to się z Tobą w 100% zgodzę, [tytuł działu jakże dosadny] prezentujemy tu nasze modele 3D, a choćby nawet miały służyć jako półka w domu. A dalej to zepchniemy dywagację na podejście forumowiczów, jeżeli ktoś ma pisać po raz enty jakby on to zrobił, a z treści tematu da się wyczytać, że autor to wszystko wie, to w takim razie po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba zostały pomylone działy na forum. Bo w tym dziale rozmawiamy i prezentujemy modele do 3D. Jeżeli faktycznie model ma służyć do klasycznego latania, to myślę że autor powinien zmienić dział.

 

 

model jest przeznaczony do 3D więc dział odpowiedni , ciekawe czy wszyscy prezentujący tutaj swoje modele latają pełne 3D - wątpie !

 

Taka jeszcze jedna moja uwaga, na tym zdjęciu https://lh3.googleus...20/SDC10181.JPG gniazda od wtyczek są przykręcone do listewki (prawdopodobnie węglowej), która już teraz cała ci popękała. Obawiam się, że po pierwszych lotach nic z niej nie zostanie, warto o tym pomyśleć.

 

 

uwaga cenna mocowanie wtyczek musi wylecieć , nie tyle że pękło ale dlatego że wtyczki MPX zamocowane w tej liswie rozpinają się na skutek drgań , odpaliłem dziś silnik w modelu i to pierwsza rzecz którą muszę zmienić.

Sorki za kiepską jakość ale nie zauważyłem że telefon zmienił format nagrywania :unsure: a potem zaczął padać deszcz i musiałem uciekać

 

http-~~-//youtu.be/J0uQsK3cv_Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem tą płytkę mocującą złaczki MPX , coś te MPX dziwne zaczeły się wyjątkowo lekko rozpinać myślę że wymienie je na T dans mam w innych modelach i trzeba użyć siły żeby je rozpiąć , zastanawiam się jak je zamocować ??

 

Wyleciał też canister mocowanie które zrobiłem nie sprawdziło się i tłumik generował niezłe drgania modelu - kiedy chwytałem za tłumik w czasie pracy widać było znaczne zmniejszenie drgań .

Zamontowana zwykła puszka a może później pitts :)

Dołączona grafika

 

 

o ludzie ile to faktycznie waży :o

Dołączona grafika

 

Teraz SU waży 7,9kg z ok 350ml paliwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś te MPX dziwne zaczeły się wyjątkowo lekko rozpinać myślę że wymienie je na T dans mam w innych modelach i trzeba użyć siły żeby je rozpiąć , zastanawiam się jak je zamocować ??

 

 

- MPX się rozpinają bo jak byly przyklejone do modelu to drgały w takt II symfonii

- nie wymieniaj na złączki T - daj nowe MPX lub Goldy

- i przestań wszystko mocować i przyklejać - musi być elastycznie niech się ruszja przewody wtyczki tak ma być nic im się nie stanie modelowi też nie!

 

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- MPX się rozpinają bo jak byly przyklejone do modelu to drgały w takt II symfonii

 

no racja zostawiłem złaczki MPX luźno wiszące i nic się samo nie rozpina :rolleyes:

 

Cierpliwa regulacja silnika i efekt gwarantowany odpala i pracuje pięknie :)

http-~~-//youtu.be/zELidE38wGc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłbyś proszę zdjęcie włącznika z Max Beca z drugiej strony? Zostały mi dwie tule dystansujące płytka z włącznika i ten front włącznika. W instrukcji nie ma sposobu montażu i nie wiem czy ta płytka włącznika ma być bezposrednio na sklejce, czy na tych tulejach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę , wiercisz otworek w kadłubie tak by diody z pytki wyszły na zewnątrz , od środka przykładasz płytkę z diodami a od zewnątrz płytkę tą z kółkiem i skręcasz na przelot śrubkami z zestawu , tulejki tutaj są nie potrzebne

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga w każdym modelu jest ważna , nie ma znaczenia czy 3 D czy nie .

Szczególnie czuć to przy lądowaniu, nie mówiąc o kręceniu figur .

1 pakiet wystarczy w zupełności.

Ale jak pisał radek ,pierwszy model się pakuje wszystko 3 razy na zapas.

W moim su-26 nie widać wyposażenia, poza serwem kierunku i odbiornikiem.

1 Power Box wyłącznik, pakiet zasilający Fe, więc napięcie podawane bezpośrednio na odbiornik.

Miniej wtyczej, kabli i miejsc do "problemó " w locie, a wszytkie wtyczki połączone na stałe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy robi jak uważa , mój Su z paliwem waży 7,9kg - wg producenta powinien ważyć 7,7kg , 0,2kg to właśnie waga dodatkowego pakietu i MaxBeca i jestem przekonany że lepiej dołożyć 0,2kg do modelu i zabezpieczyć choć zasilanie , to najważniejsza instalacja w modelu .

 

Modelem da się wylądować nawet kiedy padnie np jedna lotka , albo połowa steru wysokości , kierunek, silnik - ale jak zabraknie prądu !!! To niska waga modelu nikomu nie pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje ...

 

Po oblocie zrobiłem jeszcze 10 lotów po około 8 minut każdy a MaxBec wciąż pokazuje pełen stan pakietów , jutro będę ładował pakiety zobaczymy ile mah wejdzie ? ( 2 pakiety po 2700mah) .

Silnik pracuje bardzo ładnie , nawet przy ostrych manewrach nie słychać zmiany obrotow , temp. silnika po wylądowaniu ok 108 stopni.

Dziś było prawie bezwietrznie więc lądowanie to czysta przyjemność , Su po zdjęciu gazu siada naprawdę spokojnie wystarczy przy końcu delikatnie wyrównać wysokością ale nawet bez wyrównania ląduje miękko . Pierwszy mój model który tak pieknie i bezstresowo ląduje :)

Jestem bardzo zadowolony..

 

A jak Twój 55 lata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.