Skocz do zawartości

Czym wyczyscic tlumik 4 takta?


Wabnycek

Rekomendowane odpowiedzi

sprobuj , olejem do czysczenia broni nazywa sie Balistol , tego oleju mozesz uzyc rowniez do konserwcji silnika po sezonie.... jego glaowna wlasciwoscia jest ze sie nie starzeje i rozpuszcza wszystkie nagary nie uszkadzajac uszczelek czy gumy czy poszycia w modelu....

 

z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mati aby na tłumiku nie osadzał sie nagar musisz go poskręcać na silikon.

to patent jednego z mych kolegów tłumik w jego silniczku ma 2 sezony i jest jak nowy

Dokładnie tak jak pisze Krzysiek !

czerwony silicon można kupić za grosze w sklepie motoryzacyjnym. Ja stosuję go do montażu tłumika i jako uszczelnienie pod kolektorem. Należy posmarować miejsce łączenia i odczekać kilka minut ,aby silicon stężał. Po skręceniu toworzy się bardzo dobra podkładka silikonowa. Maksymalna temperatura rekomendowana przez producenta to 300 lub 350 st C. Jest czysto i skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć.

moje sprawdzome to KOP do mycia naczyń.

Włóż tłumnik do jakiegoś starego garnka zalej wodą/czym mniej wody tomniej płynu/ i dodaj dość dużo płynu do naczyń.

Postaw na kuchence i pozwól żeby się trochę pogotował .

Olej powiniem dochodzić od alumimium zwykłą szczoteczką do zębów.

Sprawdzałem to na moich silnikach a najwięcej na OS140RX.

U mnie się sprawdziło spróbuj ty.

Pozdrawiam Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.