Skocz do zawartości

Turnigy 2200mAh 3S = pożar na pokładzie szybowca


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

Wszytkie te 5-10 C w nano pakietach można w bajki włożyć. Jeśli chce się żeby pakiet długo pożył a pisze na nim jak np na moim 5 C to ładuje 2C. Już raz ładowałem prądem 4,5C i spuchł cały. Papier wszytko przyjmie a życie jest życiem. Więc nie wierzmy w bajki że pakiet za niecałe 20 $ da się lądować prądem 5 lub 10 C bo to chyba pisze że do np 5 czy 10 C nie wybuchnie w twarz.

 

P.s.

GiulioN Zmień lepiej kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dwa Dualsky 1750mAh 45C/6C ładowane prądem 1-2C rozładowywane do 38A i oba są mocno spuchnięte po kilkunastu lotach. Ciekawi mnie kiedy przydarzy się jakaś przygoda :D Alternatywnie wykorzystywane pakiety Staufenbiel'a nie maja takich problemów mimo że są na prąd rozładowywania 30C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych "nano" ładowanych 5C tez mam takie zdanie, że reklama swoje a, życie swoje.

Dla zawodników, którzy potrzebują kilka razy naładować pakiet i idzie do utylizacji, to może i 10C wytrzyma,

ale zwykły zjadacz chleba (modelarz rekreacyjny) chciał by je raczej trochę dłużej poużywać :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych "nano" ładowanych 5C tez mam takie zdanie, że reklama swoje a, życie swoje.

Dla zawodników, którzy potrzebują kilka razy naładować pakiet i idzie do utylizacji, to może i 10C wytrzyma,

Ja ładuje nano 1300, na lotnisku zawsze 4A i często bez balansera jak się śpieszy i nieprawidłowości w działaniu nie zauważyłem a każde zippy ładuję 2C i nie mam zamiaru ładować mniejszym prądem bo sezon jest za krótki. Oczywiście w domu ładuję po Bożemu, ślepo ufając iż zwiększę tym żywotność. Nigdy nie wiesz co na nią wpłynie, można sobie gdybać bo jak widzisz nówki też padają.

Jak co drugi sezon kupi się 2 aku to budżetu też nie zrujnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast rozważać nad zaletami i przepłacać, może warto zainteresować się tym:

 

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8307

 

?

 

Niestety kolega klocolus, spotkany przeze mnie parę tygodni temu w miejscu gdzie latam nie zechciał się podzielić informacją, skąd kupuje pojedyncze celki (tłumaczył to, tym, że bierze udział w zawodach łódek RC, gdzie jest bardzo duża konkurencja), ale zachwalał ich wydajność, wagę itd względem modelarskich pakietów. Cenowo wychodzi to mniej więcej pomiędzy zwykłymi Turnigy a nano-techami...

 

Szukałem firm, które sprzedają takie ogniwa - kilka znalazłem, ale nie znalazłem identycznych, może wspólnie coś zdziałamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo wiele osób pisze o pakietach jako "markowe" i "te chińskie". Nie wiem co ma piernik do wiatraka. No ale mniejsza o szczegóły, przecież każdy wie (a może nie wie), że najlepsze pakiety robi "MADE IN KOREA". Niestety proces produkcyjny baterii Li-Po jest nadal niedoskonały. Nie raz widziałem samozapłony, baterii która nie była w ogóle do niczego podłączona. Dzieje się tak za sprawą, źle ułożonej taśmy wewnątrz celi, no i partactwa małych rączek. A tak jak wspomnieli poprzednicy, ładowanie prądami powyżej 1-2 C zawsze wiąże się z szybszą utratą pakietu. Przecież producent nigdy nie daje gwarancji na ilość cykli lub długość życia takiego pakietu. Nawet na akumulatory Li-Ion nie daje się dłuższej gwarancji jak 5 czy 12 miesięcy ( a są to bardzo bezpieczne baterie). Moim zdaniem realna ilość cykli każdego pakietu to ok 30-200 ładowań. Sam mam pakiety 5 letnie i nadal trzymają w 99% swoją pojemność (flightmax zippy). Ale miałem takie Polyquest'y, że mi po paru ładowaniach spuchły. Są też takie które od patrzenia puchą ( niegdyś firmowane jako WOW RC). Zawsze jak ma się dosyć baterii, to można przejść na paliwko...to nigdy nie zawodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.