Skocz do zawartości

Precision Aerobatics Katana mini


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuje sklepu internetowego gdzie można zakupić ten model

 

Wiem, jest strona producenta, zamówiełem tam ten model, a oni mnie odsyłają do Nastika, w którym aktualnie nie ma Katany, po za tym ceny za granicą są o wiele niższe.

Ten model można już kupić za ok 119$, paradoksem jest to że "tanie" Niemcy mają go też po 119, ale euro, paranoja !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się polityce Producenta , że chroni interes swojego dealera w Polsce, w końcu to dla niego też jakiś biznes i większy odbiorca. Szkoda tylko, że jest taka różnica w cenie, no bo jak to możliwe, że ten sam model w USA kosztuje tyle samo co u producenta w Australii ??? Ktoś powie, no ale cła podatki koszty transportu, no dobrze, ale do USA transport też kosztuje, a i tam się płaci podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jest strona producenta, zamówiełem tam ten model, a oni mnie odsyłają do Nastika, w którym aktualnie nie ma Katany, po za tym ceny za granicą są o wiele niższe.

Ten model można już kupić za ok 119$, paradoksem jest to że "tanie" Niemcy mają go też po 119, ale euro, paranoja !!

 

Cena wyjściowa 119$

+ przesyłka 50$ (na podstawie cennika EMS do 2kg ze strony United Hobbies).

Razem = 169$ x 2,8 = 470 PLN

Tyle zapłacisz jeżeli przejdzie bez problemu przez cło.

 

Tego luksusu nie mają firmy, takie jak Nastik, które każdy towar muszą wprowadzić do obrotu. Zakładając że na modele nie ma cła pozostaje jedynie do opłacenia VAT = 22% od wartości celnej towaru (w/w 470zł).

 

470 zł + 22% = 573zł

 

Pozdrawiam,

 

Reptyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w atlantahobby.com, koszt 119$ + 10$ przesyłka, to i tak wychodzi 131 zł taniej. Do zaoszczedzonych pieniędzy dołożyłem 50 zł i udało mi się wczoraj na allegro zakupić silnik + regler do tego modelu w atrakcyjnej cenie (używany) (kolejna oszczędność).

Fakt, że na przesyłkę z USA przyjdzie mi poczekać z jakieś 2 tygodnie, ale moim zdaniem i tak jest warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10$ przesyłka ?

 

W Tower Hobbies wklepałem pierwszy lepszy model <100$. (Nie chciałem się logować w atlantahobby.com, a bez tego nie mogłem dojść do kosztów wysyłki).

 

Shipping Method Estimated Arrival Shipping Charge

(U.S. Dollars)

Priority Mail International Unavailable $.00

UPS Worldwide Saver 10/23/07 - 10/25/07 $160.02

 

Doświadczenia kolegów przy zakupach w Tower: Faktura zawsze dołączona w torbie z dokumentami przewozowymi. Celnik ovatowuje pełną wartość przesyłki wraz z frachtem (+22%).

 

Informuj nas o dalszym przebiegu transakcji. Być może więcej osób skorzysta z atlantahobby.

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w atlantahobby.com, koszt 119$ + 10$ przesyłka

Poważnie?

A jak tego dokonałeś, bo oni życzą sobie specjalnej procedury dla klientów zagranicznych: http://www.atlantahobby.com/int_procedures.asp

Mam wrażenie, że 10$ to raczej koszt przesyłki w USA i być może nawet tylko w tym samym stanie co sklep.

Napisz koniecznie, jak to się skończyło, bo to byłaby duża rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam złe przeczucie :( .

 

BARDZO ZŁY SCENARIUSZ

Jeżeli płatność już poszła, to poproszą o dopłatę do kosztów przesyłki.

Wartość dopłaty może być porównywalna z opłatą w Tower Hobbies.

Po przeliczeniu zadasz pytanie o opcję rezygnacji z zakupu.

Ci w Atlancie sprawdzą koszt przelewu kasy do Polski.

To nie będzie mało ...

 

Lub dopłacisz zagryzając zęby. Wówczas wartość celna przesyłki wzrośnie ...

 

"Additionally, when ordering from Atlantahobby.com, you are considered the importer of record and must comply with all laws and regulations of the country in which you are receiving the goods. Please note that we are required by law to accurately list both the contents of the package, and list the customs value of the package as the amount you paid for the order."

 

A UrządCelny - bez urazy - takie są przepisy - dorzuci do tego 22% VAT.

 

Można odmówić odbioru, ale na to Atlanta jest przygotowana - i opisali to w warunkach handlowych:

 

"If you either refuse the shipment or refuse payment of any customs charges, we reserve the right to either bill your credit card and or deduct the return shipping charges from any credit you may receive. In addition, you are responsible for return shipping charges of any item(s) not allowed to be imported to your country. "

 

Obym się mylił...

 

Ja bym SZYBKO napisał do nich BARDZO GRZECZNY EMAIL z prośbą o storno transakcji...

 

Aj waj mam złe przeczucie :( Obym się mylił...

 

P.S. (do procedury dla klientów zagranicznych nie dotarłem, tak jak Hubert ale jest jasna i opisana w warunkach handlowych).

P.S 2. oby używany silnik i regler był dobrym zakupem. (Kolejne złe przeczucie :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wykrakaliście !!! Właśnie przed chwilą dostałem informację, że sklep zwrócił mi kasę, powód :

 

"Hello,

I am sorry we do not carry this airplane anymore. We will issue a full refund", jestem zawiedziony, poco więc udostęniają sprzedaż za granicę do takich krajów jak Polska, skoro później informują o niemożliwości wysyłki zamówienia ?

 

No i tyle po modelu, zostaje tylko zakup w kraju :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i moim skromnym zdaniem extrim lata dużo lepiej niż ta katanka , miałem taką katanke i nie byłem z niej zadowolony , tyle że zdecydowanie jest ładniejsza od extrima , rozmawiałem kiedyś z zawodnikem F3A (czołówka w kraju) miał taką katankę i podzielał moją opinie , a tak na marginesie to piloci latający demo na stronce producenta to prawdziwi artyści - ja się dałem nabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale będę brutalny.

 

Model był opisywany na KAŻDYM FORUM MODELARSKIM W POLSCE. NA TYM FORUM SĄ CO NAJMNIEJ 2 WĄTKI.

 

WPISANIE W GOOGLA "EXTRIM" DAJE OD RAZU WŁAŚCIWY WYNIK.

 

http://www.modelarskiswiat.pl/sklep/product_info.php?products_id=180

 

Producent modelu jest użytkownikiem tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.