Skocz do zawartości

Zlot Gigantów - Bednary 2012


robas69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś. Latało przynajmniej dwóch naszych kolegów z forum. Krzysztof Kilian i Skazoo. Krzysztof latał swoją żółtą Wilgą, rolniczym Piper'em i elektrycznym Pilatus'em. Skazoo swoim, żółtym Piper Cub z elektrownią na pokładzie.

Krzysztof po raz pierwszy w kraju wyholował 3 szybowce jednym holownikiem (Wilga), jednym z szybowców leciał Skazoo.

Po 15-tej jeden ze starszych modelarzy wystartował spalinowym Piper Cub nie w strefę lotów, a w kierinku publiczności i zaparkowanych samochodów. Przeciągnął go i rozbił taksówkarzowi samochód. Dobrze, że nie trafił w widzów:-(. Mam nadzieję, że miał OC, bo długo będzie pamiętać zlot.

Oprócz tego bardzo ładne pokazy modeli Ekstra 300 ponad 3 metrowej rozpiętości z silnikami powyżej 150 ccm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Mariuszu, mam nadzieję że ktoś to uwiecznił na zdjęciach lub filmie, ja w stresie zapomniałem założyć kamerę do Wilgi aby to nakręcić .

Składam serdeczne podziękowania organizatorom z Aeroklubu Poznańskiego za przygotowanie tak sympatycznej imprezy którą często będziemy bardzo mile wspominali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kolejnej udanej edycji zlotu !!! Sobota ze względu na porywisty wiatr i mniejszą frekwencję była rozgrzewką, dopiero niedziela pozwoliła polatać do woli. W trakcie zawodów w locie po ósemce przy podejściu do lądowania udało mi się nawet poskładać podwozie w piperku (super zdjęcie Robercie !!!). Na szczęście okazało się, że puściły tylko mocno wyeksploatowane oringi. Mechanik naziemny w postaci Kryńka dokonał szybkiej wymiany elementów :D

 

Jeszcze w kwestii wyjaśnienia, Piperem Pawne latał Bartek a nie Kryniek. Z kolei po jednym z holi Kryńka udało mi się doczłapać z 500m do 1399,4m ;), warunki pozwalały na więcej, ale 4,5m szybowiec to troszkę za mało by lecieć wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy podejściu do lądowania udało mi się nawet poskładać podwozie w piperku

ale lądowanie w centrum strefy bezcenne, nawet kosztem śmigła ;):) o nagrodzie z tego tytułu skromnie nie wspominasz :D . Gratuluję tego i holu w trójkę. Swoją drogą Piper Cub mimo tego, że "opatrzony" pięknie wygląda w powietrzu. Nawet jako elektryk :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.