Skocz do zawartości

piper J3 2m


pengo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wypad na lotnisko zakończył się niespodziewanie. Założenie było takie aby zrobić testy i przygotować się do pierwszego lotu. podczas kołowania wyszło kilka mankamentów, podwozie do poprawki, tylne kółko przepadło w trawie, mocowanie zastrzałów wymaga drobnej modernizacji. Przednia szybka za miękka i się wygina od pędu powietrza, ogólnie nieźle ale jeszcze trochę pracy czeka na warsztacie. Kamerzysta mnie podpuszcza " zobacz czy się odrywa od ziemi i od razu zmniejszaj gaz aby nie polecieć" okazało się że odrywa się od ziemi ale nie zmniejszyłem gazu... przepustnica na maxa drążek delikatnie do siebie i w górę :) delikatna korekta na trymerach i piper leciał jak po sznurku, to moja pierwsza spalina, gdy już tak sobie leciałem padło pytanie... wyważałeś go? hmmm.... tak ale przed ukończeniem budowy, bez instalacji paliwowej zastrzałów itd. Ok ale jak się tym ląduje? Pierwsze podejście, za duża prędkość, drugie podejście za duża wysokość, w końcu podejście zadowalające ale silnik na jałowych obrotach za mocno kręci, palec wskazujący na wyłącznik killswitch'a i poszybowałem w stronę pasa :) lądowanie udane :D podsumowując... budowa od podstaw takiego modelu nie jest tańsza od gotowego kita, ale satysfakcja o wiele większa, budowa czegoś z niczego, godziny spędzone na planowaniu, rozwiązywaniu różnych problemów itd.. niezapomniane :))) teraz wiem że nie kupię gotowca, będę kombinował szukał lepszych planów i poznawał techniki modelarstwa. Tematu nie zamykam chcę zrobić wnętrze samolotu, dorobić pływaki oraz zamontować wielkie koła jak wersjach latających na Alasce. Może pokuszę się o nowe skrzydła z klapami. Zamieszczam filmik z dziewiczego lotu, dziękuję wszystkim za pomoc i słowa krytyki, bez was nie dał bym rady.

 

http://www.youtube.com/watch?v=m7Cl_PdvsC8&feature=c4-overview&list=UU_NeAJOK1QSUYgBfj3cOy2g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakleiłem ozdoby na kadłub

9x3i.jpg

 

Mam pytanie co do wykonania własnego zbiornika na benzynę, czy laminat nie wchodzi w reakcje z benzyną? Ze względu na mało miejsca w kabinie, a chciałbym zrobić wnętrze, postanowiłem ze podłoga oraz fotel pilota będzie zbiornikiem, więc trochę nietypowy kształt to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.